Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zamówiłem dzisiaj hopka silikonowego i low capa CA ale krakmani się nie spisali i nie wysłali więc czekam do poniedziałku :/

Więc czas testów hopka przeciągnie się o tydzień. I tutaj takie pytanie- czy ci któzy wymienili na silikonowy zauważyli wzrost prędkości (zasięgu) kulek opróćz poprawienia podkręcania?

Link to post
Share on other sites

Od piątku jestem właścicielem tego karabinu i też jestem zadowolony. Gietka wygląda ładnie, nie mam żadnych zastrzeżeń do jej działania lub działania dostarczonego do niej hi-capa. Jedynie muszę wymienić gumkę hop siup, bo niezależnie od ustawienia kulki po 30 metrowym locie zaczynają lecieć do góry. Jestem pozytywnie zaskoczony tym, że dolna szyna ris jest metalowa, a nie plastikowa. Niesolidnie wygląda też rączka od zamka, ale jak wiadomo ta nie jest wytrzymała ani u CA ani w TM.

Ogólnie bardzo dobry zakup, gdy ktoś nie dysponuje większą ilością kasy niż 500 złotych.

Link to post
Share on other sites

Dzisja dostałem swój zamówiony chwyt od G36K CA. Co prawda nie przypomina mi to ani trochę abs'u zbrojonego włóknem szklanym ale jakiś cienki plastik. JG jest nieporównywalnie solidniejsze!! bez dwóch zdań. W przodzie chwytu poszerzyłem wiertarką elegancko otwór tak by przecisnął się przez niego tłumik. Dzięki temu mam chwyt przedni od G36K który ukrywa około 6-7cm tłumika i jest pięknieeeeeee :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem Cyma to loteria a G36C [JG] strzelają wszystkie tak samo. Zresztą nie wiem czy jest co porównywać kałacha do nowoczesnego karabinu. Kałach jest stworzony z myslą o sianiu pociskami. Zaś g36 i jego odmiany dla ceniących sobie wygodę i precyzję celowania.

 

Dorwałem dzisiaj na giełdzie lunetkę Gamo 4x20 za 30zł nóweczkę. Jest to kolejny krok transformacji :) Następnym będzie lufa 347mm oraz zestaw cylindrów bore up z cichą głowicą tłoka. Silikonowy hopek dotrze do mnie jutro więc po wymianie będę mógł coś więcej powiedzieć czy faktycznie zauważalna jest poprawa lotu kulki.

 

imga0935gf5.th.jpg

imga0937vb3.th.jpg

imga0938ls5.th.jpg

Edited by Wojtass_nt
Link to post
Share on other sites

Ja wymienialem hopka 2 dni temu. HU na 0 i kulka leci optymalnie. 0,20 P&J oraz Blastery zmieszane razem.

 

Tak sobie wczoraj stalem w mieszkaniu i strzelalem przez drzwi balkonowe. I stwierdzilem ze ta gieta ma sakramencki zasięg jak na stockaaa!! 50m bedzie. No moze 45.

Link to post
Share on other sites

to teraz ja wam cos powiem.... mam ta giete juz z 4/5 miesiecy i wczoraj zamontowałem do niej prec lufe 360mm, zestaw cylindra hurricane, springa m110, metalowe łozyska i tłumik. i wymiata kosmicznie. jedyne do czego mozna sie przyczepic to ze gwint jest troche wezszy niz w ca i trzeba sie troche pomeczyc aby prosto wkrecic tłumik. Gieta sama z siebie jest genialna...na stocku miałem 50 m zasiegu a teraz jest jeszcze lepiej...nic tylko brac

Link to post
Share on other sites

Ja mojej Gietki nie potrzebuję tunningować. Muszę zmienić jedynie gumkę hop-up i ewentualnie będę musiał zmienić sprężynę na słabszą, bo kupiłem ten karabin specjalnie do CQB, a w mazowieckim mamy limit do 350 FPS. Nie zakładam też tłumika. Jedynie mam rączkę na dolny ris i kolimator (bo koleś który mi sprzedawał replikę dodawał go do niej).

Tak ona teraz wygląda...

http://www.cannon-fodder.pl/zolnierze/bron/Goorka_G36C.jpg

 

Co prawda nie wiemy jak te repliki będą się spisywały za rok/dwa, ale obecnie nie widzę sensu kupowania CA. Same oznaczenia, górny metalowy RIS, mniej ścieralny ABS nie są warte według mnie tej różnicy w cenie. Wolę zapłacić 500 zeta mniej i do repliki dokupywać (gdyby coś się zepsuło) jakieś szpeje (o wartości mniejszej niż to 500 złotych). A popsuć może się równie dobrze nowe CA, w końcu to są tylko zabawki...

Edited by GoorkA
Link to post
Share on other sites

Czas ładowania baterii 1100mAh wg karteczki dopiętej przez Krakmana do karty gwarancyjnej wynosi 6h.

 

 

Mam tutaj też pytanie do tych co grzebali już w okolicach gb i hu.

Czy idzie jakoś wyciszyć pracę karabinu w inny sposób niż wymiana na cichy cylinder i doszczelnienie hu?

Link to post
Share on other sites

Wczoraj zagrałem w grę : "Rozłóż HU i złóż go, ne zostawiwszy żadnych części luzem". No i mam pytanie. Był taki matulki miedziany pierścień. To była uszczelka na koniec dyszy? Pytam, bo pierwszy raz rozkładałem HU innej firmy niż DE.

Link to post
Share on other sites

Ja polecam wstawienie gumki HU guardera, bo [bez jaj] mam dzięki niej jakieś 55-60 m zasięgu. Nie jest to mierzone miarką, ale krokami [nie zwykłymi, ale takimi, które według mnie mająmetr] i wyszło mi ich jakieś 60. Te 5m to granica pomyłki.

Ale kuli i tak mi znosi. Nawet przy keciutkim wietrze. Ledwie go czuć, ale na 35-40 m znosi mi o jakieś 20-30 cm. Nie wiem czy to normalne, bo pierwszego AEG'a miałem ledwie [w użytku] ze dwa tygodnie. Możliwe, że to przez krótą lufę [?], ale to tylko takie hipotezy.

I jak myślicie? Czy taki tłumik byłby do guna odpowiedni? I czy dobrze wytłumiłby dźwięk.

I co by się stało gdybym zamontował do mojej giety cylinder 0?

 

@up

Cylinder 2. Mnie krakmani mówili, że przy wymianie dyszy trzeba walnąć cały NB. Nie wiem czy z cylindrem też tak jest, ale ja raczej zapytałbym się sklepu. I nie sądzę, zeby spring m110 spowodował duży spadek żywotności, bo chyba taka już jest :lol:

Edited by Placek
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Dzisiaj wstawiliśmy u kolegi gumkę sylikonową Guarden, tą przeźroczystą. Poprawa zasięgu zauważalna, ale dystanser zostawiliśmy stary (stockowy). Z dystanserem Guardena i hop-up'em odkręconym do zera w lufie było widoczne duże odkształcenie gumki a po skręceniu gun strzelał w kosmos.

 

Wniosek: gumka Guardena + stockowy dystanser = full wypas.

 

EDIT: Kulki 0.25 P&J.

Edited by marcin.bogdanski
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...