Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt M4 RiS [CG]


Recommended Posts

Metodą prób i błędów doszedłem do paru istotnych rzeczy dot. M4A1 Bax System firmy Cyber Gun

1)Używamy kulek TYLKO i WYŁĄCZNIE o wadze 0.20 wzwyż ,gdyż lżejsze kulki nie ważne czy markowe czy z kiosku są przyczyną takich objawów jak strzelanie "za 3cim razem" (ładujemy-strzal-nic ,ładujemy-strzał-nic,ładujemy strzał lecą 3 kulki) ,nie wystrzeliwanie kulki w ogóle (nie wychodzą z maga) czy rozwalenie spręzyny bądź komory hop-up(o komorze dowiedziałem się w sklepie military.pl). Kulki pakowane razem z bronią do pudła ew. mogą być ,aczkolwiek polecam i tak 0.20 (np .CG)

2)Pozycja pokretła od BAX'a/HOP-UP winna być ustawiona w sposób jaki jest na zdjęciu z mojego M4A1.

Zdjęcie

Dlaczego tak ? otóż borykałem się z problemami że kulka leci na 2 metry ,następna znowu 2m ,nastepna 30 metrów ,kolejna 15m i tak w kółko ,jedynie w tej pozycji pokrętła Bax/HOP-UP udało mi się oddać 100 strzałów o skutecznym zasięgu 30m (do max 5 cm zejścia kulki przy uderzeniu na 30 metrze).

3)Jeśli chcemy otworzyć karabin "w warunkach polowych" wypinamy czarny pin nad przełącznikiem zmiany kontroli ognia.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania mój nr gg jest podany tak samo jak jest opcja PW bądź @.

Tyle ode mnie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam, mam pytanie odnośnie tej emki : http://cybergun.pl/?prod=10666&cat=30

mianowicie czy ktos z maniakow ma tą emke lub z niej strzelał ? . Jak wyglada jak sie sprawuje w boju ? Oplaca sie ja kupic bo z tego co wiadomo to Cg nawet dobre sprezynki robi . M4 ris prezentuje sie dobrze z tego co podaja na stronie osiagi tez ma dobre . Czy ktos moze mi doradzic ? Replika posiada oznaczenia licencyjne Colta , 90 m /s , waga 1,5 kg , raczka RIs , 4 metalowe szyny RIS , magazynek na 300 bb's - HI cap i regulowany Hop Up . Ogolem chyba warta kupna .

 

emkaaa1zb0.jpg

 

emkaa2dn1.jpg

 

Pozdro

Edited by C-bOoL
Link to post
Share on other sites

witam pamiętajcie panowie że CG słynie z dobrego wykonania i celnośći !

i nawet nieżle wali ta sprężynka na 0,25g kulkach !

 

Obas miales tego guna w rekach ? strzelales z niego ? A moze ty jestes wlascicielem.

Powiedz jaki jest zasieg skuteczny ? na ile metrow trafie w postac czlowieka ? Wyglada plastikowo zabawkowo?? Ogolem oplaca sie za ta cene ??

Opisz cos wiecej ,

Link to post
Share on other sites

nie nie posiadam bo nie jestem zwolennikiem taniego sprzętu a w dodatek springów a mianowicie tak miałem w rękach ponieważ szwagra syn to zakupił więc co moge powiedzieć po zrobieniu HU napiera ok 40 m celnie na 0,25g wykonanie dobre jak na plastikowca ! HU naprawiałem ponieważ przyszła ze sklepu już nie działał! za te marne grosze jak ktoś niema 2000zł opłaca się przecież nieważne jaka replika oby się dobrze bawić !A co do chinszczyzny to najbardziej lubie obiady w HA-NOI ! 8)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja mam tą replike i szczerze nie jestem z niej zadowolony. Gdy hop up jest wyłączony karabin warjuje raz strzela na odleglosc 5 m a raz 30 m, a gdy go włącze kulka 0,12 leci praktycznie pionowo w niebo. Ostatnio złamało mi się mocowanie od kolby ale go naprawiłem. Ogólnie wykonanie nie najgorsze. Jak chcecie kupic sprężyniaka za nie duże pieniądze to kupcie m4a1 z Cyber Guna.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Wiem, że było już parę tematów dotyczących tej repliki, ale jeszcze nikt z Wmasg chyba nie zdecydował się na jej kupno ani szerszy opis. Ja zaryzykowałem, i dwa tygodnie temu zamówiłem tą właśnie "broń", a konkretnie wersje z dodatkami bo niewiadomo czemu, ale była tańsza od gołej...

 

Paczka z military.pl została wysłana w piątek, przyszła kurierem w poniedziałek ok. 14:30, a więc całkiem szybko. Po piętnastu minutach walki z zapakowaniem moim oczom ukazało się całkiem duże i ładnie wykonane pudełko. W skład zestawu wchodziły:

-karabin m4a1

-magazynek na 300 kulek

-500 kulek 0.12 (nie aż takie złe, jednak zbyt lekkie dla tego karabinu)

-vertical grip (rączka)

-kolimator otwarty

-latarka "taktyczna"

-celownik laserowy

-pas nośny

Kupiłem sobię również 1000 kulek 0.20, aby móc normalnie strzelać.

