Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

1 - Sprężyna M120

2 - Bore Up (Systema lub guarder)

3 - Lożyskowana prowadnica spr

4 - Zębatki STU

5 - Łożyska cierne

6 - W dalszej perspektywie tłok

 

Koszta:

1 - 40zł DF

2 - 169zł Guarder (naprawdę polecam - jest szczelniejszy od CA i DF a tańszy od systemy i porównywalnie szczelny)

3 - 67zł Guarder

4 - 187 zł CA lub Torque Up CA za 179zł

5 - 40 zł (DF)

6 - Guarder lub DF jest za 6 dych a nieśmiertelny DF za 120zł

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Dałoby radę jakoś podnieść taniej na 420 fps? (tylko tak ,żeby zachować pewność, że broń się nie rozsypie)

 

Batka intellect 1400 mAh (100zł) uciągnie tłok? Bardzo spadnie rof? (ewnetualnie jaką należałby nabyć)

 

Jest sens wrzucać do tego auga lufę preckę? (bardzo poprawi celność?)

Link to post
Share on other sites

Dałoby radę jakoś podnieść taniej na 420 fps? (tylko tak ,żeby zachować pewność, że broń się nie rozsypie)

 

Batka intellect 1400 mAh (100zł) uciągnie tłok? Bardzo spadnie rof? (ewnetualnie jaką należałby nabyć)

 

Jest sens wrzucać do tego auga lufę preckę? (bardzo poprawi celność?)

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,1398 i podmienić części, którymi się różni AUG i AK (dysza, spust itp)

Link to post
Share on other sites

Po co BU na M120, co prawda można, ale jak pisze człek, że chce taniej to mu nie polecajcie od razu takich kijów na cudach ;-). Kup stalowe łożyska ślizgowe, tłok nylonowy DF'a, SP120, shimming, smarowanko, wymiana kabli i nawet rof nie spadnie za bardzo. Jak to złożysz umiejętnie to będzie powyżej 430.

Link to post
Share on other sites

Po co BU na M120, co prawda można, ale jak pisze człek, że chce taniej to mu nie polecajcie od razu takich kijów na cudach ;-). Kup stalowe łożyska ślizgowe, tłok nylonowy DF'a, SP120, shimming, smarowanko, wymiana kabli i nawet rof nie spadnie za bardzo. Jak to złożysz umiejętnie to będzie powyżej 430.

 

Będę miał pewność ,że nic się nie posypie w tym? (sam bym tego nie robił wyłabym do serwisu). +/- cena zabiegu?

 

A jest sens męczyć się z lufą precką (tj jak bardzo dzięki temu zyskam na celności) W stocku mam na zasięgu ok 35 m rozrzut 1 metra ( z gumką podkręconą na fulla), jakby to wyglądało +/- na lufie precyzyjnej?

Link to post
Share on other sites

Będę miał pewność ,że nic się nie posypie w tym? (sam bym tego nie robił wyłabym do serwisu). +/- cena zabiegu?

 

A jest sens męczyć się z lufą precką (tj jak bardzo dzięki temu zyskam na celności) W stocku mam na zasięgu ok 35 m rozrzut 1 metra ( z gumką podkręconą na fulla), jakby to wyglądało +/- na lufie precyzyjnej?

 

Lufa precyzyjna, aż tak wiele nie daje, lepiej zainwestować w dobrą gumkę, dystanser i kulki (w tym wypadku guma systemy, dystanser H, i kulki typu G&G/Guarder/Madbull, jeśli takowych nie używasz) - precka tej długości sensowna (509mm) to powyżej 150 zł, a uwierz mi, że nieporównywalnie mniej daje, niż w/w elementy razem współpracujące, a no i koszt mniejszy. Jeśli chcesz to mogę Ci to złożyć - pisz na PW.

Link to post
Share on other sites

Na upartego można wepchać M130 i mocniejszy tłok, zależy jakiej masz firmy tego AUG'a zębatki STU do M130 montuje asgshop tylko ;) co jest zbędne, tracisz na szybkostrzelności jednak odciąża to silnik, ale jeśli zamontujemy tylko 130 i mocny tłok, inwestycja powinna być następna w aku. li-po i w sumie po sprawie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Po co BU na M120, co prawda można, ale jak pisze człek, że chce taniej to mu nie polecajcie od razu takich kijów na cudach ;-). Kup stalowe łożyska ślizgowe, tłok nylonowy DF'a, SP120, shimming, smarowanko, wymiana kabli i nawet rof nie spadnie za bardzo. Jak to złożysz umiejętnie to będzie powyżej 430.

 

Toś mnie teraz podminował.

U mnie na zestawie:

 

- Guarder M120

- Bore UP Classic Army

- Zębatki helical STU Classic Army

- Łożyskowana mosiężna prowadnica Deep Fire

- tłok Deep Fire z tytanowymi zębami,

 

całość złożona przez ASGshop, napędzana silnikiem ICS Turbo 3000 i baterią Sanyo 9,6V 1500mAh wyszło stabilne: 415 fps :(

Na zapytanie: "czy aby nie powinno być więcej?", zostałem przez serwisanta poinformowany, że wynik jest w porządku a uwarunkowany jest luźnym / niestabilnym [w porównaniu do innych modeli replik] ułożeniem gearboxa [w każdym AUGu] i tym samym braku idealnej szczelności na linii dysza - komora hop up.

