Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czy tłumik CA 18cm z dwoma gwintami będzie pasował? Bo ostatnio coś kumpel wspominał, że przymierza tłumiki u krakmana właśnie i o dziwo nie mieli pasującego.

 

Klik

 

On chyba wtedy już tam był więc nie wiem jakim cudem miałby nie pasować??

 

Bo chyba dobrze rozumiem, że ten tłumik nakręca się na gwint na lufie?

Link to post
Share on other sites

Ok już się dowiedziałem.

 

Mówi, że powiedzieli mu, że musi owinąc gwint na lufie taśmą bo jest za mały...

 

czy 14mm i 14mm to wielka różnica? :lol:

 

"niestety do jg g36c nie dopasuje pan żadnego tłumika z racji tego iż jest

minimalnie mniejszy niż 14 mm jest lewoskrętny.

"- powiedział Krakman

 

Jednakże jak nie dopasuję skoro używam pożyczony tłumik kolegi z jego p90 Tokyo Marui??

Edited by Wojtass_nt
Link to post
Share on other sites

Czy tłumik CA 18cm z dwoma gwintami będzie pasował? Bo ostatnio coś kumpel wspominał, że przymierza tłumiki u krakmana właśnie i o dziwo nie mieli pasującego.

 

Pasuje.

Kupiłem w prawdzie na asgshopie, ale to ten sam.

Link to post
Share on other sites

Tłumik to tłumik, a nie lufa więc raczej nie można go liczyć przy doborze tłoka. On tylko wycisza odgłos ale nie poprawia zasięgu ani skupienia.

 

Chyba, że w tłumiku będzie twoja np. przedłuzona o 10cm lufa więc wtedy dobierasz cylinder stosunkowo do długości lufy.

 

typ 0- lufy powyżej 450mm

typ 1- 360-460mm

typ 2- 210-360mm

typ 3- 110-170mm

 

Jeżeli masz standardową lufę to typ 2. Jeżeli chcesz w tłumiku schować 363mm lufę to typ 1, itd :uśmiech:

 

Jeżeli coś źle powiedziałem to proszę mnie poprawić.

Link to post
Share on other sites

Nie musisz kupować nowej baterii, bo ta jest całkiem dobrej jakości, zapewnia całkiem dobry ROF i starcza na wystrzelenie dużej ilościkulek. Ale jeśli już byś musiał to polecam ci 8,4 lub 9,6 V Intellect.

 

BTW. Przygotowuję sobie własnoręcznie robiony tłumik. Jak go dokończę to dam kilka zdjęć. Ale nie spodziewajcie się cudów bo jest przygotowywany z pudełkapo kredkach. :uśmiech:

Edited by Placek
Link to post
Share on other sites
Guest DJ_Alien

A jak myslicie warto wymieniac przy zakupie gumke na sylikon (bezbarwna) Guardera?? I jakimi sie kulkami strzela ?? 0,2 zy 0,25 ??

Edited by DJ_Alien
Link to post
Share on other sites

A czy zamontowanie silikonowego Hop siupa coś dało? Tzn czy kuleczka leci trochę dalej? Lepiej i równo podkręca przy każdym strzale?

Pisałem już chyba 2 razy, że warto. U mnie poprawił się zasięg, może trochę celność. Teraz wszystkie strzały lecą równo daleko. Nie sprawdzałem jeszcze ilośći fps na nowym hopku, ale wieżcie mi albo nie. Strzelałem dzisiaj w ambonę z 70 m i kulki dolatywały. Co prawda nie każdy strzał był celny, bo był boczny wiatr. Nie mowię, ze tyle wynosi zasięg maxymalny, poprostu po sprzale w ambone było słychać dzwięk kulki odbijającej się od drewna. Ale to tak na marginesie.

 

A ja mam pytanko. Czy stockowa bateria starczy na dłuższe strzelanki i czy przy stockowej nie spada zasięg i szybkostrzelność.. Jeżeli tak to jaka b. dobra (w przystępnej cenie) baterie możecie mi polecić ??

