Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

karabiny treningowe


Recommended Posts

Witam po raz kolejny :)

Nie wiem czy dobrze robie otwierając ten temat tu (jak cos to prosze o usunięcie lub przeniesienie :P )

Thor aby mnie nie zjedź :???:

No więc- widziałem kilka filmów czy filmików jak snajper trenuje z bronia wyborową używając amunicji z farbą, takim przykładem może byc kultowy film "Leon zawodowiec".

I tu jest moje pytanko: Czy możliwy jest strzał farbą na taką odległość jak np to zrobiła Matylda w Leonie? Jeśli tak to co to za broń ? Marker? Replika Airsoftowa? :wink:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Że to film był. Słyszałeś o trikach? Kaskaderach? Efektach specjalnych? Jak myślisz, miecze hoplitów w "Aleksandrze" też były prawdziwe? Bo "krew" lała się litrami, a jednego gościa to nawet musieli "dobić".

Edited by Okruch
Link to post
Share on other sites

Ok a teraz Was wyprowadze z błędu ;) Jest amunicja z farbą umożliwiająca strzął na odległości kilkuset metrów ;)

 

Poszukam info jakiegoś konkretnego to podrzucę. Z pamieci to tyle że np na pokazach lotniczych tzw. WarBirds (myśliwce z IIWW) uzywają takiej amunicji. Po trafieniu takim pociskiem pilot trafionej maszyny odpala wytwornicę dymu i udaje zestrzelnoego. Byo to widać w którymś z odcinków "Stalowego Orła" bodaj. Wiem wiem to był film.. ;) Ale akurat tak się składa że to fakt i kilka zespołw "pokazowych" używa takich "plujek". Pocisk wygląda jak prawdziwy, tyle że jest zrobiony coś w stylu papierowych bomb GBU. Jakiś rodzaj papieru czy tektury potraktowany jakimś wynalakiem typu żywica i zalany farbą. Problem w tym że do człowieka z czegoś takiego bym nie strzelał z prostej przyczyny raczej by go przedziurawiło :) Kalibry z jakich wiem że sie tym strzela to minimum 0.50 cala.

Link to post
Share on other sites

z RAM-u to czuć kulę z 60-70m... Piszę teraz o M4A1. Pistolet ma ok. 30m skutecznego. Kto nie strzelał niech się nie wypowiada na temat zasięgu... :killer:

i pewnie tak jak w Leonie byłbyś w stanie (powiedzmy nawet z 70m) trafić kolesia jedną kulką? z chęcią bym to zobaczył... to jak to strzela powyżej tych 30m nijak ma się do tego o co pyta Syringe!

Przypomnijmy, że chodzi mu o coś co z powyżej 100m celnie i precyzyjne naznaczy farbą człowieka i go przy tym nie zabije...

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem... można używać kul z farbą :-F 60-70m to M4A1 RAM ma zasięg skuteczny !! A co do tych 100m... mierzył je miarką, czy "na oko"? Co do tego czy bym trafił jedną kulą... nie wypowiem się... to jest tylko film, wszystko można zrobić komputerowo :-F Więc to nie oznacza że oni rzeczywiście tak trafiali albo że "broń" ma taki zasięg skuteczny. Filmy to fikcja, takie repliki mogą naprawde nie istnieć.

Link to post
Share on other sites

no dobrze a odejdzmy od filmu. Chodzi mi o to co napisał Małpetti czyli naznaczenie farbą niekoniecznie człowieka ale jakiegoś celu na granicy 90-110 metrów. I żeby to miało wyglad karabinu :D

ps.Inferno filmy to był przykłąd tego o co mi chodzi :P

 

pozdrawiam

Edited by syringe
Link to post
Share on other sites

W zasadzie jest to niemożliwe jak narazie do osiagnięcia za jakąś znośną cenę dla zwyklych zjadaczy chleba (lub bułek kto co woli). Najblizej tego są RAM'y. Pierwsze miały jeszcze spłuczkę (widziałem kiedys na planete/ national geografic program o IDF a właściwie o jakiejś jednostce specjalnej)

 

To co było pokazane w filmie zadziałało na zasadzie niewidzianego z kadru markera pb.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Miałem oprzyjemnośc strzelać z FX'ów i niestety rewelacja to nie jest. Zbyt mały zasięg żeby cokolwiek zdziałać. Z glocka FX z 15 m jest problem trafić w człowieka średnio kryjącego się zaprzeszkodą w postaci drzewa. O wiele bardziej nadaje się to do treningu CQB. FX 9mm cz 5,56 mmma zbyt mały ładunek żeby można było się nim posługiwać na dystansach przynajmniej ASG.

Link to post
Share on other sites

FX to w końcu amunicja treningowa, która nie ma uszkadzać celu a tylko go oznaczyć jako trafiony i dać mu znać że dostał. Jakkolwiek FX jest dobrym symulatorem dla wojska i policji ale do zabawy dla zwyklych zjadaczy chleba niestety się nie nada ze wzgledu na ograniczenia prawne jak i koszta.

Link to post
Share on other sites

Słyszałem, że kiedyś jakiś chorąży, chyba z Inowrocławia, skonstruował amunicję taką jak normalną, tylko co najwyżej może żebro złamać, po prostu w środku jest jakiś granulat czy jakiś system (nie mam pojęcia :P ) i spora część energii przechodzi na przesunięcie w pocisku.

Link to post
Share on other sites

Co do amunicji niezabijającej to czytałem o niej artykuł. Rzeczywiście skonstruował ja polak, w środku pocisku zamiast kuli znajduje sie woreczek z odpowiednio ułożonymi kuleczkami podczas lotu kuleczki rozprowadzają sie w worku i nabój leci tak jakbyście kogoś rzucili poduszką, tylko dużo mniejszą i mocniejszą. Została ona stworzona aby powstrzymać przeciwnika nie zabijając go, miała być wprowadzona do użytku w policji i innych podobnych służbach ale niestety nie znalazły sie na to pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Najzabawniejsze jest to, że ów chorąży do wykonania prototypu amunicji nie potrzebował ani warsztatu ani specjalistycznych przyżądow i urządzeń. Użył m.in. szczoteczki do zębów. A amunicja jaknajbardziej ciekawa zwłaszcza ze nie niszczy pomieszczenia i nadaje sie do użycia w samolocie (gdzie w wyniku nawet małej dziurki w poszyciu dochodzi do katastrof).

I nie jest to amunicja treningowa jak ktoś mógłby pomyśleć.

Link to post
Share on other sites

W samolotach nie dochodzi do katastrofy czy wyssania człowieka ;) - w wyniku uszkodzenia poszycia pociskiem, siła powstała przy dekompresji jest tak mała, że nie podniesie nawet rozsypanych po podłodze styropianowych "chrupków" - sprawdzili to pogromcy mitów :).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...