Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - radiotelefony - czego używacie ?


Recommended Posts

Hooah !!!

Ja nabyłem już około miesiąc temu zestaw 2 radiotelefonów identycznych z wyglądu jak prezentuje TARAN_Ripek, jednak innej firmy. Nazwa tej firmy brzmi AEG(prawda, że ciekawa he he) rozmawiałem ze znajomym strażakiem podobno to przyzwoita firma. Co prawda oni używają MOTOROLII, ale ich stać. Ja dałem za oba 289 zł. Dołączone były 2 zestawy słuchawkowe i powiem, że jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że zestaw Rezula będzie kompatybilny(wow cóż za górnolotne sformuowania) z moim, bo w niedziele razem bedziemy na strzelaninie w RZEŹNI. Pozdro z tej okazji.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ale wydaje mi sie ze one powinny byc zawsze takie same

koncowka maly jack

w srodku 3 przewody - jeden do sluchawki, drugi do mikrofonu a trzeci masa

ale nie wiem :-(

 

 

No właśnie z tymi było tak, że ich oznaczenie kodowe nie zgadzało się z tym umieszczonym w ich ofercie. Jeden z odpisujących mi ludzi (bo korespondencja była dość długa przez te trzy miesiące) stwierdził, że odpowiadają one funkcjonalnie zestawowi, który (wg nich) działa tylko z EH-430. Tu akurat w moim przypadku okazało się to prawdą. Zapomniałem w poprzednim poście napisać, że po podłączeniu radio przechodzi na stałe w tryb nadawania, ale mikrofonem (o bardzo małej czułości) staje się wtedy słuchawka. Pewnie odwrócone podłączenie, ale gdy próbowałem po prostu rozcięte kable zetknąć po staremu (dopasowując kolorami), to w ogóle zestaw już nie działał. Machnąłem na to ręką, choć pozostały zestaw chętnie bym sprzedał, szkoda tych 40 zł.

Czekam, aż ktoś przetestuje z tym konkretnym modelem FIRST AUSTRIA jakiś zestaw słuchawkowy i użyczy informacji, gdzie go kupić. Więcej w tym zakresie nie będę eksperymentował poprzez zakup, mam dość. A kupno trzeciego aparatu za ponad 200 zl mnie nie urządza.

Link to post
Share on other sites

hmm First Austria experymenty:

 

jak podlaczylem do tego wejscia sluchawki stereo to stalo sie tak

jak Edydar powiedzial. Radio weszlo w ciagly stan nadawania :-(

Wiec rzeczywiscie jedna sluchawka robila za mikrofon.

 

Jak podlaczylem zwykly mikrofon od komputera to bylo ok

ale krotkofalowka dzialala w trybie VOX jak probowalem to

przestawic to sie wylaczala :?

 

na razie nie kupuje przez siec zadnego zestawu sluchawkowego

sprobuje znalezc w Toruniu jakis sklep z krotkofalowkami

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

O ile dobrze pamietam to duopagera ma Nikos (Veilen), ale on wyjechal do anglikowa i trza poczekac az sie tam zainstaluje bo na razie nie ma od niego zadnych info :( Mial "to to" na kilku stzrelankach ale sie nie zgrali z innymi posiadaczami radyjek i nie bylo jak przetestowac :(

Link to post
Share on other sites
Wymyslil ktos juz jak zrobic HF do First Austria? Ja jutro bede kombinowal.

Na Wolumie (Warszawa) sprzedaje gosc co niedziele zestaw - jedna sluchawka - jeden mikrofon (jak zestaw sluchawkowy do telefonu) - cena 30PLN.

 

Kontakt z nim:

Firma Telemix

e-mail : telemix@ats.net.pl

tel.: 6123031 oraz 0602469514

Pionki ul. Lesna 6/1

Link to post
Share on other sites

My używamy Motoroli TalkAbout-200 (WalkAbout) takich jak te:

 

http://www.blackhawkindustries.com/product...duct_id=2515&d=

 

Radia się sprawdzają, zasięg standardowy do 3km, bardzo dobrze sprawują się w górach. Działają na 3 baterie AA, na nowych alkalicznych spokojnie działają 70h w reżimie 5/5/90. Zestawy słuchawkowe robimy samemu z zestawów słuchawka-mikrofon do komputera lub z dowolnego zestawu słuchawkowego do tel. komórkowego.

Radia mają dwa wejścia: micro jack mono na mikrofon i mini jack mono na słuchawkę. Na początku mieliśmy te same problemy z ciągłym nadawaniem ale wystarczyło podłączyć do obwodu mikrofonu zwykły przełącznik żeby wszystko działało jak należy. Przycisk nadawania montujemy w dowolnym miejscu na oporządzeniu (ja wypuszczam na przewodzie przez rękaw i zawsze mam go pod ręką).

Niedługo sprawdzimy czy pasują do nich zestawy laryngofonowe z radiostacji R-126.

Link to post
Share on other sites
Guest PHCthulhu

Nie wiem jak temu komus co wczesniej robil nie udala sie akcja z kombinowaniem kabelkami.

 

Ja dzis kupilem malego jacka stereo (2zl), sluchawki z kiosku (11zl), 2x mikrofon w sklepie z czesciami elektronicznymi (2x5zl).