Mi ostanio wystarczyła na około 2500 kulek. A 8 tyś. wystrzeliłem na 4 akumulatorkach, czyli wychodzi około 2000 kulek. Być może 2500 kulek będzieteraz normą, bo wtedy bateria była formowana.

 

A jak myslicie warto wymieniac przy zakupie gumke na sylikon (bezbarwna) Guardera?? I jakimi sie kulkami strzela ?? 0,2 zy 0,25 ??

Warto wymienić. Strzela się 0,25. Zasieg nadal bardzo dobry, a celność lepszą.

 

Co do awaryjności.

Na 8 tyś. kulek, żadnych większych niespodzianek nie było. Zdarzają sie puste strzały, ale może to jeszcze moje małe umiejętności obsługi hi-capa. Raz zaciął mi się selektor ognia.

 

Ogólnie jak za tą cenę to broń wypada pod każdym względem bardzo dobrze. Stockowa bateria jest OK. Jednyna, rzecz którą naprawdę warto wymienić to hopek. Można też pomyśleć o precce. BTW pytanie do osób które kupiły precke. Jak poprawiła się celność i jaa preckę montowaliście?

 

Jak będę miał koło 20 tyś przebiegu to znowu wypowiem się na temat awaryjności, ale pewnie nie będzie to tak szybko bo sesja się zaczyna. :/

Link to post
Share on other sites

No cóż. Chwyt ma do tego "coś". Jeśli mam być szczery to ta "dziura" z przodu chwytu jest za małana zamontowanie tłumika z większą średnicą niż powiedzmy 3 cm. Ale nawet co do tego nie jestem pewien. Tam jrst po prostu za mało miejsca. Chyba, że lubisz szlifować :lol: .

A twój to tak w ogóle jakej jest firmy? Bo widzę, że masz oznaczenia.

 

puppkilf0.jpg

 

No po prostu piękne! Z bliska jest nieco gorzej, ale nie bedę tego ogladał z bliska.

Edited by Placek
Link to post
Share on other sites

Chyba w tej chwili nie chodziło o firmę tylko o to czy w g36c da sie zamontować taki a nie inny tłumik. Zresztą i tak wszyscy zrzynają od TM a ja właśnie mam TM.

A tutaj macie dowód, że nawet przy normalnym chwycie nie ma problemu z montażem tłumika o średnicy 40mm i jest nawet jeszcze luz:

 

pict0001in4.th.jpgpict0002vb7.th.jpg

Edited by Satanael
Link to post
Share on other sites

Nie nie! Ja mam od CA double screw silencer 14mm i gwint w lufie jest za mały albo w tłumiku za duży i musiałem trochę tasmy uszczelniającej dać.

 

A tłumik TM który uzywa się do P90 pasuje idealnie. Ale taki stoi chyba 200zl.

Link to post
Share on other sites

dziś testowałem swój stockowy egzemplarz na chronometrze i wyszło 325-330fps z kulkami 0.20 na już wyregulowanym Hop-Up. swoją drogą to najpierw wyszło mi 270 i się załamałem, ale okazało się, że miałem znacznie przekręcony hop-up bo używałem innych kulek ;)

 

jak zamontuję preckę 6.03 i dorobię lufę zewnętrzną u kumpla to zamieszczę foty ;) i zamelduję o ile poprawiła się celność bo teraz na 30m to mam z 0.5 rozrzutu (ale serią ściąga się bez problemu :) )

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
A jaką według was sprężynę ma nasza Gieta? Bo mi się o uszy obiło, ze m120. Prawda to?

Dziwne, ja słyszałem, że siedzi w nim M100 :???:

 

Jak myślicie czy można by z dobrym skutkiem uszczelnić tego guna NB'kiem do g36?

Myślę, że lepszym wyjściem byłoby włożenie w niego Bore-Up'a z Deep Fire albo Guardera.

Edited by komora
Link to post
Share on other sites

Bo mi się o uszy obiło, ze m120

 

:-o :-o :-o

 

mam nadzieje że tak szybko jak Ci sie obiło, tak szybko się odbiło. na M120 osiągnąłby ze 430, o ile by gearbox nie pękł najpierw... i jeśli w ogóle by uciągnął

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...