Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wczoraj przyszedł do mnie karabin G36c [JG]. Dopiero dzisiaj mogłem go rozpakować, bo wcześniej byłem na imprezie.

 

Wygląd i ciężar:

Karabin świetnie leży w dłoni. Kilka osób wcześnie napisało już z czego jest zbudowany, także nie będę sie powtarzał. Jego waga jest zadowalająca, nie za lekki, nie za ciężki, tak w sam raz. Do tego skoncentrowanie ciężaru z jednym miejscu (korpusie), z pewnością spowoduje, że nikt nie będzie się szybko męczył biegając ciągle z tym karabinem (inaczej jest np. w przypadku AK 74 Cymy). Selektor ognia po obu stronach, chodzi gładko i wydaje się, że jakby lepiej niż np. w MP5 Cymy.

 

Odgłos strzału:

Niesamowity! Może i ten karabin w porównaniu do produktów TM czy CA hałasuje jak Kamaz przy Hondzie, ale dla mnie ten odgłos wystrzału jest miodem na uszy. Co tam, że mnie słychać, ważne JAK słychać :)

 

Osiągi:

Moc G36c [JG] może iść w zapasy z karabinami od CA. Gdy strzelasz masz poczucie, że ten karabin ciągnie jak z bicza trzasnął :) .

Zasięg mogę porównać do AK 74 Cymy, a może i trochę mniejszy. Sprawdzałem na 0,2. Trzeba będzie jeszcze popróbować na cięższych.

Celność jest zadowalająca. Po ustawieniu hopsiupa, kulki na odległość 35 metrów, na pojedynczym trafiały 7/10 strzałów. Seria już nieco gorzej.

 

Generalnie jestem zadowolony z zakupu. Jest to mój pierwszy AEG. Nie jestem specjalistą, wypowiadam się z poziomu zwykłego szarego użytkownika AEGów. I jak dla mnie, G36c okazał się świetnym wyborem. Od razu palnąłem sie w czoło, że nie zamówiłem low-capów, bo ten hi-cap strasznie grzechocze. A ja wolę iść w zwiad niż szturm. Dlatego następnym zakupem, będą magazynki: 2xlow i 1xmid-cap

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=42

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=768

 

Do tego farba maskująca do karabinu:

http://www.allegro.pl/item196727836_farba_...liwkowa_og.html

 

Olej sylikonowy:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=143

 

I kolimator. I tu mam prośbę do Was. Polećcie coś, co jest dosyć niedrogie (około 150zł) i warte zamontowania na G36c [JG].

 

Pozdrawiam

Borys

Link to post
Share on other sites

Witam.

W moim G36C wybuchł bezpiecznik :???: mówię wybuchł bo rozwaliło go na kawałki...

tam chyba był bezpiecznik 20A, zadaję więc pytanie (słaby ze mnie elektronik więc proszę wybaczyć mi jeśli czegoś nie zrozumiecie) czy jeśli włożę bezpiecznik 30A to moja Gewehr'ka będzie działać bez problemu?

Edited by qubosz
Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to bezpiecznik jeśli wybuchł to wstawienie mocniejszego nie naprawi nic. No oprócz braku bezpiecznika. Przecież nie wybuchł bez powodu więc oblukaj kable, styki i w ogóle całą elektronikę. Coś się pewni przepaliło.

Link to post
Share on other sites

NIedawno kupiłem tego gutka :) jestem zadowolony, ale gumka hop-up jest okropnie kiepska - trzeba regulować co jakiś czas.

Z bateryjką 9,6v wymiata jak szalony, nic z nim nie będe robił bo nie potrzeba, za tania replika żeby coś w niej kombinować, boję się żeby nie padła:P

W krakmanie na bateryjce 8,6v i kulkach 0.25 pokazywało 340 fps :D , znajomemu udało się dopaść sztukę która miała 350fps :D

Magazynek co jakiś czas gubi kulki, ale po nasmarowaniu silikonem poprawia się na ok 500 kulek. Wystrzeliłem już 8000 kuleczek i na moje oko osiągi mu się podniosły, jak sprawdzę u krakmanów na chrono to napiszę.

 

Osobiście polecam

 

Ps. części pasują od innych producentów - sprawdzałem

Edited by grzeg79
Link to post
Share on other sites

dzisiaj odebrałem swojego nowego guna (wcześniej miałem m4a1) karabin jest super. Gumka jest dobra i nie trzeba jej od razu wymieniać na silikonową , trzeba po prostu ją troche wyregulować a nie odrazu wymieniać .Po za tym jest smarowana olejem silikonowym więc na początku musi "wariować". Na razie zamontowałem laser i rączkę. Jak zamontuje tłumik zamieszczę zdjęcia.

 

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Jak na moje to jednak dłuższa precka systemy z tłumikiem.

