Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

profilaktyczne spiłowanie piston seara dało mi 10 strzałów, i znowu samostrzał. Po otwarciu bebechów, i sprawdzeniu jeszcze raz, dałem cienką warstwe poxipolu na spust - tam, gdzie dotyka on trigger seara, a wyżej omówiona sprężynka jest w porządku. test 10 strzałów i jeszcze strzela

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja mam Sig sauera s92 i mam ten sam problem z samostrzałem ...... Na początku zakupu na zbrojowni nie pojawiało sie ,jakieś 3 tyg temu zaczęło się i dziś to jest tragedia na 25strzałów 5 razy mogę normalnie strzelić spustem ..... Ja mam jeszcze takie szczęście ,że mam go na gwarancji ......tylko ,że samostrzał złamał mi główek od blokady spustu :( tego mi pewnie nie uwzględnią na gwarancji ale to nie moja wina tylko tego samostrzału..... Więc reasumując w M6 (SA) ,mp001 (well), VSR-11 ( HFC ) , i Sig Sauer s92 (CG) ten sam problem .... Lecz przyjemność z bycia snajperem kosztuje ....

Jeśli kogoś interesuje to znalazłem to na stronce o czym mówicie ........

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1978 (chyba to :P)

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś wie czy gwarancja na mojego Sig sauera s92 w sprawie tej usterki zostanie przyjęta na zbrojowni ? Jak czytałem kare gwarancyjną to sie doczytałem ,że na nic nie ma gwarancji wszystko co sie popsuje nie ulega gwarancji :/ szkoda jest mi tracić czas i koszty przesyłki.......

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

to znów ja...

 

ok, skręcilem hu bez pina i małej sprężynki ale teraz co kilka strzałów kulki zamiast lecieć, zwyczanie wypadają z lufy... wtf? została mi też malutka śrubka, którą nie wiem, gdzie przykręcić, powoli się gotuję, wrr :twisted:

Edited by wedrowiec39
Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy to sówadło do rególacji hopka jest przykręcone. Jak nie to Tam wkręć. Jeżeli jest tam śróbka to sprawdź czy oby dwie połowy komory są skręcone wszystkimi śróbami (czy nie ma tam dziór na wylot w kótre pasowała by jedna z twoich śróbek).

 

Co do sprężyny to ja kojaże tylko jedną- tą która była osadzona na podkówce przy wejściu do komory hop up.

 

Dalej już nie pomogę

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy to sówadło do rególacji hopka jest przykręcone. Jak nie to Tam wkręć. Jeżeli jest tam śróbka to sprawdź czy oby dwie połowy komory są skręcone wszystkimi śróbami (czy nie ma tam dziór na wylot w kótre pasowała by jedna z twoich śróbek).

 

Co do sprężyny to ja kojaże tylko jedną- tą która była osadzona na podkówce przy wejściu do komory hop up.

 

Dalej już nie pomogę

 

Pozdro

 

dzięki, jak wrócę z pracy pogrzebię w bebechach, a zdaje się, że miałeś problem z kulkami (leciały za krótko) po uszczelnieniu głowicy tłoka. Jak zdjąłeś taśmę, jak ktoś Ci radził, wróciło do normy? Moje wypadają z lufy jeśli przechylę ją w dół... :/

Link to post
Share on other sites

Równiesz miałem taki problem ale okazało się że użyłem złej taśmy (zamiast teflonowej użyłem gróbej izolacyjnej taśmy, która po pewnym czasie zaczęła się wyszczerbiać i kawałki jej osadzały się na gumce i w komorze tak więc nie polecam izolki do tego). Po zdjęciu taśmy rozkręceniu i zkręceniu wszystkiego jeszcze raz problem znikną. Ze szczególną dokładnością skręć komore hopka.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz postrzelać na strzelankach, a gun jest w miare nowy to naklej tego teflona, złóż i zobacz czy działa (wystrzela max 1 maga).

 

Po tej czynności jak już będziesz pewny, że wszystko ok to bierz kulki, mundur i gogle i jazda na strzelanke.

 

Jak się już postrzelasz to po 1-2 strzelance zacznij zbierać na nowego pistona i tiggera albo najlepiej na zero tiggera bo te stockowe długo nie potrzymają.

 

Jak zacznie Ci sam strzelać to znaczy, że pora kupić zero tiggera/ pistona i tiggera. Mi po +/- 700 kulkach niepotzrebnie wyprutych przez okno poszły się bzykać właśnie te części (stockowe).

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wracając do tematu "samostrzałów"

 

Nic nie pękło u mnie, obręcz na tłoku też w miare okej.

Jeden z kolegów proponował wypiłować w trigger sear'e nacięcie które pozwala na dalszy ruch bolca piston'a.

A jakby zrobić odwrotnie. Wypiłować trochę ten bolec ?

Myślicie że to pomoże ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Trochę stary temat .. no ale od tego jest forum.

Mam problem z Mp001 - sama strzela - tak jak tu inni mieli - ale, ja nie mam pęknietej tej części:

laylax_triggersear_vsr.jpg

próbowałem wyginać i nie ma nic pękniętego - a po naciągnięciu do końca "wajchy" słychać jak zamek łapie za tłok i odciągnięty cały mechanizm blokuje się w pozycji "wychylonej" i gdy go puszczam po chwili samoczynnie "strzela".

Rozkręcałem go już chyba 4 krotnie znam budowę na pamięć zrobię jutro fotki i pokaże jak to wygląda - zauważyłem chyba brak jakiegoś elementu tuż za spustem - doczytałem ze to chyba regulacja twardości spustu - nie wiem, po oględzinach myślałem ze może naciągnięty tłok zeskakuje bo ma luzy albo gdy wyciągłem cały cylinder i próbowałem odciągnąć tłok to się przycinał - nasmarowałem go smarem rowerowym (całkiem drogi :/) to poszło lepiej.

