Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Różnica miedzy bateria 8.4 V 1500 a 3000 to dwukrotna wydajność prądowa.

Ale raczej nie wcisniesz dużych baterii do auga.

 

Jezeli na m120 masz 370 fps to znaczy ze ktos cos porządnie skopał.

390-400 to jest minimum w augu.

Stawialbym raczej na 420... Z borkiem mam 450 na m120.

 

Batka 9.6 V o ile nie bedzie miala kosmicznej pojemnosci (klania sie wydajnosc prądowa) nie popsuje ci nic. Sam strzelalem na 9.6 1500 i wszystko bylo ok. Jezeli masz sprezyne m120 - to bateria 9.6 V jest raczej koniecznoscia. No chyba ze kupusz mocniejszy silnik.

 

Najistotniejszy przy wyborze baterii jest silnik.

Mam dwie konfiguracje teraz - PJ - z tych mega mocnych zasilany lipolem 11 V 2200 MAh 20 C. - daje okrutnego wręcz rofa przy 450 fps (ok 22 k/s).

Wsadzony do auga z m90, zrobionym na szybkosc - zmielil zebatki przekraczajac 36 k/s...

Ale to wina silnika revolution kotory jak ma dosc prądu kręci sie jak szalony.

Wlasnie bede testowac lipole dwupakietowe o mniejszym napieciu - czy beda lepsze na slabsze sprezyny.

 

Ogolnie w augu - zeby wrzucic mocniejsza baterie nie ma miejsca.

Max ktore widzialem to 9.6 V 2300 - a to i tak wystaje z kolby.

 

lipol za to ma troche za duze napiecie - 11.1 wsadzic do stocka to latwo zarrznąć zębatki.

 

Ale kazdy stockowy gerabox wytrzyma batke 9.6 do 2000 mAh. Po prostu lozyska o ile sa plastiki szybciej sei zuzyja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ten serwis co Ci go zmontował? Sam widzisz że nie dali rady.

Stawiam na za dużą uszczelkę głowicy tłoka (opór daje tłokowi) i do tego składa się średni shimming, regulacja silnika, może stock kable zostały. Mankament do mankamentu, a będą zacinki teeth.gif.
Gdyby była za duża to moc by spadła i rof nic po za tym. shimming ( pisz po POLSKU ) Podkładkowanie może działać w ten sposób jeśli jest źle wykonane lecz tutaj problem jest ewidentnie wskazujący na wysokie opory przewodów wtyczek bądź niskiej wydajności prądowej akumulatora.

Jeżeli masz zbyt niską moc może być to spowodowane brakiem szczelności układu, czyli jedziesz od początku: lufa komora gumka dysze głowice docisk komory do szkieletu.

Jeśli tutaj wszystko gra to zostałeś oszukany na wartości sprężyny.

Link to post
Share on other sites

Nom, ale gadałem z nimi. Powiedzieli ,żeby wystrzelać z 1000 kulek i im go przywieźć.

 

Byłem u nich z sportlinem z Ca to mi ładnie go ztuningowali (aż się sami dziwili, że tyle fps na nim wykrzesali (na m110 było 420 fps'ów))

 

Jak będzie pogoda i będę miał trochę czasu to jeszcze go przestrzelam i zobaczę jakie ma osiągi na tą chwilę.

 

Może wina samej broni. Bo poprzedni właściciel (kolega z ekipy) miał z nią spore problemy wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Hmm dzisiaj próbowałem przestrzelać auga ,ale ku mojemu zaskoczeniu stało się to samo co wcześniej na słabszych bateriach tj zaciął się :poddanie:

 

Widać zmiana baterii na mocniejszą ,przedłużyła trochę czas ,po którym się broń zatnie. Naładowałem baterię na fulla z nadzieją ,że może w ten sposób uda się strzelić. Bez rezultatu.

 

Pasuje zanieść broń i powiedzieć ,żeby to zrobili jak należy, albo zwrócili koszty baterii i tuningu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Dysza nie musi uszczelniach sie w komorze !

Na dysze nie nanosi sie teflonu !