Dodatki nie są aż takie złe. Owszem, celownik laserowy nie nadaje się do niczego, a pas nośny też wygląda na niezbyt solidny, ale rączka jest bardzo wygodna i dobrze zrobiona, latarka świeci i to nawet całkiem nieźle, a kolimator da się ustawić tak, aby w niektórych sytuacjach sprawował się lepiej niż celowniki mechaniczne. Kulki 0.12 może i są dobrze wykonane, ale hop-up podkręca je tak, że ciężko jest trafić w człowieka. No dobra, teraz przejdźmy do samego karabinu.

 

Replika na pierwszy rzut oka wygląda jak full metal. ABS jest poprostu wspaniałej jakości, cybergun zadbał o szczegóły. Karabin jest wyważony w sam raz. Trejdmarki są, jest nawet kilka elementów metalowych takich jak np. moduł ris, czy w części wykonana z metalu rączka transportowa. Co do niej, można ją zdjąć tak jak w oryginale, i zamiast niej zamontować np. jakiegoś acoga. Po pierwszym pociągnięciu za "to coś" do przeładowywania otwiera sie klapka wyrzutnika łusek, miodzio. Kolbę można rozłożyć do własnych potrzeb, a nawet zdjąć, co jest po prostu genialne, całość zestawu mieści się wtedy w średnim plecaku. Pora na strzelanie. Na kulkach 0.20 można spokojnie trafić w drzewo z odległości 30m, w kawał styropianu wielkości ludzkiej głowy z odległości 20m trafiłem 8 z dziesięciu strzałów, zasięg maksymalny to około 40m. Niestety, nie mam chrono, więc nie mogłem zmierzyć ile wyciąga FPS. Dałem natomiast postrzelić się w ramię z odległości 10m. Trochę boli, jednak siniak jest prawie niewidoczny. Spust jest twardy. Dźwięk wystrzału jest dość głośny, mnie tam się podoba. Trochę niewygodna jest dźwignia ładująca kulki, nie pozwala zbytnio na trzymanie celu na celowniku podczas przeładowywania, ale cóż, w M4 jest taka sama. Najgorsze zostawiłem na koniec... Magazynek. Nie dość, że jest na 300 kulek (co jest bezsensowne w springu) to jeszcze nie da się wsypać do niego kulek tak żeby nie grzechotały- są dwie komory, mała, na 30 kulek i duża, na jakieś 270 kulek. Działa to w taki sposób, że sypie się kulki do tej większej komory, wkłada się magazynek do karabinu, i kręci się taką wystającą zębatką pod spodem magazynka, co powoduje załadowanie kulek do małej komory i naciągnięcie sprężyny wpychającej kulki z dużej do małej. Jeszcze nie wymyśliłem sposobu, żeby działało po wsypaniu tylko 30 kulek.

 

Podsumowując:

Zalety:

-wykonanie

-celność

-rozkładana kolba

-niektóre dodatki

-dźwięk wystzału*

-otwierająca się klapka wyrzutnika łusek

Wady:

-magazynek, magazynek i jeszcze raz magazynek

-niewygoda przy przeładowywaniu

-niecałe 100zł więcej i byłby elektryk ;)*

 

Moja ocena to 8.5/10. Polecam ten karabin każdemu kto lubi eMki i nie ma fioła na punkcie AEGów. Dzisiaj wieczorem postaram się dostarczyć zdjęcia. Pozdro.

Edited by roba1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Fotki będą nawet dzisiaj jeśli zachce mi się znaleźć sterowniki do aparatu xD

M4 osiągi ma takie same jak kałach, więc pokonuje (a w zasadzie miażdży) go tylko wyglądem, no i pojemnością magazynka (jeśli ktoś lubi hi-capy). M21 od AGM nie trzymałem nigdy w rękach, opinie na tym forum sa bardzo rózne. Jeśli już chcesz dozbierać kasy to radziłbym jakiegoś AEGa.

Link to post
Share on other sites

Magazynek. Nie dość, że jest na 300 kulek (co jest bezsensowne w springu) to jeszcze nie da się wsypać do niego kulek tak żeby nie grzechotały- są dwie komory, mała, na 30 kulek i duża, na jakieś 270 kulek. Działa to w taki sposób, że sypie się kulki do tej większej komory, wkłada się magazynek do karabinu, i kręci się taką wystającą zębatką pod spodem magazynka, co powoduje załadowanie kulek do małej komory i naciągnięcie sprężyny wpychającej kulki z dużej do małej. Jeszcze nie wymyśliłem sposobu, żeby działało po wsypaniu tylko 30 kulek.

 

Sorry ale każdy hi cap tak działa o.O z tego co wiem nie ma hi capów które nie są choć troszkę "grzechotkami"

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...