Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

Powiem Ci tak - WwCh (bardzo mi się podoba :mrgreen: ) mają to do siebie, że się każdy różni - tak samo magazynki jak i repliki. Mi bez najmniejszych problemów wchodzi 50, a 51 z trudem (palcem, by nie rozwalić b.delikatnej szybkoładowarki.

BTW., ile masz magów? Jak tam uszka?

 

EDIT: Nic na siłę ;P

Edited by HellCat
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W teorii praktyka nie różni się od teorii, wiesz?

 

Już wiem, dziękuje Ci za oświecenie...

 

Wiem że BOYI się sypią (po lądowaniu na glebie zapewne by były kupką popękanego plastiku), a P&J jest mocny i wytrzymały. Tyle.

 

Sypią się ? Ja mam dwa i tylko uszka pęknięte, nie raz mi lądowały na glebie, chociaż używam ich razem z hi-capem to podają co do 1 kulki od sporego już czasu - P&J nie widziałem, ale nie widzę sensu ich kupna.

 

EDIT: Małybłąd

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Spoko - ja nikogo do niczego nie zmuszam! Mam porównanie i IMHO P&J są lepsze. A Wy róbcie, jak uważacie - wasza forsa.

A, jeszcze jedno - P&J mam 1 sztukę, więc nie mogę zapewnić że wszystkie są tak dobre (WwCh :evil: )

 

Ps. Nie, nie chcę robić afery typu "BOYI jest lepszy/gorszy od P&J", ani żadnych innych głupot :roll:

 

Pzdr!

Link to post
Share on other sites

Ja nie widziałem P&J więc nie oceniam, ale mi wystarczają Boyi'a - skoro działają bardzo ładnie to nie widzę sensu kupna innych. W niedalekiej przyszłości mam zamiar kupić ich jeszcze 3-4 i też z pewnością to będą Boyi'e.

 

Trzeba tylko właśnie brać poprawkę, że to dzieło zółtych rączek - może nie mam racji, może Ty, ale mi pasuje to co mam.

 

PS. Mały bonus - moja gieta, niestety jeszcze bez Aimpoint'a. Nie razić się kablem na kolbie bo chowa się w ładownicy jak podpięte jest aku ;-).

 

pic00118lo0.th.jpg

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Pod koniec tygodnia chcę zamówić swoją gietę. I tu jest mały niuans... Mianowicie G36 (608) jest wyprzedane na gunfire ( a tam chce kupować, jescze ewentualnie Taiwan, ale do nich musze zadzwonić bo nie wyświetlają stanu magazynu na stronce)

 

Są natomiast dosepne inne wersje... 608-2/3/4/5. Czy wiecie może czym to się tak naprawde różni? To numerowanie ma Taiwan, na gunfire jest napisane 738/638/938

... g36e/k. Zastanawiam sie jak to sie ,a do samej giety.

Link to post
Share on other sites

Są natomiast dosepne inne wersje... 608-2/3/4/5. Czy wiecie może czym to się tak naprawde różni?

Niczym? Może jakaś ciut mocniejsza sprężyna jeśli jest więcej FPSów. W każdym razie dziś zamiast C kupiłbym K lub coś z tych dłuższych. Przy kupowaniu precki masz większy wybór długości.

Link to post
Share on other sites

qde...mam problem...kupiłem na capri ładowarke do mojego aku za 100zeta z ASG.po podłączeniu standardowego akumulatorka jaki na taiwanie dodają do g36c jg tj shuang ba 1100mAh 8,4V po około 3 minutach pojawiła się na ładowarce zielona lampka sgnalizująca naładowanie...więc...wziąłem batkę do ręki i jak ją wziąłem tak ją puściłem bo miała chyba ze 100 stopni C...ale jakież było moje zdziwienie gdy jak już ostygła sprawdziłem jej stan naładowania przy pomocy dziadka-elektryka-fanatyka i okazało się że jest pełna...jakież było moje kolejne zdumienie gdy sprawdzając napięcie okazało się że napięcie w ładowarce wynosi 19.9V a nie powinno przekraczac 10,11V!!!ale to nic!włożyłem ta cholerną baterię do mojego ukochanego g36,przełączyłem na semi i i i ...........i wydał odgłos jak konająca żyrafa,zaskrzeczał,zawył,tak jakby jakiego zwarcia dostał,po czym oddał 3 strzalły i zamarł bez życia...i na tym kończę moją smutną opowieść!jeśli ktoś wie co się mogło zepsuć to niech napisze...

Link to post
Share on other sites

Artheus, podane przez Ciebie wersje różnią się tylko (a może aż?) długością lufy i duperelami (typu luneta w chwycie transportowym/szyna, dwójnóg/brak) - Twoja rola tutaj, abyś zastanowił się, do czego Ci ta broń. Nie muszę chyba pisać, że C (compact albo jak kto woli commando) jest super w CQB, wersja podstawowa to takie "trochę tego, trochę tego", a ta z dwójnogiem to tylko do zielonki i to jako wsparcie (bębenkom TAK!)