 

Odcialem jedna sluchawke i w jej miejscu przylutowalem mikrofon, a do drugiego jacka kabelki 2 na mase i po jednym na kanał. Jeden kanał do sluchawki, drugi do mikrofonu i po jednym z masy do obu.

 

Tym sposobem otrzymalem 2 zestawy sluchawkowe.

Koszt jednego to 11,50zl + chwila lutowania.

 

Proste i banalne, a co najwazniejsze tanie.

Tylko trzeba pokombinowac zeby odpowiednio podlaczyc kanaly, zeby nie zamienic mikrofonu ze sluchawka.

 

Jutro sprawdze (nie mam przy sobie) ktore kabelki do ktorych kanalow jacka ida.

 

Jakby ktos chcial to mozemy sie dogadac to zrobie mu taki zestaw.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
PHCthulhu napisał:

Wymyslil ktos juz jak zrobic HF do First Austria? Ja jutro bede kombinowal.

 

 

Tak ja zrobilemhttp://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=3464

niby tak :) ale tak troche bez sensu wydawac 50 % ceny samego radiotelefonu na HF, do tego jak sam napisales, masa jest o 1,5 mm krotsza wiec ma prawo to czasem nie laczyc po wetknieciu do zwyklego gniazda jack(w duzej mierze zalezec to bedzie od jakosci wykonania gniazda ale takze od szczescia :) ) Jest tanszy sposob. Ale nie taki jak napisal dzikki, swoja droga to dzikki wprowadzil mase ludzi w blad, to co on posiada to na pewno nie HF do nokii bo wtyczke ma za duza, w nokiach jest 1/10" a to co on posiada to 1/8" wnioskuje to po tym ze pasuej do Firsta.

 

Mozna kupic rownie dobrze najtanszy zestaw sluchawkowy do nokii(widzialem nawet po 5-6 zl :D ale sam kupilem taki ktory ma mikrofon na pałąku, kosztowal raptem 15 zl) i go przerobic. Niestety nie da sie zrobic przejsciowki bo watpie zeby gdziekolwiek dal osie kupic gniazdo 1/10" na kabel, a nawet jesl ito koszty beda za duze. Niestety czeba obciac stara wtyczke i po usunieciu kawalka izolacji naszym oczom ukaza sie 4 kabelki, zloty, niebieski, czerwony i zielony. Zloty to masa, niebieski to sluchawka, czerwony mikrofon a zielony to przycisk ktory po przerobce nie bedzie juz do niczego potrzebny. Tak wiec nalezy polutowac w odpowiednie miejsca w jacku 1/8"(moze byc jak najtanszy, cos okolo 1,50 zl) kabelek zloty, niebieski i czerwony. Zloty do masy, niebieski do srodkowej czesci wtyczki a czerwony do czubeczka.

 

A jak to dokladnie dziala powiem wam jutro jak dokladnie sprawdze :)

Link to post
Share on other sites

PA madra glowo, jeslis taki madry to czem usam czegos nie wymyslisz?? bez lutowania jakichkolwiek ukladow nic nie zrobisz, poza tym jak bys nei wiedzial to w radiotelefonach First Austria jest cos takiego jak VOX, i docelowo zrobione to jest po to zeby takie najprostsze sluchaweczki z mikrofonem podlaczyc a nie jakis sprzet z przyciskiem czy cos, a przycisk w tym hf'ie znajduje zastosowanie tylko w nokii, do firsta musialbys przerobic ten uklad co tam jest :P jak ci sie uda to chetnie sprawdze twoj pomysl

 

btw, doszedlem do wniosku ze takie przerabianie jak wyzej opisalem gowno daje :D tzn. wszystko to co slyszymy jest tak pierunsko ciche ze ledwo to slychac :/ jedyne co pozostaje zrobic to wypieprzyc wpizdu caly ten uklad i bezposrednio popodlaczac sluchawke i mikrofon :)

 

PA jak zrobisz jakis magiczny uklad to daj znac, bo ja nic lepszego nie wymysle, ewentualnei moge jeszcze zmostkowac to wejscie na sluchawki z mikrofonem i glosnikiem radiolki(tym samym pozbawie sie mozliwosci ladowania akku co i tak mi nei jest potrzebne), wtedy bede mogl wykorzystac przycisk z radiolki, poza tym ten w HF'ie jest w dosc niewygodnym miejscu bo na uchu a jest na tyle maly i na tyle sie go ciezko wciska ze jest to strasznie niewygodne

Link to post
Share on other sites

Zgroza :) Samo czytanie o tych przeróbkach skłoniłoby mnie do machnięcia na to ręką i dopłacenia do tych 15-tu jeszcze 30-tu zł do normalnego zestawu (ten z Maycomu, o którym Rezul pisał) z przyciskiem na kablu, wymagającego jedynie zamiany sygnału w przewodzie. No, ale ja nie majsterkowicz. Aha, co ceny zestawu słuch. "wartości połowy krótkofalówki" - to tylko tak brzmi. Po prostu tanie radyjka - ostatnio koledzy na Allegro kupili dwie podobne PMR-ki w cenie ok. 60 zł za szt.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...