Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A miał ktos takie cudo, że trigger i piston sear były dobre a zużyła sie krawędź tłoka? Ta, która trzyma sie piston seara...

Mojemu koledze właśnie tak się stało i jestem w trakcie wymiany rantu tłoka na metalowy :-F . Jak będzie gotowy to zamieszczę fotki.

 

Ps.: potem jeszzce tylko piston sear (jak oryginalny padnie) i żadna sprężyna go nie ruszy :wink: :uśmiech:

 

Pozdro dla wszystkich "snipaczy" i "strzelców po Wyborowej" :P

Link to post
Share on other sites
Guest BIALY24

JA NIE MAM z nim żadnych problemów poprostu po każdym strzelaniu dostaje dużą ilość smaru i działa jak marzenie

 

 

,,czystki etniczne w soczy 1czerwiec 2007''

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od początku:

wiesz co to jest tłok?:P No dobra, żartuję, wiesz... Tłok musi się oprzeć o piston seara, żeby pozostać w tylnej pozycji. Aby tego dokonać musi mieć na czym sie oprzeć. Na końcu tłoka jest takie ładne ... hm... "uwypuklenie" dookoła całego obwodu. Jak zajrzysz przez podłużną dziurę w cylindrze to jest ona widoczna. Widać nawet 2. Ta na samym końcu to krawędź robocza (tak to nazwijmy). Na niej opiera sie piston sear. Ta ciut dalej od końca to obręcz prowadząca. Jest szersza i trzyma tłok w centralnym położeniu.

 

Właśnie skonczyłem dorabiać metalową krawędź roboczą. Jeszcze tylko muszę ją zwęzić, żeby piston sear mógł złapać i będzie git. no i po przeciwnej stronie naciać otwór i wkleić kawałek plastiku dla zmniejszenia tarcia między metalem rantu a cylindrem... Jutro fotki.

Link to post
Share on other sites
Guest BIALY24

ok wiem o co chodz ja smaruje i jadę :-P

 

strelam z tego sprzętu co tydzień i jakoś nie czuć zurzycia tej części o której piszecie chyba mi się fartneło

 

 

albo kłopoty przedemną

Link to post
Share on other sites

Mam bardzo dobrą wiadomość dla użytkowników MP001 dotyczącą replik które same strzelają.

 

A mianowicie mój ojczym pracuje na tokarko-obrabiarkach typu CNC i bez problemu może wykonać tego seara. Mi też pojawił się ten problem tak więc piszcie tutaj albo na gg (4963606) jeżeli chcecie zamówić cosik takiego. Cena? W necie kosztuje to 170 zł. Myśle że za 40zł z przesyłką nie będzie dla was wielkim ciosem. Możliwa negocjacja. Pozdrawiam

 

Hawk14

Link to post
Share on other sites

Wiesz... ja się w półśrodki nie bawiłem i tę obręcz po prostu spiłowałem do zera, nasadziłem metalowy pierścień, przewierciłem przez niego i tłok 2 dziurki, wkręciłem 2 śrubki, zalałem połaczenia gwintowane SuperGlutem. Dalej tylko spiłowałem łby śrubek, zeby pasowało to to do cylindra. Całość miała taki wymiar , ze tłok nie miał więcej jak 0,5 mm luzu w cylindrze. Ale jako , że metal<=>metal to nie za dobre połączenie tam gdzie trzeba poślizgu, to na obwodzie pierścienia naciąłem kilka rowków w które wkleiłem cienkie paski s plastiku dla poślizgu:D Teraz tylko wsadzić springa na 550 fps:D

Jeszcze tylko wywiercę dziurki przyszzelniajace w głowicy tłoka i w ogóle będzie fajnie :wink: .

 

Edit: dopiero sobie przypomniałem o jakich obręczach Ariel_ pisał... W pierwszej chwili myślałem, ze chodzi Ci o rant tłoka...

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

No wiesz... wszystkie moje narzędzia jakie użyłem do tej pory robiąc VSR`kę to kątówka i wiertarka... Śrubokrętów nie liczę... Acha: i ciut SuperGluta. Wszystko po poniedziałkowej maturze opiszę... Do tego czasu nie mam czasu :-F . Konstruktywnie się obijam - czyli ostre przygotowania :-F .

 

Ps.: Dla mnie nie jest to sposób skomplikowany... Ale , że tani to fakt. Zastanawiałem się nawet nad kupnem VSR`ki celem własnoręcznego dorobienia searów, tłoka i doprowadzenia do 600 fps. I to jest całkiem dobry pomysł. :wink: Bo za 500 złotych byłyby stalowe seary, tłok z metalowym rantem i sprężyna :uśmiech: no i karabin :-F VSR11 z HFC...

 

A co do tego ile wytrzyma: jak pójdzie cokolwiek to dorobię jeszcze mocniejsze. Albo zrobię coś na kształt zespołu spustu z APS96 i odpowiednią krawędź tłoka. Swoją drogą zespół spustu w APS96 jest dużo lepiej pomyślany. Wszelkie naprężenia rozkładają się na krótkich elementach, a takie trudniej złamać...

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Mam kolejny problem... Tym razem polega on na tym, że po uszczelnieniu, do którego użyłem taśmy izolacyjnej, złożeniu wszystkiego moc jest więkasza ale za to kulki po wystrzelaniu lecą jakieś 15-20 m po czym spadają w dół... Nie wiem co jest źle... Gumka hop up wygląda nieźle wszystko jest dobrze skręcone a jednak nie działa tak jak działało. Czy może być to wina wytartych searów bo taki problem też mam ale da się strzelać.

 

Prosze o pomoc!!! pozdrawiam

 

Hawk14

Link to post
Share on other sites

Wyjmij komorę i lufę wewn. Naciśnij tą podkowę i jednocześnie nastaw HU na max. Patrz w lufe czy HU wchodzi dość głęboko. Jeśli wchodzi ale za płytko to znaczy, że nie sięga kulki. Wtedy doklej mały kawałeczek plastiku do tego czegos co dociska gumkę aby bardziej wchylała się do lufy.

Jeśli gumka wchodzi dość głęboko to upewnij się, czy to co nakleiłeś na dyszę nie wpycha kulki za głęboko do komory. To nie ma prawa wystawać ani milimetr przed dyszę. Wtedy wepchnięta kulka idzie za tą kryzę na gumce , która ją podkręca.

 

Czy kulka sama wypada z lufy jak przechylisz w dół?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...