Jednak tłumik wyłącznie do zamaskowania wystającej lufy.

Mogła by być to nawet atrapa.

 

Tylko czy przy takiej długości nie będzie konieczna wymiana cylindra na typ1?

Zawsze mi sie z tym chrzani i nie wiem jakie długości do jakiego typu cylindra.

 

Tylko kolejną wadą była by walka w pomieszczeniach tutaj znów lepszy krótszy karabin. Można złożyć kolbę ale nie pomaga to w operowaniu.

 

Decyzja należy do Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszły do mnie różne magazynki do tego G36c. Model magazynków takie jak:

- CA low-cap 50 kulek

- TM low-cap 50 kulek

- G&P mid-cap 130 kulek

Są kompatybilne i nie wymagają, żadnych przeróbek.

 

- STAR low-cap 20 kulek trzeba przypiłować głowicę wypychającą kulki (ktoś już, w jakimś temacie pokazał jak to zrobić)

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj mi odpadł selektor ognia po lewej stronie. Odkręciłem go ostatnio i nie moglem juz tak dobrze przykręcić :/ Teraz jak uda mi się go porządnie przykręcić to zaś nie będzie KLIKało bo zgubiła się spręzynka :(

Ten wkręt robaczkowy ssie... A szczególnie to że to coś jest na najmniejszego imbusa :/

Edited by Wojtass_nt
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj G36c [JG] przeszedł pierwszy poważny bojowy test. 7 godzin biegania, czajenia się i plucia plastikiem :D .

 

Generalnie karabin spisuje się znakomicie. Bateria starczyła na mnóstwo kulek, tylko hopsiup nie bardzo chce działać. W najbliższym czasie pójdzie do wymiany na sylikonowy.

 

Sam karabin mimo, że waży 3 kilo, to jednak po tak długim bieganiu, prawie wcale nie czuje sie jego wagi.

 

Co do magazynka G&P (bo ten mid-cap był dzisiaj używany). Podaje wszystkie kulki, tylko jego pojemność jest chyba nieco mniejsza niż piszą na stronce (130 kulek). Ładując szybkoładowarką, ostatnie kilkanaście kulek bardzo ciężko wchodzi, co utrudnia załadowanie mid-capa podczas walki. Do tego wchodzą wszystkie kulki z szybkoładowarki, a tam jak piszą, mieście się 100-110 kulek i więcej nie wejdzie.

 

Pozdrawiam

Borys

Link to post
Share on other sites

Ok stało się :)

 

Proszę was o pomoc.

 

Kupuję przedni chwyt od G36K CA.

Teraz trzeba mi dłuższą lufę wewnętrzną i zewnętrzną? abym mógł na końcu normalnie przykręcić tłumik dźwięku.

Nie wiem natomiast jakie dokłądnie wymiary mają mieć te lufy. na dodatek nie mogę znaleźć lufy zewnętrznej o długości w granicach 363mm.

Pomożecie?

Link to post
Share on other sites

Odcisk też mam po każdej strzelance :D

 

Nie wyjdzie drożej. Chwyt przedni od G36K CA kupuję za trochę ponad 100zł.

 

Do tego wg. moich obliczeń precka 363mm- jakieś 100-130zł.

 

Co dalej kupić żebym mógł potem przykręcić tłumik?

 

Mogę kupić TO ale wtedy to będzie wystawało poza chwyt jakieś 14cm a tłumika nie zamontuję na tym za chiny ludowe.

 

Jedyną radą było by ucięcie tego do długości 7cm i nagwintowanie końcówki na lewoskrętny 14mm.

 

Za wszelkie pomysłe serdecznie Bóg zapłać :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

ja wstawiam do G3C tłumik o średnicy 4 cm i długości 20 cm (K A).

Po prostu odkręcasz tłumik ognia i nakręcasz tłumik dźwięku.I preckę będziesz miał w tłumiku dźwięku. oczywiście musisz kupić odpowiedniej długości tłumik. Stock lufa w G36C ma 247 mm

 

pozdro

Edited by aikman84
Link to post
Share on other sites

Ale to przedłużenie jest do wersji C. Nie będzie można przykręcić do niego tłumika płomienia (zresztą chyba żadnego )

 

Co do ceny, to moje kosztu wyglądały tak:

-Grip: Używany. Razem z lufą zewnętrzną, , flashhiderem , forgeripem i customową baterią 10,8 1700 nicd 300 ZŁ

-preclufa: 120 zł

Do tego według woli rączka transportowa z lunetą( 150 zł używany)

Nie jest niestety tanio :cry:

 

Ale jak kto woli. Są tacy, którzy wpakują Gietę w metalowe Body. Jak kto woli. Realizm czy "zajawka" :D

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...