Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam problem z karabinem snajperskim MP001 -broń jest prawie nowa ...problem polega na tym że broń sama strzela...tz. podczas przeładowywania, albo czasami jeśli uda sie przeładować to strzela bez naciśnięcia spustu ....rozebrałem mechanizm ale nic tam nie znalazłem ...wszystkie części są całe ...i całość działa sprawnie....po złożeniu raz strzela normalnie a raz sama strzela,ma ktoś jakiś pomysł..?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pocieszę Cię! Ja wiem o co chodzi :wink: Właśnie to samo koledze się zrobiło po pół roku w VSR-11 z HFC.

Jak odkręcjisz mechanizm spustowy to wystaje z niego ten "dzyndzel" co trzyma tłok (zakładam, że dzyndzel od prowadnicy wyjąłeś). Dzyndzel od tłoka jest w dobrym stanie, tego jestem pewien. Zasada działania jest taka, że jak naciskasz spust to cała ta płytka moze zostać zepchnięta w dół. Wtedy tłok spokojnie przelatuje nad tym dzyndzlem, który go trzyma.

Problem jest z całą tą płytką. Jak rozkręcisz mechanizm (nie ma się czego bać tam są tylko 2 sprężynki albo i nawet jedna, jeśli mechanizm z mp001 jest prostszy), to bez problemu wyjmiesz tę całą płytkę z dzyndzlem. Nic się nie posypie bo tam są tylko 3 elementy. Zobaczysz wtedy, że w miejscu mocowania tego dzyndzla od tłoka (albo jest na małej śrubce imbusowej albo na małym sworzniu, nie wiem jak jest w mp001), a właściwie tuż pod nim jest pęknięcie... I tu jest pies pogrzebany... Pękła cała ta płytka w miejscu, w którym jest wywiercona dziurka na mocowanie dzyndzla. Dlatego płytka ugina się z łatwością pod naciskiem tłoka i nie zeskakując ze spustu obniża ten dzyndzel, pozwalając tłokowi na "przeloty niekontrolowane" w stylu "czy leci z nami pilot?"...

Dokładnie wczoraj to rozkręcałem i oglądałem... Tam nie ma nic innego do zepsucia się... Nigdzie nie widziałem tego elementu do kupienia, więc... Przede mną parę godzin roboty w stali za pomocą kątówki i wiertarki oraz pilnika... Raczej precyzyjnej roboty. To nie taka łatwa naprawa ale może masz kogoś z dobrym warsztatem, to Ci wykona taki element. Ja go robię do karabinu kolegi. Myślę, żę więcej jak 40 zeta nawet obcy frezer by od Ciebie nie wziął... ja biorę od kumpla 30 :wink: Tylko, że nie frezuję a ręcznie wycinam w stali. :wink:

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to drugie. To jest czyba trigger sear właśnie. To pierwsze to piston sear... chyba, że na odwrót. W każdym razie to drugie ulega uszkodzeniu bo jest długie i cienkie i z marnego materiału (w stocku) a działa na to pod kątem prostym ogromna siła...

Właśnie robię pierwszego takiego home-made seara i jak wyjdzie to zacznę je tanio sprzedawać. Jutro albo po jutrze umieszczę jakieś info czy działa i może zdjęcia.

 

Acha: pęka w miejscu mocowania tego małego seara...

 

Edit: a pęknięć może nie być widać dopóki nie spróbujesz go wygiąć w kierunku w którym go naciska tłok. Poza tym on pęka od spodu :-F

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Mam problem :wink: nie wiem co robic

chodzi o to ze maine mp001 jak załaduje sam strzela :cry:

nie wiem co robic powtarza sie to co 3 magi :poddanie: moze ktoś pomóc??

 

 

ale ja wystrzeliłem z niego dopiero z 15 magów?? wiec co to moze byc i gdzie jest ta częśc co peka???

Edited by Dzidzia35869
Link to post
Share on other sites

No dobra... dorobiłem trigger seara, zamontowałem i przestrzelałem... Wytrzymał i juz raczej nie pęknie bo to solidna stal gwoździowo-czołgowa;P

Ale jeśli chodzi o dorabianie dla kogos to za dużo mi to zabrało czasu i roboty. Inna rzecz, że jakby to ktokolwiek zobaczył to by chyba padł, takie to brzydkie :-F

Przeszukałem forum i znalazłem cos co może pomóc w takiej sytuacji: kolege, który frezuje takie rzeczy w stali nierdzewnej. Oto i link:

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=33572

 

Zgłoście się do niego to może pomoże.

 

Jak pożyczę od kolegi karabin z zamontowanym moim patentem to wrzucę fotkę. hehehe :twisted:

Link to post
Share on other sites

no fajnie :D a powie mi ktos pokaze jak rozebrac to mp001 zeby zrobic tego tigera??

i mam pytanie dlaczzego czami mi sie zamek nie domyka i jak popciagne kilka raz to kulki wylatują po 4 ??

 

ps.chodzi mi o zdjeca itp

 

Używaj polskich znaków i pisz zdaniami, z dużymi literami na początku.

Poprawiaj błędy przed dodaniem posta.

 

I nie dubluj postów. Poczekaj na odpowiedź - forum to nie czat.

