Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16-ki [JG]


Recommended Posts

  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

370, to dużo, nawet trochę za bardzo :) A czy można włożyć beż żadnych większych zmian (vel cyma) sprężynę m110, żeby trochkę wydlużyć żywotność tej repliki?

 

zz2: Narazie nigdzie. Możliwe, że będą jeszcze w czerwcu na gunfire/airsoftguns.pl

Edited by matyusz
Link to post
Share on other sites

Kuzyn upolował M4 JG. Miałem okazję pomacać, postrzelać.

 

Sam karabinek wykonany jest tak sobie. Widać nadlewki w niektórych miejscach, tworzywo wygląda mocno plastykowo i na mnie zrobiło złe wrażenie. Na metalowych częściach szybko rysuje się farba odsłaniając metal pod spodem.

 

Osiągi natomiast są całkiem ładne. Kulki lecą prosto i daleko. Czuć, że jest trochę mocy w gearboxie. Szybkostrzelność na stockowej baterii też jest przyzwoita - napewno lepsza niż w przypadku Bety z tej samej stajni.

 

To co mi się nie spodobało to dosyć częste puste albo podwójne strzały ale myślę że to kwestia hi-capa.

Link to post
Share on other sites

Mam m733 - to praktycznie to samo co m4. Frontgrip jest rzeczywiście bardzo niesolidny, do tego trafił mi się model z małą usterką i lekko chwiejną lufą... może ktoś wie jak to wyeliminować w tym modelu. Jak nie to zaniosę do gunfire i tam mi powinni od ręki zrobić. Na to wygląda że w egzemplarzu mojego kolegi (który w gunfire leżał już skręcony) jest wszystko w porządku pod tym względem. Co do osiągów to naprawdę świetne, jest rok gwarancji więc nie ma się co martwić :) chociaż jakby troche znosi mi na prawo ale może to wina tej lufy. zobaczymy.

Link to post
Share on other sites
Guest Miles_ACE

Lufa jest wykonana bardzo dobrze, w ogóle się nie chwieje. Body wygląda na solidne i takie jest. Nie miałem żadnych problemów z podawaniem kulek. Zasięg jest zadowalający bo w końcu to 370fps. Nie wiem czemu odmienne zdanie ma mr_ffox, może wadliwy egzemplarz.

 

PS. Mówię o m4a1

Link to post
Share on other sites

"The barrel wobble is only an issue in the M16. The M4 copies TM's new version and has a one piece outer barrel."

O ile dobrze zrozumiałem to chwiejna lufa występuje tylko w M16, a w M4 jest jednoelementowa. Ten cytat to 14 post pod recenzją z airsoftretreat.com.

Link to post
Share on other sites

W moim m733 niestety występuje (a jest to w zasadzie to samo co m4, przynajmniej wewnątrz) chwiejna lufa, dalej nie wiem jak dokręcić. Natomiast w boju nie ma to specjalnego znaczenia, strzela b. dobrze, jak na dość krótką lufę zasięg jest świetny (ma się przewagę np. nad cymami :) ). Celownik spełnia swoją rolę i jest dość wygodny (ja używam większego przeziernika, jest bardziej praktyczny). Na samym początku kulki wyraźnie leciały mi w prawo, wydaje mi się że po pewnym czasie lecą już OK. Albo po prostu w boju nie zwracałem uwagi. Generalnie bardzo polecam, na ten rok zawsze powinno wystarczyć :)

 

Dlaczego ten gun kosztuje 500zł i w stocku ma 360fps??To jakiś kit czy prawda?

 

Wydaje mi się, że nie zawsze wysokość ceny jest wprostproporcjonalna do ilości fps... skoro kosztuje 500zł to znaczy że przynajmniej za tyle opłaca się go sprzedawać, i w praktyce dla nabywcy tyle jest on wart.

 

(Podobny post umieściłem w temacie o m733, którego wcześniej nie zauważyłem. Jeśli mod uzna go za niepotrzebny, proszę wywalić.)

Edited by ciool
Link to post
Share on other sites

Mam ją krótko, bo jakiś tydzień. Strzela bardzo ładnie, chodź przydałaby się gumka silikonowa, ROF też bardzo przyzwoity. O wadach ciężko napisać, gdyż zbyt krótko użytkuje ten karabin, ale na pewno do nich zaliczyć możemy lekko chyboczącą się na boki lufe (bo dokręceniu śrub luz się zmniejsza), oraz giętki plastik w miejscu mocowania kolby (jak ruszamy kolbą widać jak ABS się wygina). Dodam jeszcze, że elementy metalowe pokryte są kiepskiej jakości farbą, która baaardzo łatwo się rysuje.

 

Ogólnie replikę bardzo polecam :-P

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Byłem na pierwszej strzelance z moją emką (m16a3[jg]) i moge powiedzieć ze zadowolony jestem bardzo. ROF i moc bardzo zadawalające. Co prawda front grip sie trzęsie ale sądze ze da sie to wyeliminować i ta farba która schodzi... Mi sie tam podoba, pare strzelanek i bedzie wyglądał naprawde kozacko. Karabin mozna z czystym sumieniem polecić. Jednyne co mnie boli to ze body nie jest metalowe ale to sie zmieni. Przyda sie jeszcze preclufa i hop siup wymienić, a pozniej zobaczymy jak sie bedzie spisywal. Warty tej kasy.

 

 

Kumple zazdroszczą a ja ją kocham :wink:

Link to post
Share on other sites

Wczoraj przyszła... Moja M4A1. Jest cudna. Kulki 0,2 g są stanowczo za lekkie, po 35 metrze lecą gdzie chcą. Strzało dośc powtarzalne. Pustych strzałów nie odnotowano. Na cały hicap trzeba go podkręcać ze 4 razy. Dokładniejsza recenzja wieczorem, albo jutro rano.

Link to post
Share on other sites

Miałem okazję obmacać i przestrzelać M4A1, M16A2 i M16A3.

Prędkości wylotowe rzędu 360-370, w porywach do 380.

W M16 lufy zewnętrzne są stalowe malowane na czarno, a w M4 oksydowane :mrgreen: (te ostatnie wyglądają po prostu świetnie).

Chwiejne lufy to zazwyczaj niedokręcony pierścień albo poluzowane śrubki.

Hi-capy podają kulki płynnie i bez zacięć (bez dodatkowego smarowania ;)).

 

Niebawem pewnie wrzucę tu jakieś zdjęcia 8)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...