Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-74 Cyberguna


Recommended Posts

czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym karabinem? zastnawiam się nad jego kupnem.

Jaka jest różnica między nim a ak74 cymy, poza 100 różnicy w cenie i tym systemem bax (co to za ustrojstwo)?

Czy założenie bateri 9,6 zamiast 8,4 ciągnie za sobą ingerencję we flaki?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

J mam tego AEGa i musze powiedzieć że jest solidnie wykonany , nic nie trzeszczy, " to na górze" jestr metalowe jak i dużo innych części.... strzela całkiem nieźle ... nie powiem dużo na temat osiągów bo nie porównywałem jeszcze z żadnym innym AEG ale póki co to polecam....

 

Bax jest regulowany tak samo jak Hop Up

 

Bateria 8.4V Ni-Cd 1200mAh tylko ładowarka jakać dziwna firmy krzak "YIXIN ELECTRONIC.... ale ładuje ... ale już się zaopatrzyłem w ansmana :)

Link to post
Share on other sites

hm, tak w ramach ścisłości...

 

z tego co widze to suwadło jest czarne czyli tak jak byc powinno. A cyma ma srebrne.

 

jednak nie do końca jest tak jak ja mówiłem.

Niektóre cymy mają też czarne suwadła. I ciemniejsze lufy ...

 

mam nową Cymkę, tydzien temu przyszła z HK, suwadło jest całe czarne;) Myślę,że już wszystkie Cymki mają te czarne suwadła.

 

Bateria 8.4V Ni-Cd 1200mAh tylko ładowarka jakać dziwna firmy krzak "YIXIN ELECTRONIC.... ale ładuje ... ale już się zaopatrzyłem w ansmana

 

nie wiem jak jest z innymi chińczykami, ale w pudełku Cymy też dostajemy ładowarkę firmy YIXIN ELECTRONIC oraz batkę Ni-Cd 8,4V 1200 mAh...Zastanawiające...

 

Pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

Czyli nasuwa się wniosek że CG i CYMA to żeczywiście to samo tylko w CG jest BAX który moim zdaniem niczym się nie różni od zwykłego HOP UP'u.....

Pytanie na ile w CYMIE starcza bateria 1200mAh i ile ją ładujecie ??........ ja niedostałem instrukcji do baterii i na oko ładowałem 8 godz. i po ok. 3000 kulek i ok.100 stzrałach na pusto.... padła :) czy to dużo czy mało ?? ( nie wiem bo to mój pierwszy AEG....wcześniej tylko sprzężyny i gaziaki :P)

Link to post
Share on other sites

Małe zielone pytanie:

 

Opisy BAXa są nieco enigmatyczne i w związku z tym mam pytanie czy jeśli wymienia się w takim np. AK 74 z BAXem lufę na precyzyjną i kupuje nową komorę hop-up to wymaga to jakichś przeróbek czy też nie? Na logikę nie powinno , pewności jednak nie mam.

Link to post
Share on other sites

Macałem, rozbierałem, tuningowałem... jak już wcześniej mówiono to jest Cyma w pudełku CG. Przy tuningach należy wymieniać te same elementy.

3000 kulek na tej baterii... no ja jestem bardzo zdziwiony, bo po włożeniu sprężyny M100 MO stockowa bateria nie pozwalała na oddanie nawet jednego strzału :roll:

Link to post
Share on other sites

NIewiem ale.... ja kupiłem sobie mikroprocesorową ładowrko/rozładowywarkę, zrobiłem formatowanie baterii 3 razy naład 3razy rozład ...... po pełnym naładowaniu polazłem na strzelankę.... miałem 2 bootle z kulkami każda po 3000 BB's a po strzelance zostało mi leciutko napoczęta 2 bootla ..... i bateria padła :P

czyli ok 3000 kul(ek) poszło, plus troche strzałów na pusto :P

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam.

