Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt M733 ???


Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

hooah,

 

M733 przyszedł do mnei w piątek, miałem go okazje testowac na śląkskich manewrach. Musze stwierdzic pare rzeczy. M733 jest eykonany naprawde dobrze, chyba pod względem wykonania jeden z najładniejszych coltów(porównując do M4A1, M16A2 i M16A1). Widać ze Tokio Marui wycięgnęła pewne wnioski i poprawiłli to i owo. Nie ma już efektu chwiejnej lufy itp. Natomiast cleność jest wręcz znakomita. Porównywałem go z M16CN i M4A1, zasięg prównywalny a i celnoś też jest bardzo dobra. Po prostu to jest aeg, a wszystkie aegi TM maja porównywalne charakterystyki.

uważam M733 za uniwersalną giwerke, choc szkoda ze nie ma szyny RIS. Wtedy byłaby wręcz idealna.

 

poozdrawiam

kapral

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

hooah,

 

mały upodate po kilku miesiacch użytkowania M733. Lufa się chwieje, pewnego pięknego dnia będąc na poligonie(akurat nie ASG, ale wziełem swoją 733) stwierdziłem, ze cała lufa, wraz z chwytem telepie sie jak rozjechana dziwka. Na szczescie, znajomek który ma M4 jakiś czas mi pomógł, okazało się, ze pierscien tzrymający od strony body dolne i górne łoże, jest w jakis sposób niedokręcony. Dziwne to, ale wystrczyło to dokręcić z powrotem i efekt chwiejnej lufy znika.

 

pozdrawiam

kapral

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

hooah,

 

Bejbi, M4A1 nie ma dużo wspólnego z M733... to dwie odrębne konstrukcje. J33 to po porstu obcięty z obu stron M16A2, a M4 to inne troche rozwiązanie.

 

Mad max, Szyna w M733 nie pasuje do M4, mocowania są niewymiarowe. Natomiast nie widziałem szyn do M733 w systemie SIR, RAS czy RIS, wiec jak narazie dupa. a szukalem .

Link to post
Share on other sites

William A. Jennings a polecasz m773 jako pierwszego elektryka???bo nadal sie zastanwiam co kupic...i nadal nie wiem co wybrac i mam z tym nielada problem.wydac moge 1500zl na samego aeg'a, do tego jeszcze bateria i akumulator i sczerze mowiac z tym mam najwiekszy problem...nie wiem jaka bateria itp.a rozumiem ze dokupujac do m773 kolimator i tlumik to rozumiem ze otrzymamy egzemplarz broni ktory mozna zobaczyc w BDH???

Link to post
Share on other sites

hooah,

 

Tak, M733 jest dobry na pierwszego aega. Osiągami nie odbiega od reszty TM,a wyglądem nawet pzrewyższa moim zdaniem reszte coltów. Nie wpamietam już jak wygladał w BHD, bo zasnęłęm w połowie filmu, ale wiem jedno, z tłumikiem i hi capem viet namskim wygląda zajebscie.

Link to post
Share on other sites

Co do szyny RIS w M733 to jest coś w tym stylu dostępne na Redwolfairsoft.Nie jest to taki system jak w M4 tylko pojedyncza szyna którą montuje się pod spód front gripa(tam gdzie są dziury), nie wiem czy możliwe jest zamontowanie takowej na górze.Plus ostatnio wypuścili przedłużona szynę na rączke która zachodzi na górną część front gripa, też ciekawe rozwiązanie.Innymi słowy jak chcesz sobie zrobić z M733 coś podobnego do ris'a to myśle, że jedynym ograniczeniem jest Twoj portfel.

Link to post
Share on other sites

WItam!

 

mam pytanka odnosnie m733:

- czy pasuja do niego hi capy od m4/m16 , jezeli nie to jakie

- czy magazynki CA rooznia sie od tych z TM a dokladniej czy magazynek z CA bedzie pasowal do m733

- jaka szyna montazowa pasuje do m733 (zeby zainstalowac kolimator z CA)

 

dzieki za info!

Link to post
Share on other sites

a więc:

lufa,

muszka,

język spustowy,

przyrządy do regulacji szczerbinki,

szcerbinka

"rura" na której opierazamontowana jest kolba

tzw. chatgin handle(rączka napinania?)

pierscien trzymajacy łoże

zwalniacz magazynka

selektor ognia

oraz wszystkie inne możliwe "dinksy", śrubki, gearbox, silnik i lufa wewnętrzna:P

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...