Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

z tego co mi wiadomo (a jestem wciąż świeży w asg), to nieco krócej niż za pierwszym razem bo batka w replice nigdy sie do zera nie rozładuje przy strzelaniu więc jakąś tam pojemność już ma zapełnioną.

 

Gdzieś wyczytałem że ładować do momentu aż się zacznie robić ciepła batka.

 

Najlepszym (choć nie najtańszym) rozwiązaniem jest ładowarka mikroprocesorowa z funkcją rozładowywania. Załatwia to cały problem bo wystarczy taką batke podłączyć, ustawić rozładodywanie a sprzęt już automatycznie rozładuje batke, nastepnie rozpocznie ładowanie i po naładowaniu przestanie ją ładować oraz zasygnalizuje koniec ładowania diodą. Zainwestowałem w taką ładowarkę po poczytaniu tematów z forum i teraz cała ekipa ładuje u mnie batki przed strzelankami :D ale sie wkopałem co? ;)

Link to post
Share on other sites

może i ten typ baterii rzeczywiśnie nie ma efektu pamięci jednak zawsze coś tam negatywnie oddziaływuje (doładowywanie), tak przynamniej wyczytałem na forum. Ładowarka mikroprocesorowa natomiast posiada drugą zaletę oprócz rozładowywania, mianowicie jak batka się naładuje optymalnie to przerywa ładowanie automatycznie i już :) a zwykła ładowarka ładuje aż się nie odłączy jej z prądu... i łatwo uszkodzić baterię jak ktoś jest roztargniony, no i nigdy nie będzie optymalnie naładowana (raz niedoładowana a raz przeładowana)

Edited by tomekszm
Link to post
Share on other sites

Ale po co rozładowywać baterię NiMh ? :)

 

Po co ? A imho NiMh trzeba trzymać naładowane w ok 40 % by żyły długo i szczęśliwie. A nawet gdyby to mikropro. się przydaje do formatów, bo co paręnaście/parędziesiąt ładowań tak jak na początku żywotu aku. wypadałoby by taki zrobić naszej baterii.

 

EDIT: literówka ;]

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

heh, tyle że przy 40% stanie baterii to powodzenia życzę na strzelance ;) może i bateria by wytrzymała wieki i żyła by długo i szczęśliwie ale nie dotyczyłoby to mnie bo chyba bym się zastrzelił jakby zawsze w połowie akcji brakowało mi baterii... albo miałbym kalkulować czy strzelać serią (i dojechać słabą batke) czy jechać pojedynczo.

 

ps. wiadomo, teoria ;) a życie pokazuje, że najlepiej mieć optymalnie naładowaną batke za każdym razem (no chyba że ktoś lubi nosić 1-2 zapasowe przy sobie i wymieniać w ogniu walki).

Link to post
Share on other sites

tyle to i ja wiem, ale z powyższego nie wynikało to jakoś jasno ;) no nieistotne. Troche chyba offtop się zrobił więc może koniec tematu baterii. Są oddzielne wątki do tego typu dyskusji.

 

ps. ma ktoś może fotki przybajerowanej wersji G36C? Tzn. z latarką, uchwytem przednim, jakimś laserem itp? Chciałbym sobie coś na niej powiesić ale inspiracji jakoś brak :D Przeznaczenie? 50/50 las i CQB.

Link to post
Share on other sites

aktualnie inspirację czerpię np. z takich fotek

deb90127a1895f1cm.jpg

(dni nato w Ostravie, wrzesień Czechy 2008). Goście (polska oraz czeska ekipa AT) pięknie zrobili szturm na autobus :) odbijanie zakładników. Spora część z nich posiadała G36C :D

 

@K0T, nie przeszkadza Ci ten przedni chwyt w lesie, przy czołganiu, opieraniu repliki na korzeniach itp? Fajny bajer ale wydaje mi się że jedynie do CQB a w lesie to męczenie będzie.

