Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

replika BERYL wz. 96


Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tego co pamiętam (tak odświeżając temat) jonboy nie kupował części bezpośrednio z wz.96 tylko z wersji Radom-Sport a kolba to samoróbka. Nie sądzicie, że części z Radom-Sport byłyby tańsze (o ile w ogóle można je jeszcze kupić) i łatwiej dostępne dla zwykłego śmiertelnika niźli z wz.96? Licząc, że kupujemy u producenta, oczywiście.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

To może wykorzystać Beryla z Works 11? W końcu jest to cała giwera tyle, że nie strzela :-F Koszt to 1800 + 1200 za SLR i w zasadzie wszystko powinno zmieścić się z w 3000 - 3500 zeta. Ew. zapytać czy dałoby się rozebrać go na części i wykupić tylko to co potrzebne. No i pozostaje sprawa, czy potrzeba pozwolenia nawet na broń pozbawioną możliwości strzelania.

Link to post
Share on other sites

miałem w rekach tego " Beryla" z works11 - pierwsze co rzuca się w oczy to kompensator ognia od Tantala. Jak napisali panowie z works11 to po prostu Tantal z paroma częściami od Beryla.

 

Karabinek ala Beryl i Tantal do obejrzenia w sklepie Top Gun w Skarżysku - Kamienna :-P

Link to post
Share on other sites

To panowie z łucznika chyba ASgowcach, którzy chcieli mieć Beryla pomyśleli:D

 

Nową wersję już łatwiej chyba zrobić- odpada problem kolby i okładzin przednich- pozostaje praktycznie tylko problem szyny górnej, której do ASG się nie dostanie i selektora ognia. Resztę można ze spokojem kupić.

 

Przyznam że przez pierwsze kilka dni oglądania nowej kolby w połączeniu z nie obudowanym szynami berylem robiło mi się ciężko na sercu, teraz jednakże, jak widzę te zdjęcie z przednimi szynami RIS, to nawet całkiem to wygląda.

 

Mam takie dwa malutkie pytania, bo nadal myślę o zrobieniu Beryla- mam kasę,tylko się wciąż waham:

a. Nowa kolba jest bardzo nisko, przez co by celować z tego karabinu należy mieć policzek oderwany od kolby(wzięli kolbę od M4, gdzie przecież kolba i korpus broni prostą linię, a w kałachach przecież kolba jest nieco niżej)- czy zastosowanie więc poduszki na kolbę (takiej, która jest np. w SWD), nie będzie pewną profanacją?

 

b. Do tego mojego Beryla będę chciał mieć granatnik- i tu kolejny problem, jaki dać?

standardowy od AK to mało że nie pasuje na szynę RIS, to jeszcze nie był montowany na Berylach (na Berylach jest Pallad), a znów gdy z amerykańskim na potomku kałacha się pokażę, to niektórzy mogą mnie wyklnąć. (już odpieram zarzuty że Beryle mają granaty nasadkowe a nie granatniki- otóż mają, pallady- które w szczególności w Afganistanie mają [zdjęć z Iraku z nimi nie widziałem])

 

Ktoś mi rozsądnie odpowie?

 

Swoją drogą zastanawiam się też jak WP rozwiąże problem z palladem- bo też nie pasuje do szyn RIS, a nie sądzę by masowo przerabiali granatniki-chyba poprostu do tych karabinów z granatnikami nie będądawać szyn przednich.

Edited by Minion
Link to post
Share on other sites

Co do nowej kolby, to chyb a REMOV albo Catch22 pisał, ze jest to kolba od repliki SRC, usytuowanie tej kolby to rozpacz w biały dzień.

 

Do Beryla (jesli już tak mocno chcesz się trzymać realizmu) to pasuje tylko Pallad, ale jak powszechnie wiadomo nie ma go w wersji AS.

 

Mocowanie granatnika na szynach RIS to tylko w AS jest realne, w Berylu, nawet z okładkami RISowymi, mocowanie granatnika nie przeszkadza w posiadaniu takowych szyn.

Co najwyżej trzeba będzie szynę dolną odkręcić.

Link to post
Share on other sites

odkręcenie tych szyn nie jest takie hop siup ;) po za tym pozostaje paskudna dziura :)

Jak nei ma wersji asg to można zrobić - ja własnie robię schematy do wykonania BOR'a :roll: będzie składany z części nei mających prawie nic wspólnego z asg

Opracowałem nawet GB który teoretycznie powinien dawać niezłego blow backa na napedzie elektrycznym :) Na desce kreślarskiej wszystko cacy zobaczymy za 2 lata jak zostanie złożony (watpie bym sie wyrobił wcześniej) czy wszystko będzie robione wg. schematu i bedzie działać tak jak trzeba

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...