IMHO jednak G36C to super broń również do zielonki. Należy jednak zainwestować wtedy w preclufę i silikonową gumkę. :-P

 

PS. Luknijcie na to:

http://www.globalsecurity.org/military/sys.../xm8-poster.jpg

Tradycyjnie Baseline najładniejsze. Wymiata, co?

Link to post
Share on other sites

Jestem świeżym użytkownikiem tego modelu. Chciałbym wrócić do poruszanego już tematu. Chodzi mianowicie o tłumik (do maskowania dłuższej lufy precyzyjnej).

 

Rzecz w owym niedopasowaniu gwintu w modelach JG do standardu tłumików 14mm. Czy coś nowego w tej sprawie może wymyślono? Zależałoby mi na niemocowaniu na stałe tłumika na stałe.

 

Przy okazji: czy z tłumikami płomienia nadal są te same problemy?

 

Odgrzeję troszeczkę kotleta.

Niedawno wpadłem na pomysł rozwiązania problemu każdorazowego ściągania tłumika dźwięku. Generalnie patent z Taśmą jest ok, tylko trzeba go non stop poprawiać, za każdym zdejmowaniem gripu aby dostać się do baterii.

Moim pomysłem jest Adapter typu 14mm L na 14mm L , Adapterek nakręcamy na stałe na oryginalny Gwint (nietypowy) przy użyciu klei do gwintów, teflonfixu, tudzież innych metod. i tłumik nakręcamy na poprawny gwint 14mmL na adapterze.

W takim układzie możemy swobodnie zakładać i zdejmować tłumik dźwięku czy płomienia, bez większych obaw o gwinty czy stabilność tłumika(adapter wykonany będzie w taki sposób aby stabilnie trzymał się na lufie JG).

O współpracę w tym temacie (o pomoc w dorobieniu tego elementu ) poprosiłem jedna z firm istniejących na rynku , czekam na zamówiony element.

Jak tylko dojdzie do mnie , to przetestuje te rozwiązanie na krótszym i dłuższym tłumiku.

Jeżeli się sprawdzi , to najprawdopodobniej pojawi się w ofercie firmy.

Pozdrawiam!

Edited by kombat69
Link to post
Share on other sites

Co do tłumików to jeszcze jako miałem G36C i na nim tłumik to co prawda nakręcany na gwint trzymał się stabilnie, ale po kilkunastu okręceniach trochę przestał - nie dziwota chiński ZnAl. Przykleiłem go żywicą epoksydową (np. Distal), nakręcając na gwint i trzymał się jak skała, tylko wypadałoby poszerzyć chwyt, inaczej nie zdejmiemy owego(w sumie jak ktoś aku trzyma na kolbie to gra gitara). Oczywiście jest on na "stałe", ale wystarczy potem sklejone miejsce potraktować wrzątkiem i z bardzo mocnej spoiny nic nie zostanie (100 stopni Celsjusza i żywica pada na ryj ;-) ).

 

Buuu, nie masz tłumika ognia (w giecie akurat b.ładnego) :???: Masz w niej preckę?

 

Jakobym teraz tłumicz przygwoździł do tej lufy zew. to już całkiem krowa by była, ale pomyśle nad tym. Pół metra KMH - jednak długa lufa to jest to, przy tym tuningu i tej lufie na maksymalnym zasięgu można sciągać ludków ;-).

 

PS. Co do tłumika to nie ma i tak większego sensu - niby metalowa płaska głowica tłoka DF'a i m120, ale chodzi całość o wiele ciszej od całej reszty AEG'ów. Jak stockowy marujec, mniej więcej.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Więc rzecz ma się tak.

Tłumik będzie można odkręcać wielokrotnie bez obawy o gwint, ponieważ będziemy go wykręcali z adaptera wykonanego z porządnego materiału który będzie solidnie zamocowany na nietypowym gwincie/lufie.

 

A co do pomysłu z tłumikiem na końcu Twojej lufy , to działaj , sam jestem ciekaw efektu.

Pozdro

Edited by kombat69
Link to post
Share on other sites

Witam Was.

Chciałbym się dowiedzieć co trzeba dokupić / zrobić by do g36c JG dało się wkręcić tłumik? Napiszcie co trzeba zrobić, a jeśli trzeba kupić moglibyście przesłać linka tej rzeczy. Z góry pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:killer:

Link to post
Share on other sites

A ten tłumik ognia trzeba ściągnąć tak? Jak Pociągnąć? Mógłbyś przesłać linka takiego odpowiedniego tłumika do 70-80zł?;)

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,127 opłaca się?Do tego mam wymienioną gumkę HU. Sprężynę prowadnice i parę innych części ;))

 

Odkręcasz imbusa/ampula (1,5mm) z tego tłumika płomienia i odkręcasz go, a na gwint przykręcasz tłumik (gwint lewoskrętny). Najlepiej z Silesi, bo cena jakość bije ten cały chiński droższy szit ze ZnAl'u i owe tłumiki pasują bez przeróbek na gwint giety, który jest dość nietypowy. Co do precki to o wiele pewniej do System'y dołożyć.

 

PS. Tak w temacie i poza tematem to gdy sprzedawałem moją lufę Systemy 247mm, była ona dłuższa 10-15mm od stockowej, ale oczywiście mieściła się w lufie zew. i nic nie wystawało. Ot takie małe info.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...