Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG0511 SWD A47 [JG]


Recommended Posts

Mam pytanie co do tuningu tej broni (http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=592) jakie aku jest opcjonalne do tuningu tej repliki. Nie interesuje mnie stick 1400 bo myślałem nad dodaniem do kolby ładownice na większe aku i przeciągniecie kabli. Nie pogardzę też postami na temat tuningu GB 8-)

Edited by mieciu-saper
Link to post
Share on other sites

Nie mam pewności, czy temat na temat tuningu tego wynalazku nie wyleciał przypadkiem, więc będę miły i grzecznie powiem żebyś poszukał.

Jak nie znajdziesz, to polecam precrurę 600 mm i cylinder typ 0. 390-400 fps o, tak.

Edited by Westie
Link to post
Share on other sites

nie moge uwazac sie za jakiegos speca ale ,

1. Dobrze up-niety atoz ma ziasieg +- 100m

2. A jesli chodzi o te pseldo dragonowy JG to jest tak jak zmienisz cylinder na 0 , wsadzisz 64 i cos chrom src od police 6,03 i np 130% spring CA to masz te 75m , tylko tu wszystko zalerzy jaki ci sie trafi sprzet , bo chinszczyzna to chinszczyzna :) , najpeliej bylo by jeszcze wymienic do tego glowice tloka jak i cylindra i dysze dla pewnosci ;) , to jg ma fajne hu bo masz regolacje w pionie i w poziomie , ale jesli chce sie miec cos wiecej to tez bym proponowal zmienic i zalorzyc do tego jakas dobra gumke np systemke , aa w tym jg hu jest zwykle nie jak w atoz POzdro

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W głównym wątku o tym 'swd' (w "elektryczne") padło niepotwierdzone stwerdzenie jakoby ten karabin posiadał w stocku sprężynę m120. Z drugiej strony zaprzeczono temu bo stockowe 340 fps to za mało jak na m120. Jednak warto mieć na uwadze fakt, że cylinder typ 2 nie jest odpowiedni do lufy 45 cm (co może być przyczyną spadku prędkości wylotowej nawet dla takiej sprężyny, jak m120). Ogólnie : Czy prawdą jest, że karabin ten ma m120 w stocku ?

 

Jaką największą baterię typu stick można tam wsadzić ? Wejdzie do środka 9.6V ? Ewentualnie : Czy jest możliwa przeróbka, która pozwoli na wsadzenie większej baterii (tak jak w AKS) ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Aby mieć ok 75 m zasięgu skutecznego to trzeba mieć :

1.ok 630fps na kulkach 0,20g(w rzeczywistości trzeba wówczas stosować kulki o m=0,36g lub 0,43g a wtedy Vp nie bedzie 630 fps a ok.500fps)

2.przy Vp ok 340-350fps-ów zasięg powinien oscylować w granicach 45m strzału skutecznego, ale kulki powinny mieć już mase 0,23g(Vp= ok.325fps-ów).Oczywiście zasięg lotu kulki będzie znacznie większy,ale czy w coś sie trafi?.

Link to post
Share on other sites

Odpowiedz na pytania z działu "elektryczne(AEG/EAG)" do dr_wisla

 

ad.2 Wstawienie cylindra typ "0" "bore-up" spowoduje to ,że będziesz musiał dać sprężyne co najmniej M110 aby cały układ prawidłowo działał. Sama spręzyna M110 przy tak długiej lufie da juz ok.380fps-ów a zestaw "bore-up" dodatkowe 30 fps-ów. Jak widzisz już przekroczyłeś wartość 400fps, którą to sobie założyłeś.Dodatkowo jeżeli uszczelnisz układ taśmą teflonową i np: dasz łożyskowaną prowadnice sprężyny i głowice tłoka to dostaniesz jeszcze troche albo nawet więcej niż troche fps-ów.Może nawet wtedy będzie ok.430-440fps.(łożyska zadziałają jak podkładka pod sprężyne jeszcze bardziej ją sprężą-wzrośnie jej moc).

 

ad.5 Lepszym rozwiązanie byłoby kupienie:

-sprężyna PDI-140%.Jest ona troche słabsza od M110 ale mocniejsza od M100 ma wartość pośrednią ok M105 co da ci ok 345 fps-ów. Cena 48PLN

-wzmocniony kompletny zestaw cylindra(nie "bore-up" zwykły) i tłoka do AK/AK47s/SLR105 z "DF" Cena 229PLN

Zapytaj sie czy głowica tłoka ma poszerzoną dysze-taka powinna dać dodatkowe 10 fps!!!, a jeżeli taka nie jest w zestawie to czy ci nie zamiwnią na taką.

