Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dwójnóg-samoróbka do AK47 za 6zł


Recommended Posts

Oto prosty i tani sposób na dorobienie w miarę stabilnego dwójnoga pod naszą kochaną

AK-usię :-P

 

Po pierwsze potrzebujemy tego ustrojstwa :lol:

 

Allegro

 

Następnie musimy odpilować chudszą, plastikową szyjkę anteny. Po tej czynności chwytamy za wiertarkę zaopatrzona w wiertełko nr. 5...

 

fota1

 

...demontujemy wycior i przymierzamy czy aby nie za mały otwór wykonaliśmy (dobrze byłoby zrobic wywiert troszkę pod katem to będzie stabilniejszy)...

 

fota2

 

... całość montujemy do naszego AK...

 

fota3

 

fota4

 

...i cieszymy sie efektem naszej pracy!

 

Może nie jest to zbyt profesjonalna konstrukcja ale się sprawdza w warunkach bojowych. Pamietajcie tylko, żeby po każdej strzelance dokręcić śruby trzymające "nóżki" anteny. Dzięki temu stojak nie będzie się rozjeżdżał.

 

Poza tym, 6zł to chyba niezbyt wygórowana cena jak na dwójnóg :lol:

Link to post
Share on other sites

Co macie do valdera, ja też bym tak zrobił gdybym miał zapłacić 200zł za dwójnóg... Szczególnie jeśli te 200zł to byłaby połowa ceny repliki.

BTW dzięki za pomysł, właśnie ostatnio chciałem zrobić dwójnóg tylko nie miałem pomysłu jak :)

Link to post
Share on other sites

Czy przypadkiem nóżki od tego "dwójnogu" nie rozłażą się same na boki jak nogi prostytutki ? Swoją drogą to ciekawy sposób składania dwójnogu ;-)

Dobrym pomysłem jest kupienie dwójnogu od tantala na allegro. Kosztuje on 25 zł.
Można także od PK kupić. Składane nogi i solidny. Jedynie dodatkowa masa na końcu lufy może trochę przeszkadzać.
Link to post
Share on other sites

Pomysł fajny z dwójnogiem. :) Sam lubię majstrować przy replikach i dorabiać w domu do nich akcesoria niskim kosztem. Valder nieźle kombinuje, nawet jeśli nie będzie to estetyczne wyglądać to zawsze może się przydać na przyszłość :)

Edited by headshooter
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...