 

Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Miał troszkę racji z tym dżirboksem, z drugiej strony jeśli wyszły stabilne efpeesy (układ jest szczelny) to fakt ten jest bzdurą.

 

Bore Up'y mają to do siebie, że trzeba dobierać uszczelki głowicy tłoka - nie pomnę o uszczelnianiu głowicy cylindra, dyszy, teflon fix'ie komory. Jak dla mnie wynik średni dośc, jak na SP120 z obustronnym łożyskowaniem. Ogólnie nie masz się czym martwić, ale można doszczelnić jak piszę - tu i tam i będzie więcej efpeesów.

 

Widzę, że ludzie z ASGshop'u albo naprawdę się asekurują do bólu lub/i chcą wyciułać od klienta jak najwięcej kasy - STU? 9.6V Sanyo? ICS 3000 Turbo? Tłok DF'a z metal szczęką? Pod SP120? :lol: Na to możesz dać spokojnie SP130 i po odpowiedniach zabiegach uszczelniających będzie efpeesów blisko 500.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

SP130 i 500fps z borkiem na nówce sprężynie tylko na pierwszych strzałach może i tak.

ASGshop nie montuje do sp120 STU ani nie zmienia silnika, chyba że klient sobie życzy. W niektórych przypadkach wkłada się T.U. zawsze: mocniejszy tłok. BU itd. też nie montują jako LV1.

Kwestia doszczelnienia zależy od układu, niektóre są dobrze doszczelnione borki jaki i komory przez dobór odpowiedniej gumki HU. Bywa i tak że po zmontowaniu wszystkiego układ pracuje perfekcyjnie, czasem pomoże w tym odpowiedni sma: Molibdenowy na sprężynę łożyska prowadnicy i głowicy oraz prowadnice tłoka, silikonowy ale naprawdę odrobinę na o'ringi i teflonowy na zębatki, to tak nawiasem. Korekcja docisku komory do szkieletu powinna też dać parę fpsów.

Link to post
Share on other sites

Tytułem sprostowania: Bore UP, silnik ICS Turbo 3000 siedział już w replice [taką kupiłem]. Batka 9,6V także była moja. Także owe części nie zostały mi zaproponowane przez ASGShop - AUG już wraz z nimi trafił na serwis.

 

Piszę celem wyjaśnienia, bo bynajmniej nie mam zamiaru szkalować dobrego imienia ASGShopu - już drugi raz korzystałem z ich usług i jestem zadowolony, tylko ten wynik nieco mnie zastanawiał, stąd moje zapytanie.

Link to post
Share on other sites

To mozliwe ze zanizony, bezpieczny itp jakbys sam sprawdzal -= zeby nie wyszlo ze masz mniej.

Jak wyjdzie ze masz wiecej to przeciez sie bedziesz tylko cieszyc ;)

 

U nas 2 ekipy maja chrono plus w sklepie mozna sprawdzic.

Kwestia pkombinowania zorientowania sie.

Pozatym po jakims czasie moze ci wskazac mniej lub wiecej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hmm na Bore UP Classic Army mój aug z ca ma na tą chwilę 370 fps, sprężyna jest m120 wsadzona :roll:

 

Co ciekawe żadna moja batka (Intelect 1400 mAh 8,4V ,CA 1300 mAh i kolegi 1500 mAh z czegoś tam) nie chce uciągnąć tłoka (tzn po oddaniu 5 strzałów tłok się zacina:C ) U kolesi z serwisu śmigał ślicznie na ich batce, dałoby radę jakoś zrobić, żeby z słabszych baterii też dał radę postrzelać?

 

Ewentualnie jaką batkę dokupić.

Link to post
Share on other sites

Ja bym stawial na podobne - ale glownie - za mocno przykrecony silnik, lub za duzo podkladek u gory zebatki silnikowej. W skrócie - za duze tarcie.

370 fps to uciagnie batka 7.2 v ...

taka 2000 mAh to pewnie i 6 V.

Ze szlo na poteznej kobyle w serwisie - to nic nie znaczy.

Mocna batka pociagnie gearbox zle zlozony ... kwestia mocy.

Daj to komus ogranietemu do sprawdzenia.

Link to post
Share on other sites

Kolega ma 8,4 V baterie 3000 mAh , o ile taka bateria jest silniejsza od innej 8,4 V z 1500 mAh?

 

Czy jakbym dał batkę 9,6V o mi gb czy coś nie rozleci? (mam tuning taki jak wyżej opisywałem)

 

I w ogóle ,czy to możliwe ,żeby sprężyny m120 nie dało się naciągnąć rożnymi batkami o 8,4 V? :/

 

Kolesie mi powiedzieli, że musi być 9,6V , a jak spytałem czemu tylko 370 fps (miało być 420) to powiedzieli ,że to się uleży... czyżby miało o 50fps się aż uleżeć? O_o

Edited by Marek_pno
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...