Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16-ki [JG]


Recommended Posts

  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam M16A3 Ris z JG i jestem bardzo zadowolony z tej armatki. Dzisiaj ją przestrzelałem u kolegi w ogródku na zasięgu 25m. Po wyregulowaniu hopka i przyrządów celowniczych na ogniu pojedynczym trafiałem w tarczę o średnicy 15cm. Wymontowałem szczerbinkę z M4 S-system P&J i zamontowałem do M16A3 z JG i ten sam wynik.Poszedł jeden pełniutki magazynek - na razie bez żadnej awarii, oby tak dalej :-P

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj moja m733 wzięła udział w pierwszych dużych manewrach(~140 osób) i śmiało mogę stwierdzić, że pod względem osiągów bezproblemowo dorównuje markowym replikom. Niektóre stocki nawet przewyższa. Od pewnego czasu natomiast zauważam u siebie problem z selektorem ognia, mianowicie na semi zdarza się, że karabin wypluje2-3 kulkową serię. Poza tym wsio hulo, po ~ 6000 kulek.

Link to post
Share on other sites

Hej, jestem dość nowym człowiekiem w ASG, niedawno zakupiłem JG M16A3, wcześniej miałem Well'a R6 ale nie o tym miało byc.

Pisze ponieważ mam problem z repliką JG, jako że macie te guny postanowiłem, że zapytanie dam tutaj, a nie w innym dziale wmasg..

 

Mój problem polega na tym że replika strzela wieloma kulkami na raz, przez co, jak wiadomo, ich siła i celność są beznadziejne. Czasem jednak kulki lecą jak należy, regulowałem hup up ale praktycznie na każdym jego ustawieniu jest ten problem. Podejrzewam natomiast jako przyczynę tego problemu magazynek, rusza się dość pokaźnie w gnieździe i potrafi się rozkręcać. Trudno opisać w którym momencie się dzieją te straszności :) czasem jak mag pełny i full nakrecony, czasem jak połowa i nakręcony, czasem jak końcówka i rozkręcony. Nie umiem też określić czy jak jest przechylony w jakąkolwiek stronę w gnieździe.

 

Strasznie byłem napalony na M16 JG ale niestety trochę się rozczarowałem :(.

Szkoda, a nawet bardzo. Wogóle kicha żeby nowy sprzęt za prawie 500 pln taką scenę odwalał.

 

Ps. Używam kulek Pestki 0.20g, karabin jest fabrycznie nowy, zakupiony w Gunfire.pl

 

PPs. Może to wina pestek? Ich chropowatości? Jedyne inne kulki jakimi strzelałem na tej eMce to te co przychodzą w giwerą, wówczas raczej ten problem się nie pojawiał, ale nie jestem pewny bo to tylko 200BB było.

 

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?

Edited by xapek
Link to post
Share on other sites

Stawiam na 100% ,że to wina pestek, te kulki są tandetne i sie oprostu zacinają w stockowych lufach.

EDIT

jeden post do usunięcia, miałem problemy techniczne

 

 

Jak najbardziej okazała się to wina pestek. Replika wolna od wszelkich wad produkcyjnych. Na Exlelach 0.23 chodzi przepięknie. Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dostałem m16 a4 przyznam, że wrażenie robi bardzo pozytywne, na początku zauważyłem 'chwiejącą' się lufę i kolbę... dokręcenie paru śrubek załatwiło sprawę ;)

 

Jutro przeprowadzę testy jak się spisuje podczas strzelania.

 

 

A na 'sucho' powiedzieć mogę, że karabinek ma swój urok, wydaje się dość mocny, ciężar też robi swoje. Ogólnie to duży + za wygląd i wykonanie, resztę uzupełnię jutro,

 

pozdrawiam,

ony

Link to post
Share on other sites

TO dobrze bo ja też właśnie sie przymierzam do M16A3 JG ;) ale polecasz tą broń czy nie ? ;) i przedewszystkim zadowolony z niej jestes za tą cenę ;P

 

 

Ja jestem bardzo zadowolony z tej repliki, jedyne co mnie martwiło to właśnie kłopoty ze strzelaniem, naszczeście powodowane przez pestki. Poza tym nie chwieje mi się ani kolba ani lufa, leciutko przedni chwyt ale bardzo nieznacznie.

Nawet na stocku zasięg i powtarzalność strzałów są dobre (wymiana lufy na prec i gumki na guardera jednak z czasem będzie). Nie mam problemów również z selektorem ognia, klika i wchodzi na swoje pozycje.

 

Szczerze polecam.

Rozważ kupno M4A1 JG, ponieważ wiele osób twierdzi że M16 jest dla nich za długie.

