Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam mały problem. Otóż zmieniłem spręzynę z M130 DF na M140 MO.

Dodatkowo włożyłem głowicę DF z super o'ring i przesmarowałem cały układ.

Jeszcze raz sprawdziłem ułożenie podkładek, zrobiłem przegląd i cisnąłem na chrono.

 

Wcześniej miałem na 0,2g i wyłączonym HU 460-470 Fps

Teraz jest 410-420 Fps

 

Szlag mnie trafia, zachodzę w łeb dlaczego może być tak słabo?

 

Wszystko zrobiłem dobrze.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

U mnie na borku guardera po wstawieniu "super" oringów prędkość spadała o około 20 FPS (po założeniu z powrotem guarderów znów było jak przedtem). Może wstaw oringa ze starej głowicy do tej DF. Aha jeśli DF jest z aluminium to lepiej powróć do starej <dobrej> głowicy :D

Link to post
Share on other sites

Wiesz że wpadłem na to samo :) Wczoraj tak zrobiłem i o niebo lepiej, fakt dalej dusze M130 i jest dobrze. Zmienię na M140 jak mi przyjdzie silnik TURBO 3000 ICS, fakt że po oddaniu 50 strzałów nie widziałem żeby jakoś specjalnie GB trzeszczał itd. Myślę że GB G&G V.III wytrzyma M140 :)

Jedyne o co się boję to to że plastik na którym są łożyska głowicy tłok pękł przy śrubie, działać działa ale sprężyna wówczas jest nie łożyskowana.

 

Co daje właściwie łożyskowanie prowadnicy i tłoka? Sprężyna lepiej pracuje to wiem, jak to się przekłada na moc?

Link to post
Share on other sites

Blady, to po kiego ładować łożyska?

W moim odczuciu jest po to by mogła "lepiej się rozprężać bez oporów skręcania się".

 

EDIT:

 

ASGshop napisał:

Witam!

Czy MO miałeś na myśli mad onion?

Jeżeli tak to powiem szczerze, że to nie pierwszy przypadek tak słabego wyniku na dość mocnych sprężynach.

Jutro napisze w tej sprawie do chłopaków z MO.

 

Pozdrawiam

Marek

 

Sakrkazm?

 

Jak tylko otrzymam info od asgshop'u dam znac co było.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Jakie macie doświadczenia z tymi sprężynami. W jednym ze starszych wątków czytałem, że były z nimi problemy - nie osiągały takiej mocy jaką powinny. Jak to jest obecnie? Wiem, że za tą cenę można kupić dobre sprężyny (Hurricane, Guarder), ale akurat bardzo mi się spieszy, a tylko MO są dostępne.

Link to post
Share on other sites

2 repliki podobny zestaw

Uszczelniona dysza

głowica tłoka oraz cylindra hurricane - prowadnica sprężyny stock (mosiądz)

Spring M120

 

Trochę ponad 400 fps

 

Więcej szalonych cebulek nie montowałem. Jedna z tych replik jest w moim posiadaniu i jak na razie spisuje się znakomicie.

Link to post
Share on other sites

W swojej replice pierw miałem M100 + FTK Hurricane i dawało to na chronometrze średnią arytmetyczną 375 fpsów; w późniejszym okresie została wymieniona na M110 i dodany Teflon Fix - średnia 435 fpsów.

 

Wrażenia... gołym okiem niewiele widać zmian po pewny czasie użytkownia więc dopiero przy następnej wizycie repliki w serwisie dowiem się, czy moc spadła.

Link to post
Share on other sites

W swojej replice pierw miałem M100 + FTK Hurricane i dawało to na chronometrze średnią arytmetyczną 375 fpsów; w późniejszym okresie została wymieniona na M110 i dodany Teflon Fix - średnia 435 fpsów.

A ludzie nie wierzą jak mówię że MO mają zwalone oznaczenia......375 fps na M100 i 435 na M110 to chyba wystarczający dowód. 435 fps to niejedna osoba nie osiąga na M120 porządnej i boreupie :wink:

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Ja po prawie pół rocznym użytkowania nie narzekam.Co prawda mam prec lufe(która pare fpsów dodaje) ze srpingiem m110 mad onion z efektem 420fps(tyle testy na chronometrze pokazały)

Wybierając sprężyne kierowałem się raczej ceną i się nie zawiodłem moja ocena produktu to 6/6

Edited by sknerus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...