 

Dysza ma uszczelnic sie w 2 miejscach:

1. - na prowadnicy dyszy - jak masz dysze uszczelniona to oring wewnatrz dyszy za to odpowiada. Sprawdzasz - rozkrecajac gearbox i zatykajac palcem koniec dyszy - w momencie jak jest wysunieta max do przodu. Jezeli jest strzykawka - dysza jest szczelna.

2. - na polacznieu dyszy z kolnierzem gumki hop up - jezeli do rozlozonego gearboxa - z zamontowana dysza i przylozona lufa z komora - zatykasz koniec lufy - powienienes miec prawie efekt strzykawki naciskajac na tlok.

Jest to ciezkie do uzyskania - nromalne jest ze powietrze ucieka na kolnierzu - troche.

 

To ze leci blisko moze byc kwestia zlej gumki i slabego krecenia kulki, niekoniecznie nieszczelnosci. Napewno zamontowales dystanser w komorze hopa ? Czesto zdaza sie ze on wypada i krecenie nic nie daje. Gumka hopa musi wystawac w lufie na jakies 2-3 mm zeby dobrze krecila. Sprawdz patrzac w lufe czy jest ok.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Hmm na Bore UP Classic Army mój aug z ca ma na tą chwilę 370 fps, sprężyna jest m120 wsadzona :roll:

 

 

Zmieniłem sewrwisantów ,na innych ktorzy się znają na rzeczy i uszczelninili auga ,ma około 400 paru fps'ów przy bardzo zdewastowanej sprężynie.

 

A problemy z zacinającym się augiem, rozwiązali prowadząc kableki tam gdzie jest batka i jak się zatnie aug po prostu łączę te kabelki i silnik obraca się w drugą stronę odblokowując broń (wytłumaczayli ,że każdy aug tak ma). Ale może nie o tym.

 

Mam te 400 fps ,ale rof mam dość słaby na baterii LI-Po 900 mah 8,4V. Czy jak kupię mocniejszą batkę to rof się porpawi? Ewentualnie ile kosztowałaby wymiana silnika na inny (bo z tego co kojarzę , to poprawiłoby rof).

Link to post
Share on other sites

Chyba nimh 8,4 ?

Lipo 11.1 pomoze.

Wymiana silnika na elementa tez.

Najlepiej - i to i to.

Co do blokujacych sie augow ... kto ci takich glupot nagadal ?

Kwestia spilowania jednego elementu i nic sie nie blokuje...

 

Ci z serwisu ^^ Mi się blokował... w sumie jeszcze czasem na słabszej batce, też się blokuje.

 

LI-Po 900 mah 8,4V (mierzyłem na volotomierzu) zrobię fotkę może i wrzucę ,bo już ktoś się dziwił, że takie coś jest^^

 

"silnik elementa" to firma się domyślam. To jest dokładna nazwa ,bo googl mi tego nie znalazł:D

 

Jaki będzie koszt silnika i jego zainstalowania (+/-)?

Edited by Marek_pno
Link to post
Share on other sites

Lipo maja 11.1 i 7.4

Ale pod obciazeniem. Bez obciazenia moga miec duzo wiecej. Nie sprawdza sie pakietów woltomierzem.

Dodatkowo - pakiety laduje sie do 4,2 V na ogniwo - wiec 8.4 nie jest dziwnym napieciem.

Ale nimh ktory teoretycznie ma 8,4 V moze spokojnie dawac bez obciazenia 11-12 V.

Mimo to - nadal jest to nimh 8,4 (i lipo 7,4).

 

Silniki Elementa masz na taiwangunie i azteko. Koszt jakies 120 zl. Montaz - kwestia przelutowania (przepiecia jak kto woli) 2 kabli.

I jak juz bierz mocowy a nie szybkosciowy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

a mógłbym konkretnego linka do silnika? na taiwagunie nie ma (albo jestem ślepy).

 

Dzwoniłem do jednego stacjonarnego sklepu (z pytaniem czy mają ten silnik) to mi powiedzili ,że już nie produkują tych silników elementa i ich nie będzie:/

 

Jeśli to by była prawda to jaki inny silnik polecasz ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 3 months later...

