Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15A4Rifle CA Problem z rozrzutem!


Recommended Posts

Witam jak w temacie niewiem co jest grane.Kulki lataja na semi w miare OK ale i tak po wyjsciu z lufy kulke raz podkreca bardziej raz gozej raz leci prosto a raz w lewo prawo i na dol i zasieg pogorszyl sie :cry: :cry: co moze byc grane z gory dziekuje!!

Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem co Ty (a nawet mam). Wymieniłem gumkę hop up, dystaner, komorę HU, dyszę i problem nadal jest. Jedyne co mi przychodzi jeszcze do głowy to wymiana głowicy tłoka (może różnie spręża powietrze, głównie chodzi o uszczelkę na niej, czasem się wyrabia i słabo spręża powietrze) lub jakieś nieszczelności na głowicy cylindra...

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Też miałem podobne problemy na gumce HU pochodzącej z TM.

Na kulkach 0.25 były takie same objawy, zmieniłem kulki na 0.28, latają dużo bardziej "równo", ale to jeszcze nie był ideał.

Mam zamiar jeszcze postrzelać na kulkach 0.30 i wydaje mi się że będzie to optymalna waga.

W każdym razie zwiększenie wagi kulek u mnie pomogło.

Link to post
Share on other sites

W moim M15 problem polegał na tym, że kulki zawsze skręcały w prawo. Rozłożyłem HU, obejrzałem i stwierdziłem, że gumka była krzywo ustawiona. Chińczyk, który to składał pewnie nie dostał ułaskawienia i musi odsiedzieć cały wyrok... :lol:

 

Przy okazji wymieniłem gumę, którą miałem "wolną", a był to produkt Marui. Dystanser także zmieniłem na sylikonowy Guardera. Teraz strzela, że aż miło. Można normalnie regulować HU na różne masy kulek.

Link to post
Share on other sites

U mnie [jak u was zresztą] jest ten sam problem. Gumki Hop-up mam 3 w zapasie: 1 z TM 1 z CA i jedną silikonową [przeźroczystą] Guardera. Na każdej skręcała tam gdzie nie trzeba. Nie było to cały czas, ale momentami replika strzelała tak jakby przez chwile nie miała hop`a.. Dobra wymieniłem gumkę ze 3 razy. Potem sprawdzałem dystanser czy nie jest za bardzo ściśnięty, czy nie wgięło go gdzieś. No wszystko ok. Potem pomyślałem, że może trzeba usztywnić całą lufę. Przed komorą hop-up na lufie dałem oring`a tak, żeby body GB maksymalnie dociskało komorę do przedniego pierścienia [body]. Było widać poprawę, rozrzut się zmniejszył i kulka nie miała już tych "lewych" zasięgów, jednak nadal waliła czasem po bokach. Wziąłem od kolegi lufę Systemy [apropo mam taką samą] z gumką hop Mad Bull`a. U niego strzela tragicznie i u mnie nie było lepiej. Potem zmieniliśmy na inną gumkę na jego lufie - tak samo jak u mnie..

 

Rozebraliśmy jeszcze raz komorę i zrobiliśmy małą prowizorkę. Zamiast dystansera daliśmy kabel o podobnej grubości [kabel prądowy - ten twardy] i rozkręciliśmy zębatkę [pokrętło] od nastawiania hop`a i pod niego dałem przeciętego na pół o-ring`a [tak, żeby gwint śruby złapał].

 

Złożyliśmy ustawiliśmy i ku*** tak samo.. Kulki na jakich testowaliśmy:

 

Excel 0,2 i 0,23g

Extreme Prec.. 0,25g

Pestki 0,2 0,25g

 

Na moje to jeśli ktoś ma dostęp do komory hop`up TM niech sprawdzi jak będą lecieć. Już niejednokrotnie słyszałem, że właśnie na nich kulki najpewniej lecą.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaki co może być nie tak u Ciebie ale u mnie problem napewno nie leży w komrze HU a ni gumce. Wszystko było wymieniane. Jedynie lufa została stockowa 6.08 ale nie przypuszczam aby to była jej wina. Jak będę miał okazję to sprawdze co będzie po wymianie głowicy tłoka lub samej uszczelki na niej która lubi się wyrabiać przez co słabo trzyma ciśnienie i może być tak że w jednym ustawieniu dobrze przylega do ścianek cylindra i tworzy ciśnienie a w innym ustaweniu nie trzyma. Aby moja teoria sie potwierdziła pasowało by sprawdzić na chronometrze jaka jest powtarzalność strzałów, jeśli wyniki będą odbiegające od siebie to mamy sprawcę - uszczelka na głowicy tłoka.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

co śmieszne replika była 4 dni temu w asgshop`ie [poszły styki, a że na gwarancji..]. Powtarzalność strzałów:

 

1) 445 2) 443 3) 450 4) 432 5) 433 6) 451 7) 450 itd.

 

Dzisiaj dałem kulki 0,28 i problem zniknął [?!]. Dla mnie lipa, bo traci się dużo zasięgu, ale.. Na lufie 6,04 [wypolerowanej jak psu jaja] nie powinien występować taki problem..

 

Hm.. może rzeczywiście coś z bebechami nie gra - a zwłaszcza z uszczelnieniem..

Link to post
Share on other sites

Witam

1) 445 2) 443 3) 450 4) 432 5) 433 6) 451 7) 450 itd.

Strzał 4-ty i 5-ty znacznie odbiega od pozostały aż o 20 fps :?:

czy to tylko błąd w poście ? Bo jeśli nie to znaczna różnica.

 

Jeśli kulki:

1. Mają rozprosznie w / nazwijmy to / pionie to powodem może być różnica w prędkości a co za tym idzie w nie szczelnosci w GB;

2. Skęcają w prawo lub lewo powodem może być HU ;

3. Sieją po okręgu to powodem może być brudna lufa;

Moim zdanem/doświadczeniem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...