Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gogin - Tłumiki z Silesia Factory pasują do giety JG??

 

A co niewyraźnie napisałem ? To ciekawe ale tłumik kumpla od emki CA też mi nie pasował, ale gwint mam jak w replikach CA i pasuje, ironia losu :mrgreen:. Zresztą pisałem, że mam gwint 13,6(ta, obalamy mity) taki jak w AEG'ach CA, cóżesz za dziwota że pasuje ? Tak czy inaczej po co komu tłumik w AEG'u - traci się na celności, może nie znacząco, ale jednak.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Bez przesady... To nie prawdziwa broń w której tłumik obniża osiągi...

 

W gietce i tak jest na tyle krótka i o dużej średnicy lufa, że tego nawet nie da się zauważyć...

:roll:

Zamawiam tłumik 35mm x 200mm z silesia factory :-F

Link to post
Share on other sites
Tak czy inaczej po co komu tłumik w AEG'u - traci się na celności, może nie znacząco, ale jednak.
Tłumik do G36c potrzebny może być:

 

1.

Dla zamaskowania dłuższej lufy precyzyjnej.

 

2.

Dla dodania aspektu realiów "cichej walki" na bliski dystans w terenie zabudowanym (broń robi się dłuższa i nieco inaczej się trzeba uwijać.

 

3.

Dla usprawiedliwienia się przed sobą z cichego działania "elektryków". Czyli dla Ethosu Pathosu i Aramisu, który wielu po prostu poprawia humor :).

 

Tłumika jeszcze nie mam, więc nie mogę potwierdzić czy któryś z tych punktów okazał się wart inwestycji. Ale z tych powodów temat mnie zainteresował. Nie upieram się, że mam rację :).

 

 

Co do magazynków

Użyłem adaptera Battleaxe (bardzo atrakcyjna cena choć kiepski plastik), bo chcieliśmy przetestować możliwość pełnej wymienialności magazynków w ramach ekipy. To byłby duży plus bo nastawiamy się na użycie low/realcap. W dodatku, nie ma co ukrywać, metalowy magazynek dodaje szyku (kwestia gustu oczywiście), nie wspominając o mniejszych rozmiarach "emkowych" "sparemags". Komplet wygląda całkiem nieźle.

 

Z drugiej strony nieco zabawne jest umieszczenie zwalniacza magazynka w adapterze z lewej strony (CA ma tak samo). Praworęczny strzelec będzie gubił magazynki przy każdym, czułym przytuleniu broni do piersi. W dodatku magazynek od M4/M16 po prostu mocno "lata" w gnieździe, co nieco obniża morale użytkownika ;-). Magazynki G36 (P&J) rzeczywiście przyjemniejsze w obsłudze.

 

(Mówimy oczywiście o kategorii cenowej ok. 25-39zł)

 

Póki co zamówiłem lowcapy do G36 (P&J) odkładając dalsze zabawy z adapterem magazynków M4/M16 na później. Bliższe przemyślenia przyjdą po dłuższym "użytkowaniu w akcji". Na razie to wszystko przymiarki i strzelanie statyczne.

Edited by Ghandi2
Link to post
Share on other sites

dodam jeszcze do powyższego:

 

4. lans :) osobiście strasznie podoba mi się G36C z tłumikiem i nawet jakby nic nie dawał to i tak bym go wkręcił bo w końcu ASG to może i próba upodobnienia się do formacji ale i własna satysfakcja i zabawa :) W realnej misji pewnie inaczej bym kalkulował...

 

5. żeby cieszej strzelać... i to jest fakt :) Sam to zauważyłem (szwagier ma wersję bez tłumika) i kumple też już nieraz zwracali uwagę że znacznie ciszej strzelam z tym tłumikiem. Wiadomo, różnica nie jest taka jak w przypadku normalnej broni jednak jest... i to znacząca (z łatwością dostrzegalna).

Edited by tomekszm
Link to post
Share on other sites

No tłumik jednak coś daje... Ja zamówiłem tłumik o długości 20cm, ale wsadze chyba precke 356mm więc będzie 10cm tłumienia, ciekawe czy to coś da :-F

 

A ostra broń z tłumikiem na pewno jest głośniejsza od AEGa (nawet bez tłumika) ;-)

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że tłumik tłumi wibracje czyli niższe dzwięki wydobywające się z broni... pozostają tylko wysokie dzwięki, przez co ludzkie ucho ma trudności ze zlokalizowaniem strzelca...

 

Troche łopatologicznie, ale mam nadzieję, że wyjaśniłem :-F

Link to post
Share on other sites

 

Z drugiej strony nieco zabawne jest umieszczenie zwalniacza magazynka w adapterze z lewej strony (CA ma tak samo). Praworęczny strzelec będzie gubił magazynki przy każdym, czułym przytuleniu broni do piersi.

(Mówimy oczywiście o kategorii cenowej ok. 25-39zł)

z tym się nie zgodzę, uzywam tego samego adaptera, nie strzelałem tylko "statycznie" i uważam, że trzeba by było mieć naprawdę pecha, albo jakiś mocno wystajacy element oporządzenia, aby mimowolnie zwolnić magazynek.