Ja tam sobie nawet w CQB z nim daje rade.

Edited by xapek
Link to post
Share on other sites

dalsza część mini 'recenzji' m16 a4 by ja :D

 

Powtarzalność strzałów... noo bardzo dobra z około 25-30 metrów (tylko na tyle pozwala mi działka ><) z serii wchodziło około 75% w miejsce w które celowałem a reszta bardzo blisko obok. Testowałem na ,23 xtreme.

Przechodząc dalej, żadnych problemów podczas strzelania, żadnych zacięć, ogólnie cacy.

 

Pewnie kogoś zastanawia jaki jest zasięg skuteczny/maksymalny, no tego na razie nie jestem w stanie zmierzyć (nie chce do sąsiadów strzelać^^), dalsze testy przeprowadzę (mam nadzieję) już w sobotę/niedzielę.

 

Ktoś pisał, że m16 są długie... a no są, jestem osobą 'chyba' wysoką więc nie mam z tym problemów, innym może to trochę przeszkadzać.

 

Jak na razie wszystko jest na +. Jak się spisze podczas 'akcji' zobaczę niedługo, pozdrawiam i dziękuje za przeczytanie ^^ komentarze mile widziane.

Link to post
Share on other sites

za kij nie wiem jak tu edit zrobić (mam nadzieję, że sam się 'zrobi")

 

 

powiem coś o baterii w moim m16 a4. Sprawa wygląda następująco.. wystrzelone 4 hi-cap'y (280x4[nie napełniałem 'po brzegi' kulkami]= 1120 kulek) i około 100 kulek dokładanych 'tak o, żeby nie biegać po nowe' wiec około 1200+ kulek a akumulatorek nadal trzyma i ma się bardzo dobrze oO Przyznam, że jestem pod nie małym wrażeniem wytrzymałości tego akumulatorka.. jutro mam zamiar go dobić większą ilością kulek ^^

jeśli komuś to pomoże, to strzelałem na zmianę serią i pojedynczo.

 

pozdrawiam, ony

 

edit. ha! już wiem.. mogę edytować posta tylko chwilę po jego wysłaniu... proszę moderatora o podklejenie tego pod poprzedniego posta, pozdrawiam

Edited by ony
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam swoją eMke juz od 3 tygodni i jestem nią zachwycony! Ostatnio przyszła do mnie kolba od m15 CA i wyrzucilem tą czarną-błyszczącą-badziewiastą-stockową-kolbo-podobną-rzecz. Jeszcze tylko wymiana body na metal i replika bedzie jak marzenie! :D

Replika jest niezwykle celna i mocna ( mialem porównanie tylko z ak cymy - eMka bije ak na łeb ). Gorąco polecam bo to świetna baza pod wypasioną broń! :)

 

----------------------------------------------------------

 

Czy ktoś z was wymieniał juz komorę hop up? Ostatnio zakupilem taką metalową firmy

GP. Problem pojawil sie podczas montażu poniewaz standardowa plastikowa komora jest zupelnie inna niz owa metalowa. Po jakiś 2h roboty pilnikiem, dopasowalem body pod metalową komorę ale wystąpil kolejny problem. Hop Up nie podaje kulek !:( Chyba jest za wysoko polozony i nie naciska na to czarne gówienko w magazynku przec co on nie uwalnia kulek... Co mam zrobic? Help!:(

 

PS: Myslicie ze wymiana body na metalowe cos da?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

hm, po 3 dniach normalnego spokojnego strzelania do celu w ogrodzie poszedł selektor ognia (strzela tylko z auto teraz ><) silniczek wyje jak by go ktoś... zarzynał ogólnie to masakra ><" jutro leci na gwarancje.

 

yh a taki fajny był, amerykański.

 

m16 a4.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hawk!

 

Z powodu skręcających kulek rozłożyłem komorę hu i co się okazało...otóż komora jest nieco krzywo odlana, co sprawia, że dystanser wybrzusza się u mnie trochę na bok. Jako, że nie miałem kasy na nową gumkę i komorę, to musiałem coś wymyślić. Obróciłem więc nieco oś lufy względem komory hu i dystanser wybrzusza się teraz w dobrym miejscu.

Druga sprawa to magazynek, zaczął ostatnio coraz bardziej świrować a smarowanie go co chwilę mnie znudziło. Tak więc porównałem z innym magazynkiem i stwierdziłem, że należałoby spiłować ten fragment który podaje kulki do komory hu. Spiłowałem go o około 1-2 mm i wsio działa.

Poza tym wystrzelone ~8000 kulek i całość działa prawidłowo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...