-prowadnica sprężyny złożyskowaniem "DF" Cena 65PLN

Co dadzą ci łożyskowania to już napisałem dodatkowe 15 fpsów powinno być

-lufa MadBull kal.6.03mm dł.=509mm Cena 110PLN

Powinna dać ok. 20fps (dł.+teflon+kal 6,03mm)

-łożyska kulkowe "Systemy" Cena 55PLN

Będziesz mniał krótszą reakcje po cisnięciu spustu, polepszy się działanie całego układu

-gumka "Systrmy" Cena 22PLN

-nie wiem co zkomorą "Hop-up" jeżeli to powinna pasować od AK P&J Cena 45PLN

-dodatkowo cały układ można uszczelnić taśmą teflonową co da jeszcze troche fps-ów.

 

Z wyliczeń wynika że powinieneś uzyskać spokojnie 400fps-ów.A może nawet troszke ponad.Cały układ nie powinien być przeciążony i wszystko powinno bezawaryjnie działać.Gear-box powinien to znieść bez uszczerbku-nie powinien pęknąć na 95%.Całośc powinna pracowac latami.

 

Osiągi:

Przy prędkości rzedu 400fps(Vp=400 kulka o m=0,20g "Hop-Up" ustawiony na zero) powinieneś juz używac kulek o m=0,25g ponieważ kulka o m=0,20g jest juz za lekka, i dlatego na ok. 40 m zaczyna juz latać gdzie chce.Stosując kulke o m=0,25g spadnie ci Vp do wartości ok 360fps, a Ek.=1,5J.Zasięg skuteczny powinien wynosić ok. 52m co znaczy że przeciwnika powinieneś trafic pierwszym pociskiem, nie powinien sie uchylić.Oczywiście zasięg całkowity będzie znacznie większy.

 

Cena modernizacji to ok.600PLN

Link to post
Share on other sites

Wychodzi 1100zł za całość. Niestety, nie mam aż tyle. Bardzo dziękuję za wyczerpującego posta, ale to jest dla mnie... Zbyt drogie :-F. Na tuning mogę przeznaczyć około 250zł (50zł mam na pas i manierkę). Czyli miałbym na cylinder, preckę od PSG-1 i łożyska ślizgowe. Wystarczyłoby jeszcze na wzmocniony tłok (dla pewności). Jest jeszcze druga opcja, a mianowicie M16 A3 JG, do tego precka MadBulla i sylikonowa gumka hop-up'a. Całość wyniesie mnie 140zł z przesyłką, do tego 40zł z karabinku (bo jest o tyle droższy od SWD). 180zł mi wyjdzie, zostanie 70zł. Na łożyska ślizgowe (w JG są one plastikowe też :/ ) by poszło, i także byłboby nieźle. Nie chcę pisać o M16 w temacie o SWD, ale w przysżłym tygodniu prawdopodobnie będę kupował replikę. DLatego zbieram info gdzie się da.

Odniosłem wrażenie, że jeśli chcę się, żeby nasze SWD było dobrym karabinkiem, trzeba wstawić preckę i cylinder typu "0", a co za sobą ciągnie wzmocnienie tłoka, a tłok wymaga z kolei wzmocnienia jego głowicy. Żeby to wsyzstko chodziło sprawnie potrzebna jest sprężyna PDI 140%, a do niej łożyskowana prowadnica sprężyny. Do tego trzeba dobrą batkę, żeby to wsyzstko pociągła. Nie stać mnie po prostu. Jeszcze wczoraj byłem pewny zakupu SWD, a dzisiaj bliżej jest M16 A3 JG... Jak uważacie, co lepsze będzie dla mnie z funduszem 750zł na replikę i jej tuning?

 

ORTOGRAFIA/Antol

Link to post
Share on other sites

Ok.Jak nie masz kasy to jedyny sensowny zakup to zestaw FTK HurricanE M100 do AK. Kosztuje 155PLN i zawiera wszystkie ci potrzebne rzeczy.Sprężytn m100 jest troche mocniejsza od nominalnej wartości, bo Harrican zaniża troche wartości i w rzeczywistości powinna dać ok.105m/s,cylinder jest pełny są łożyskowania.

Lufe kup MadBull 509mm cena 110PLN

Więc razem wydasz 265zeta.

Doszczelnij komore "hpo-up" tasmą teflonową i też powinieneś mieć na pewno 400fps

 

Używaj Polskich znaków/Antol

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...