[Promant]

Edited by Promant
Link to post
Share on other sites

Robisz to tak:

1. oddzielasz łoże od metalu

2. odkręcasz śrubę trzymającą plastikową osłonę spustu i usuwasz osłonę

3. na końcach mechanizmu spustu masz dwie śrubki którymi jest on przykręcony do obudowy cylindra- usuń je

4. wsadź mały płaski śrubokręt między obudowę cylindra a mechanizm spustu i oddziel je- pewną siłę trzeba w to włożyć ale nie bój się nic nie pęknie

5. masz właśnie w ręku mechanizm spustu- w tym momencie widzisz tę część tylko z drugiej strony niż na zdjęciu

6. odkręcasz śrubę trzymającą blokadę spustu i usuwasz blokadę

7. odkręcasz 4 śrubki trzymające połówki mechanizmu spustowego- nie bój się, nic nie wypadnie tam są tylko 2 sprężynki- jedna stanowi opór spustu a druga wypycha tą podłużną część do góry i ma w niej swoje gniazdo więc będziesz wiedział co i gdzie dać

8. wyciągasz tę podłużną część co jest na drugim zdjęciu (trigger sear)

9. wyciągasz mały nit na którym siedzi ta część co jest na pierwszym zdjęciu (piston sear) siedzi on w trigger searze- uważaj na sprężynkę dociskającą piston sear

10. I NAJWAŻNIEJSZE!!! zanim ten nicik usuniesz przyjżyj się dokładnie jak ta cienka sprężynka od piston seara siedzi abyś potem wiedział jak ją wsadzić

11. wyciągając nit uważaj by nie wyskoczyła gdzieś gdzie jej nie znajdziesz

 

Tu następuje duże "ciach!", podczas którego zajmujesz się skutecznym zdobyciem trigger seara, jeśli nie zrobiłeś tego na samym początku.

 

12. weź do ręki nowego trigger seara :-F

13. wsuń ten mały nicik częściowo w niego zakładając jednocześnie piston seara

14. przygotuj się na najtrudniejsze manualnie zadanie- wsadzenia tej małej sprężynki na miejsce i dosunięcie nicika tak aby wszystko sie trzymało- mi wsadzenie tej sprężynki jak nalezy zajęło około 10 minut :-F czyli da radę bez problemu

15. umieść trigger seara z piston searem na miejscu wsadzając w gniazdo trigger seara jego sprężynkę

16. upewnij się, że sprężyna spustu jest na miejscu i że niczego nie zgubiłeś

17. złóż dwie połówki mechanizmu razem i skręć śrubkami

18. przykręć blokadę spustu

19. przykręć zespół spustu do zespołu cylindra

20. ten pręcik ciut kanciasty który wypadł po wyjęciu mechanizmu na początku to bolec na którym siedzi prowadnica sprężyny- wciśnij go w ten otwór w którym siedział- trzeba użyć trochę siły bo sprężyna jest cholernie mocna

21. przykręć osłonę spustu tak jak była na początku

22. przykręć łoże do metalu (uważaj na kierunek :-F )

23. CIESZ SIĘ ZE SWEGO SPRAWNEGO KARABINU!

 

A jak pociagasz za zamek kilka razy to się nie dziw, że pobiera kilka kulek... Jego się ciągnie RAZ!

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Wielki dzięki poldeck :-P Powiedzcie mi tylko - ile może kosztować trigger sear? Gdzie go znaleźć jak najtaniej ? :D

I tak z innej beczki - jaki tłumik jest najlepszy do tej broni?

 

Zaczynaj zdanie z wielkiej litery. Pisz wolniej, bo gubisz samogłoski. Następne niechlujne posty będą kasowane z miejsca.

Edited by Paramedic
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Miałem juz jakis czas temu wrzucić fotki dorobionego seara ale jako, że karabin nie jest mój dopiero dziś miałem do niego dostęp. Oto i one:

"kosmos sear" w mechanizmie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/340683c3e06a55e8.html

"kosmos sear" od góry razem z piston searem:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef40b7b785dfb9f6.html

"kosmos sear" razem z piston searem od dołu i boku:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c2e57bdcde077f30.html

 

Moze wyglada jak ostatnia kupa ale jest z solidnej stali (wyciety z niesamowicie sztywnej brechy) i raczej nie pójdzie. Juz prawie miesiąc sie trzyma.

Link to post
Share on other sites

fajne!! gratuluje pomyslowosci a rzeby bylo smiesznej ja mam troche inne wnetrze albo mnie sie tak tylko wydaje

 

Możliwe, że nie masz dwóch śrubek do regulacji twardości spustu i jego połozenia początkowego. Ja robiłem fotki z mechanizmem od VSR11 ale poza tymi śrubkami wszystko jest takie samo.

 

"robisz na zamowienie cuś takiego??? "

Dopiero od wtorku mogę robić bo juz będę po ustnej maturze z polskiego...

Jeśli ktos bardzo chce i mu bardzo zależy (znaczy się troche mi dupę potruje:), to i zrobię... Za jakąśtam ewentualnie opłatą (to omawiam tylko na priv!).

Zrobienie zajmuje mi około 2 dni jak mi się nie spieszy :wink: a jak sie spieszy to w ciągu jednej "zmiany" bez problemu:P

Tylko lojalnie ostrzegam, że to wygląda jak kupa bo wykonane za pomocą prymitywnych narzędzi jak kątówka i wiertarka :-F .

 

Ps.: to co jest na zdjęciach to pierwszy egzemplaż, jeszcze bez nabytej wprawy:-P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...