Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SLR105A1 CA, AKS-74N VFC...?


Recommended Posts

używam low - cap Ca i midi-cap GP podają bardzo dobrze. Nawet podpoiłem magazynek Cymy hi - cap od Ak74 też podawał kulki. Wszystkie magazynki od modeli AK74.

 

Potwiedzam, magazynki pasują, podają i bez problemowo strzelają. Ogólnie najbardziej wg mnie pasuą te Low-Cap`y CA [bo są metalowe]. Przy takiej replice plastik troche szpeci ;-)

 

Ogólnie zanim kupiłem kałacha miałem ten sam dylemat. Który kałach - firm sporo a ceny zbliżone do siebie. Na Bornym Sulinowie w 2007 miałem okazję potrzymać oba. AK CA jest dobrze wykonany, ma oznaczenia, stalowe [ :wink: ] body itd. Jednak widać gdzieniegdzie niedoróbki spasowania, słaby lakier no i śruby bardzo psujące wygląd. Poza tymi małymi niedociągnięciami to bardzo dobrze wykonana replika. No i plusy to możliwość włożenia baterii large i wzmocnione części w GB.

 

W AK VFC oznaczenia są dokładniej wykonane, body trzyma się tylko na pinach [jak w oryginale], ma stalowe [ :wink: ] body, ogólnie lepiej wyglądające od CA [ich wygląd rozmiarowo bardziej przypomina oryginał]. Wady to słabe części w GB [przy wymianie części porównywałem z innymi częściami jakie miałem w domu i.. te VFC miały niezłe luzy cylinder-głowica cylindra, źle wykonana ciężko chodząca dysza, podobnie jak w Cymie zębatki stalowe [ :wink: ] tzn. sprasowane, przetopione odpadki stalowe itd]. Ogólnie przy tuningu wymieniłem w zasadzie wszystko..

 

Ale jakby tam GB kaszaniasty nie był moja replika pociągnęła rok na tych częściach [jak kupiłem od razu ją rozebrałem] i chyba ciągnęła by dalej.

 

Ogólnie jeśli chcesz mieć replikę, która wygląda to bierz VFC. Jeśli często zahaczasz repliką o drzewa, budynki i inne przeszkody to z VFC możesz to robić.

 

Aaa.. i odnośnie paranoi na stalowe body.. to wszystko są sprasowane odpady stalowe - a przy takim materiale wytrzymałość spada o 40%. ALE i tak ciężko jest rozwalić kalacha.

 

Jak już zdecydujesz się na AK VFC to pomyśl NAPRAWDĘ dobrze o baterii. Ja u siebie upchałem large`a do kolby [bateria samoróbka na dużych ogniwach], ale normalnie to wejdzie bateria o wymiarach 12x3,5cm. A jeśli nie chcesz się bawić to kup dobrego stick`a np G&P 9,6V 2200mAh . I na stockowej replice będzie ci wystarczać na ok 2 strzelanki. Przy mocnych tuningach nie rób tego błędu co ja i nie piernicz się z mocnymi stickami pod tuning. Od raz rób jakiegoś large`a. Ja mam 480fps a mam baterię large 8,4V 2500mAh na ogniwach SANYO RC. Nie do zdarcia - starcza na 4 strzelanki.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Ogólnie najbardziej wg mnie pasuą te Low-Cap`y CA [bo są metalowe].

A czy mógłbyś podać jakiegoś linka do takiego maga? Dotąd wydawało mi się, że wszystkie magi do AK-74 są z plastiku i nawet mi poradzono, że jeśli chcę mieć metalowy, to jedynym wyjściem jest wziąć magazynek od Tantala i wsadzić mu airsoftowe bebechy.

Link to post
Share on other sites

A czy mógłbyś podać jakiegoś linka do takiego maga? Dotąd wydawało mi się, że wszystkie magi do AK-74 są z plastiku i nawet mi poradzono, że jeśli chcę mieć metalowy, to jedynym wyjściem jest wziąć magazynek od Tantala i wsadzić mu airsoftowe bebechy.

 

Proszę:

 

Tu i Tu

 

Pozdrawiam

Edited by biolon
Link to post
Share on other sites

Tzn. dokładnie mi chodziło mi o to by miały krzywiznę taką jak magi do AK-74 (tak jak ten z Twojego linka w ostatnim poście) a jednoczesnie były z metalu, jak magi do Tantala:

800px-Tantal_REMOV.jpg

 

W miedzyczasie jednak plastikowość magów do AK-74 przestała mi jakoś przeszkadzać i pozostaję przy nich ;)

Link to post
Share on other sites

Tak już jadąc OT.. na komisie napisałem, że low`y metalowe chciałbym na real`e.. tak się zdziwiłem, że nikt nie piszę. Zacząłem szukać czy w ogóle są te real cap`y metalowe.. nawet na wgc nie ma..

 

Czy wiesz może de Villars czy są takie w ogóle?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tyle dobrego słysze o AK VFC ale nasuwają mi sie pytania.

Mianowicie jaki jest dokładnie zasięg skuteczny? ( z ilu metrów trafie z niego w osobe)

Czy jedyną poważną wadą wielu modeli jest ta komora HU i jak zaradzić temu problemowi?

Czy z pośród tej trójki ma najlepsze bebechy?

Link to post
Share on other sites

Co do kolory drewna to się jak najbardziej zgodzę - nie ma czarnego [chyba, że po spaleniu :-)]. Ale to jak już napisano sprawa gustu [bardziej podoba mi się na czarno.

 

Never90 CA ma lepsze części w stock`u i ogólnie one cieszą się długowiecznością. VFC też nie ma złych części, ale jak porównywałem oba to jedynie co było gorsze w VFC to cylinder i jego dysza.

 

A ogólnie to z replikami jest "loteria" jeden kupi chwali a drugi kupi klnie. Bierz co "TY" uważasz za stosowne. CA i VFC to są na prawdę dobre firmy.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Mam pytanie - czy ma ktoś wiedzę nt. kompatybilności tych oto magazynków MAGa z SLR-em od CA?

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3092

 

Czy po podpięciu magazynka (o ile będzie pasować) kulki są normalnie podawane i nie trzeba np. dopychać z powodu różnicy milimetra czy odstawiać innych kombinacji?

Edited by Graber
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...