Ostatnio krążyłem wokół M14 AGM ale widze że Ak74 CG/CYMY też jest interesujące ale żeby nie było OT

 

Czy opłaca się kupić stuningowana do ~400fps Ak74 na zbrojownia.com.pl ?

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=435

 

Dla nie lubiących klikać :P

Wzmocnienie replik obejmuje:

- wymianę standardowej baterii 8,4V 1200 mAh na baterię o podwyższonej wydajności 8,4V 1900 mAh

- wymianę spręzyny na sprężynę M100 Mad Onion o niejednakowym skoku

- wymianę prowadnicy spręzyny na wzmocnioną łożyskowaną prowadnicę sprężyny

- wymianę łożysk na stalowe łożyska ślizgowe

- skorygowanie podkładek pod zębatkami

- montaż oraz prace mechaniczne

- przesmarowanie

- sprawdzenie oraz przestrzelenie repliki

- testy na chronometrze.

 

Czy faktycznie można zaufać zbrojowni?

 

Cena stuningowanego Ak74 jest podobna do ceny M14'tki + tuning jednakże widziałem (wyczytałem) że tuning M14 jest troche trudniejszy ze względu na hybrydę GB'ów V7 i V3 zastosowaną w M14 co bardziej skłania mnie do zakupu Ak....

Edited by Dinus_
Link to post
Share on other sites

Dinus a co za różnica w tuningu CG a AGMa? Jak kupujesz to prosisz sklep aby Ci tuning przeprowadził i już. Nie musisz sie do tego sam zabierać.

 

Można zaufać Zbrojowni :P :D

 

Co do czy opłaca się kupować - ja bym i tak zrobił jak zrobiłem czyli wziął AGMa, ale jeżeli jesteśmy przy AK74 to weź Cyme. Płacić 50zł za 5-10 fps ? A poza tym i tak nie ufam bateriom dodawanym do karabinów. Lepiej wziąć cymkę, dołożyc drugie 50zł i kupić intelecta :) Moje skromne zdanie.

Link to post
Share on other sites

Może masz rację... ale żeby nie nabijać postów:

 

Myślisz że do tego Ak CG dali bateria 1800mAh ale też chińczyka ?

Czasem 5 - 10fps mogą dużo zdziałać :)

Po za tym jeśłi kupie u krakmana to mam dwa warianty kupić samemu części i im odesłać, bądz poprosić ich by oni zrobili wszystko za mnie (tego sie boje ale nie będe o tym pisał przecierz :P), a w zbrojowni jest czarno na białym co i jak zmienili itp dlatego Ak do mnie bardziej (teraz) przemawia :)

 

Jeszcze jedna sprawa... różnica jest znacząca między M14 i Ak co prawda oba są nie przystosowane do CQB ale Ak mniejsze więc bardziej poręczne :)

 

P.S

Aha mówiłeś o tuningu a nie o samych replikach moje niedoczytanie..(znowu) :P

Edited by Dinus_
Link to post
Share on other sites

No czy AK można łatwiej manewrować? Karabinem o długości 95 cm wcale nie jest tak łatwo.Lepiej wziąć Cymę oraz 9,6 Intellecta ,którą masz na zbrojowni.Aha mam takie pytanko głównie do 0l0.Czy cyma tuningowana nie zdrożała w ostatnich dniach? Z 600 PLN do 640 PLN?:>

Link to post
Share on other sites

Lepiej wziąć Cymę oraz 9,6 Intellecta

A 9,6 się zmieści? (ja nie wiem, nigdy nie patrzyłem ile w Ak jest miejsca na batke ;-) )

 

Mhm jakby jeszcze jedna osoba powiedziała coś za/przeciw Ak74 CYMY to byłbym już przekonany ;-)

 

-----

Już nie ważne( jeśli chodzi o opinie) przecież jest dział AEG na forum...heh mój podpis jednaak działa :P

Edited by Dinus_
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...