Link to post
Share on other sites

Już na nie pamiętam której stronie tego tematu pisze że żadna 9.6 nie wejdzie do gietki bez bajerowania. Kamil - po przyjacielsku powiem Ci: masz dobrą batkę... Rof 13-15 kulek... po co Ci więcej??? Ostra gieta miała ok. 700(o ile pamiętam) strzałów/min.

 

P.S: jeśli już chcesz batkę 9.6 i nie boisz się podcinac repliki(heh) to kup Intelekta :P

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=981

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1693

 

:P.

Edited by Wojtek96
Link to post
Share on other sites

Popieram, Intellecty są po prostu beznadziejne, już lepiej zrobisz jak weźmiesz FireFox'a. A co do robienia miejsca na batke, to jak się postarasz to zmieścisz tam nawet 10,8V 1500mAh (mini oczywiście), ja tak zrobiłem i śmigało, a 9,6V mini powinna wejść nawet bez kombinowania.

Link to post
Share on other sites

Dziś doszło to piękne cudo :lol: Jak dla mnie na prawdę ,niezła maszyna. Zasięg i celność ma dobry, bije kulkami całkiem dobrze. Ale poprosiłem krakmanów, żeby wymienili gumkę hopsiupka dostałem ją w paczce, ale nie zamontowaną :roll: w replice. W niedługie przyszłość będę musiał nad tym pomyśleć.

 

Ps: Nie bardzo wiem gdzie jest włącznik i wyłącznik hopka :mrgreen: za odp będe bardzo wdzięczny

 

EDIT: jak długo ładować baterię po pierwszym rozładowaniu z instrukcji nic nie rozumiem :wink: bo jest nie po ludzku :-F

Edited by stiX
Link to post
Share on other sites

aha, aha, wiem już o co chodzi. Ale że dostałem stockowaego to nie rozumiem, bo tak na dotyk to ona jest silikonową a powinni silikonową wsadzić do replikę a tą plastikową wyjąć.

Aha i batke przy drugim i kolejnym ładowaniu to ile trzeba?

Edited by stiX
Link to post
Share on other sites

Uff, skończyłem cały temat 3 dni mi zeszło!

 

No ale i tak pojawiają się pytania albo coś pominąłem albo już ze zmęczenia nie doczytałem.

 

Zawieszenie - podobno dobry jednopunktowy homemade - ale ja takiego na razie nie zrobię. Oglądnąłem filmiki z przykładami 3 - punktowego.

Gietke będę kupował u Krakmana więc proszę o polecenie czegoś z ich oferty. Nie chcę się zdawać tylko na ich wybór bo ktoś gdzieś napisał że mu złe dobrali.

 

Lufa precyzyjna. Że warto kupić to wiem. Ale 6,04 czy 6,03? Problem jest taki że u krakmanów nie ma chyba 6,03 247mm. Jest jakaś zauważalna różnica między 6,04 a 6,03?

 

Aj eśli już od krakmanów to której firmy 6,04?

Zależy mi na komplecie z jednego miejsca bo nie wiem czy sobie poradzę z montażem.

 

KOT - fajnie wygląda twoje cudo.

Co to za luneta na górze? Sprawdza się lepiej niż kolimator?

Tłumik masz z Silesia Faktory? Jaka to długość?

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

Link to post
Share on other sites

Sprecyzuj swoje pytanie w czym ma być lepszy.

Od strony technicznej to bardzo podobne konstrukcje. Różnią się długością, lufy, uchwytu przedniego i inną sprężyna (choć nie jestem pewien czy nie wkładają już mocniejszej i do C). Reszta identyczna, podobnie jak jakość wykonania w odniesieniu do obu. Ciężko więc powiedzieć który lepszy bo to zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb.

Ogólnie przyjęta teoria wyboru idzie w kierunku stwierdzenia iż do lasu jako dłuższy K, do budynku raczej C acz nie wyklucza to w razie potrzeby zastosowania odwrotnego.

Czyli tak innymi słowy musisz sam wybrać i ruszyć szare komórki miast liczyć na gotową odpowiedź.;)

Edited by Zigfir
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...