Szczerze powiem ze kupiłem go uszkodzonego bo potrzebuje go do filmu ale przy okazji pomyślałem o naprawie.

 

Bardzo prosił bym o jakieś wskazówki - mam też Desert Eagle MAGNUM elektryka i prowizoryczną zabawkę snajperkę sprężynową - ze znajomymi zaczynamy ostro działać w naszym mieście w ASG - a taka snajperka byłą by niezłym atutem pod czas naszych rozgrywek :]

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Motyw - po kilku próbach ( bez uzyskania pomocy o która prosiłem :killer: ) Znalazłem chyba powód samostrzału w mojej replice - motyw:

wytarty cylinder uniemożliwiał poślizg tłoka = dodatkowe obciążenie na trigger sear który ma pewien luz i się obniż z 0,7-1,0 mm co powoduje u mnie samostrzał.

Rozkręciłem całą replikę do najdrobniejszych części (czegoż wcześniej nie robiłem nigdy :wink: ) również z cylindrem - wyczyściłem z opiłków zmieszanych ze smarem poskładałem (zauwazyłem ze tłok jest w części "chwytanej" przez piston sear wytarty przez co jest luz i dosłownie spada z piston sear`a) nasmarowałem wszystko poskładałem i nadbudowałem (na test) taśmą dwustronną górną część spustu by zniwelował luz występujący na trigger sear. Dzisiaj zerwe taśmę i nadbuduje z twardego poxipolu jak tu ktoś opisał 8-)

 

Efekt?

 

Radość z kupna repliki za 65 zł (uszkodzonej) a zabawa z naprawionej :D

Chce ktoś kupić :>

Link to post
Share on other sites

Panowie, wczoraj pierwszy raz rozebrałem swoje MP001 i przez przypadek wypadły mi dwa pierścienie ale nie umiem tego złożyć, został mi 1 ten pierścień i taka mała sprężynka. Po złożeniu karabinu bez tych 2 części nie da sie naciągnąć karabinu... czy ktoś mógłby mi pomóc? Wiem że nie powinienem sie za to brać ale chciałem sprawdzić czy nie psuje mi sie ta część na którą wszyscy narzekacie i tak sie niestety stało... Prosiłbym o szybką pomoc i w miarę jasne wytłumaczenie jak to naprawić gdyż potrzebuje szybko mieć sprawny ten karabin icon_sad2.gif POMOCY !!

Link to post
Share on other sites

Ehh miałem zrobić fotki jak rozkładam i składam moją Mp001 ale już mam dość - bo robiłem to jakieś 8,9 razy :roll:

Tak wiec:

- te dwa plastikowe pierścienie to pierścienie centrujące cylinder - nie możesz naciągnąć gdyż cylinder się podnosi i spada z piston sear ( ta część która przytrzymuje naciągnięty tłok ) jeden pierścień jest między lufą a kadłubem a drugi między kadłubem a końcówką za zamkiem.

Proste wkładasz pierścień w tą końcówkę (jest ona w kształcie litery C wiec musisz dopasować ją by weszła równo w próg by nie wystawała - i składasz.

 

W zamku spustu są 2 sprężynki a i jest jeszcze jedna w tym "korku" za wajchą przykręconym imbusem - u mnie tego nie było wiec dorobiłem - wrzuciłem skrzynkę i kulkę łożyskową - dzięki temu "wajcha"mi nie opada.

 

W zamku jedna sprężynka podnosi Trigger sear do góry a druga podnosi zapadkę zabezpieczającą przed strzałem - póki nie opuścisz wajhy po załadowaniu - nie strzelisz.

 

Jeśli czegoś nie wiesz lub zbyt chaotycznie napisałem - wal

 

 

P.s: Ja sam nie wiedziałem nic o tej replice ani co się czym je póki nie rozbierałem jej kilka razy :]

 

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

czesc mam dojscie do tokarki i frezarki w serwisie do ktorego chodze moge sobie wykonac czesci tztym ze umnie problem jest ze jesli lekko docisne tłok nadoł i wciskam go idzie bez problemu... mianowicie chce dorobic inny tłok a raczej ten plasitkowy w sreodku i podejrzewamy z kolega ze ten plastikowy tłok moze sie scierac i poprostu przelatuje nadtym searem i ucieka .. takie sa tylko moje podejrzenia bo raczej z calym mechanizmem spustowym nic niema

niewidac otarc

itd wiec sam niewiem nawet przy wpychaniu tego tłoka ciezko go włozyc tak jakby totalny brak smaru i zaciasno bylo w lufie dziwne troche bo mam lus na tłoku :/

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

czesc mam dojscie do tokarki i frezarki w serwisie do ktorego chodze moge sobie wykonac czesci tztym ze umnie problem jest ze jesli lekko docisne tłok nadoł i wciskam go idzie bez problemu... mianowicie chce dorobic inny tłok a raczej ten plasitkowy w sreodku i podejrzewamy z kolega ze ten plastikowy tłok moze sie scierac i poprostu przelatuje nadtym searem i ucieka .. takie sa tylko moje podejrzenia bo raczej z calym mechanizmem spustowym nic niema

niewidac otarc

itd wiec sam niewiem nawet przy wpychaniu tego tłoka ciezko go włozyc tak jakby totalny brak smaru i zaciasno bylo w lufie dziwne troche bo mam lus na tłoku :/

 

Też miałem keidyś tak w M6 że dało się naciągnąć jedynie jak się dociskało w dół. Cylinder ciężko wchodzi bo przecież go wciskasz w dół, nic w tym dziwnego. Psiknij trochę oleju silikonowego to powinno lżej iść.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...