Aktualnie w replice mam:

lufa 363 mm Systema

komora metalowa King Arms

dysza metalowa Deep Fire

tłok z metalowymi zębami Element

cylinder typ 1 Systema Energy

sprężyna M100 Systema

zębatki wzmocnione 2x JG, 1 CA (chyba tłokowa, poprzedni właściciel wkładał)

 

ten zestaw daje mi stabilne 370 fps

 

Chciałbym podkręcić go do 420-450 fps. Czy wystarczy mi do tego sprężyna M120 i łożyskowana prowadnica (planuję Systemę)?

Z tego, co słyszałem stockowe głowice wytrzymują M120 - strzelam najczęściej seriami 3-6 kulek, 200-300 na weekendową strzelankę więc nie są narażone na wielkie obciążenia. A jeśli lepiej je wymienić to czy przy takiej sprężynie warto inwestować w wyciszone?

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Dzień dobry.

Wpadł mi w ręce ośmioletni AUG A2 od CA w pełnym stocku, rzadko używany i sprawny. Chrono pokazuje stabilne 320 fps. Chciałbym podciągnąć go pod "współczesne normy" szturmówek, tj. 420-450 fps, w związku z tym, mam parę pytań:

1) z tego, co wyczytałem w tym temacie, do wymiany powinny pójść łożyska, tłok, sprężyna i prowadnica sprężyny (proszę o poprawę, jeśli się mylę), więc:

- czy do AUGów są dedykowane części (tj. w sklepie będzie napisane "TŁOK DO AUG" itp.)?

- jeśli nie, to jaki standard pasuje? Czy trzeba dobierać na sztukę?

- jaka w ogóle wersja gb siedzi w środku?

- czy stock szkielet wytrzyma parę tysięcy strzałów na takiej m120?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Setup:

- sprężyna M120 Tornado

- tłok niebieski SHS 14 zębów stalowych

- bore-up SHS do AUG (padaka, swoją drogą...)

Cała reszta stock.

Problem:

Na nimh 8,4 pali się mosfet za mosfetem (układ homemade, nie znam się niestety, kolega robi, dla porównania identyczny śmiga w m4 EA po "Zbojowniowym" tuningu na 420fps i zero problemów). AUG 10letni, ale z przebiegiem niewielkim: ot, max 10 strzelanek niedzielnych, wszystkie na stocku.

Pytanie:

Co może być przyczyną kłopotów z mosfetem?

Do wyeliminowania złe podkładkowanie (zrobione idealnie) i opory tłoka w GB (chodzi leciutko).

Z góry dziękuję za wszelkie rady i pomysły.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Po paru latach wracam do tematu.

 

Mam kilka problemów. Będę próbował walczyć z nimi pojedynczo.

 

1. Gdy naciskam spust, replika czeka sobie sekundę, po czym dopiero strzela. Pokonał ktoś ten problem? Rozebrałem wczoraj mechanizm spustu, ale nie wymyśliłem jak go naprawić i nie zdiagnozowałem przyczyny. Zastanawiam się czy doklejenie jakieś "kostki", żeby dochodziło "szybciej" do styku by nie pomogło.

 

Marek

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

AUG A2 CA. W środku BU Guardera, metalowa łożyskowana prowadnica sprężyny(nie pamiętam firmy), żółty stockowy tłok CA z metalowym zębem, silnik high torque SHS, zębatki wzmocnione SHS. Lata na M120.

Myślicie, że spokojnie wytrzyma M130? Może nawet M140? Kiedyś czytałem gdzieś na forum jak ktoś pisał, że posypał mu się BU guardera przy M130.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Tłok może nie wytrzymać, chociaż te żółte od CA są niezłe. Reszta powinna bez problemu. U mnie na stock zębach lata to na M130 , u szwagra latało na M150. Padły zębatki teraz są 32:1, chociaż stockowe przelatały 2 sezony

Edited by falcong700
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...