Zabezpiecza przed tym dość mocna sprężyna i "otoczenie" przycisku, które ma właśnie zabezpieczyć przed taką sytuacją

 

 

Z drugiej strony nieco zabawne jest umieszczenie zwalniacza magazynka w adapterze z lewej strony (CA ma tak samo). Praworęczny strzelec będzie gubił magazynki przy każdym, czułym przytuleniu broni do piersi. W dodatku magazynek od M4/M16 po prostu mocno "lata" w gnieździe, co nieco obniża morale użytkownika ;-).

(Mówimy oczywiście o kategorii cenowej ok. 25-39zł)

hmm.. no i tutaj też nie mogę się zgodzić.

Co prawda użyłem do tej pory tylko jednego rodzaju magazynka (BOYI, hi-cap) w ilości 4 szt, ale też nie mogę potwierdzić kiwania się magazynka a do grupy cenowej zalicza się jak najbardziej:).

Link to post
Share on other sites

Co do tłumików tylko z K0T'em się zgodzę, bo tylko on ma rację co do tych dźwięków. A ogólnie tłumicz to super rzecz, tylko w mojej długiej Świni już taki mam, i nie chcę mieć długiej drugiej repliki, jeden ponad metrowy prosiak wystarczy.

 

A tak ogólnie to łatwo zlokalizować strzelca poprzez niecelne strzały, nawet jeśli posiada tłumik, kierunek można ustalić praktycznie momentalnie nie widząc go, dalej to już kwestia maskowania przeciwnika i nasze "bystre oko".

 

Ostatnio w giecie wylądowała prec rura System'y, niestety na lepszą kasy brak, ale zdecydowanie opłaca się zainwestować. Na semi nie widać większej różnicy, to na auto różnica miażdzy :-P. Skupienie niewiele gorsze co od pół metrowego KM Head'a w Świni.

Link to post
Share on other sites

Jeśli umiejętnie będziesz je łączyć to od tak sobie to się nie złamie. Łamią się te chwyty a nie bolce. Mam ułamane tak w dwóch midach bo kumple mi połamali. Mam zamiar spróbować z poksyliny je uformować bo nie całe mi odłamali. Najczęściej łamią się kawałki tych chwytaków.

Link to post
Share on other sites

Mi się odłamała końcówka bolca po czym stwierdziłem, że wyjme całe te bolce, bo tylko szerokość maga zwiększają. Łączenie ze sobą magów nie ma wg mnie sensu, oprócz tego że trudniej się zaciska zwalniacz maga, to są cholernie szerokie, więc bez dedykowanej ładownicy do g36 nic nie zdziałasz (no chyba, że będziesz je trzymał w kieszeni spodni, ale nie polecam, bo wtedy jeszcze ładwiej się te zaczepy łamią ;) )

Link to post
Share on other sites

Wiesz co tez zależy od ładownic. Ja niby mam ładownice dedykowaną do G36 a noszę magazynki od emki.

 

Ponieważ

A)Ładownica ma ściągasz i trudno upchać połączone magi

B)Ciężko je wyjąć

C)Paski są na zatrzaski i nie można pociągnąć za magi bo odpinają się.

 

Ładownica wzorowana na miwo

Link to post
Share on other sites

Hmm... Wywnioskowałem z tego, że te zaczepy łamią się tylko do nie umiejętnego składania... Tzn ze jak sobie biegne i zaczepie magazynkiem o kamizelke czy cos innego to sie nie zlamie? :mrgreen:

 

Chyba kupie 2 lowy i nie będę potrzebował ładownic, chociż nie wiem czy okolo 95 kulek mi wystarczy :-F

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

Od wczoraj jestem posiadaczem G36C firmy JG. Zdecydowałem się na tę replike, między innymi czytając ten temat.. , bardzo pomógł mi dokonać wyboru, jest tu wiele cennych uwag, podpowiedzi, oraz ostrzeżeń. Po przeczytaniu całości tematu jest na Forum pewien "Znawca" "Wielki Znawca", przemądrzały zarozumiały który wie wszystko najlepiej. Może i ma wiedze ale przekazać jej nie potrafi... a szkoda

Link to post
Share on other sites

nie ważne kto :), takie jest moje odczucie i nie muszę pokazywać palcem. A odnośnie samej Repliki mam maleńkie pytanko... baterie są 1100 mah 8,4 v podobno dobre... zaraz po odpakowaniu wkładam baterię i działa, chyba jest naładowana ale w stopniu minimalnym, i teraz w manualu nic nie pisze o formatowaniu baterii... jest już sformatowana ?? jak długo ją ładować na tej zwykłej ładowarce, żeby jej nie przegrzać, to będzie pierwsze ładowanie.

Link to post
Share on other sites

Pojemność bateri (czyli np 1100mAh) pomnóż przez 1.4 następnie otrzymany wynik podziel przez prąd ładowarki (czyli to co masz na niej napisane np. 250mAh). Wyjdzie ci czas ładowania. Ponoć Ni-Mh nie tzreba formatiować ale co ci szkodzi. Jeśli prąd łaodwarki masz 250 to powinno ci wyjść około 6h i 10min.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...