Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maksymalny mozliwy ROF...


Recommended Posts

Witam, przyznam sie, nie szukalem bo nie mam juz czasu, musze leciec do budy, a chcialbym zalozyc ten temat, jesli byl juz takowy czy podobny to prosze Moda o przyklejenie.

 

Mianowicie czy low cap/hi cap bedzie podawac przy maksymalnym mozliwym ROF'ie w STOCKOWEJ broni AEG?

Jeśli nie, to przy jakich granicach juz przestają magi podawac i co mozna zrobic zeby podawaly.

 

 

e.g.

 

AKU 12V intellect

Łozyska kulkowe

Stockowa sprezyna TM

Zębatki maks hi speedy

I silnik Systema Turbo czy jakis o najwiekszej predkosci.

 

Pozdro

 

stress

Link to post
Share on other sites
Mianowicie czy low cap/hi cap bedzie podawac przy maksymalnym mozliwym ROF'ie w STOCKOWEJ broni AEG?
Tak, bo stockowy to stockowy... Mają podobny...

 

AKU 12V intellect

Łozyska kulkowe

Stockowa sprezyna TM

Zębatki maks hi speedy

I silnik Systema Turbo czy jakis o najwiekszej predkosci

To się zdecyduj... Stockowy czy upgrade'owany?

 

 

Przede wszystkim nie widze sensu ekstremalnego zwiekszania ROF - bardzo zwiększy się zużycie kulek, a skuteczności nie zyskasz. Zyskasz tylko to, że jedna osoba zamiast dostać 3-4 kulkami dostanie 7-10 razy. Czy to jest dążenie godne pochwały?

Link to post
Share on other sites

Mid-capy powinny nadążać... Ale przy tej konfiguracji zrobisz sobie z zębów tłoka i zębatek sałatkę w sosie smarowym. ;) Może się zdarzyć tak, że silnik będzie próbował naciągnąć tłok, zanim ten powróci do pierwotnej pozycji.

 

Podobny temat kiedyś już był na forum.

Edited by BlazakoV
Link to post
Share on other sites

Foka, o "stockowość" mialem na mysli sprezyne.

W temacie jest MAKSYMALNY ROF mozliwy w ASG, czyli napewno nie bedzie maksymalny ze zprezyna M190.;)

Czytaj ze zrozumieniem.;)

 

ja hi capow nie uzywam bo to shit w P90.

Wole lowy, ale cholernie zaluje ze nie ma midow do P90.:(

A zmieściło by sie tam duuuuuuuzo kulek, zgrabnie poprowadzając kuleczki 200 by tam w mid'zie weszło.

 

I co wbić tam zeby zwiekszyć maksymalnie, ALE optymalnie ROF zeby low podawał na intelu 8,4V.

Zuzyciem kulek sie nie martwie, kazdy lubi co innego, ja jestem fanatykiem ROF'a.=]

I nie chce go miec w Ingramie tylko w P90.:]

Tyle.

Link to post
Share on other sites
Foka, o "stockowość" mialem na mysli sprezyne.

W temacie jest MAKSYMALNY ROF mozliwy w ASG, czyli napewno nie bedzie maksymalny ze zprezyna M190.;)

Czytaj ze zrozumieniem.;)

To Ty pisz zrozumiale. Piszesz "w STOCKOWEJ broni AEG" (podkreślenie Twoje), a nie "w broni AEG ze stockową spręzyną".
Link to post
Share on other sites
Mid-capy powinny nadążać... Ale przy tej konfiguracji zrobisz sobie z zębów tłoka i zębatek sałatkę w sosie smarowym. icon_wink.gif Może się zdarzyć tak, że silnik będzie próbował naciągnąć tłok, zanim ten powróci do pierwotnej pozycji.

Be KITU! Ale takich pierdół jeszcze nie słyszałem na tym forum.

Wyobraź sobie że czas w jakim głowica tłoka pokonuje odległość, by zderzyć się z głowicą cylindra jak na tyle mały że R.O.F. 30 nie spowoduje żadnych strat wyżej opisanych.

 

Co do "sałatki w sosie smarowym" to jedyna rzeczy którą może szlag trafić to tłok! Chyba że zostanie wymieniony na DF z tytanowymi zębami.

 

HEREZJE!!

 

 

EDIT:

Oczywiście mówimy o poprawnym zmontowaniu układu!

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites
No i coś w tym musi być, skoro raczej do stocków się baterii 12v nie wkłada.

Zebatki obrócą sie z tak dużą predkością i zadziałają na zęby tłoka z taką siłą ,że nie odciągną go do tyłu , tylko wyłamią mu zęby :P

Link to post
Share on other sites

Mysle ze na start batka 12V wystarczy. ROF bedzie powalajacy. Po wsadzeniu TURBO moze wystapic to co opisal BlazakoV/Diablo

 

No i musisz sie liczyc z czestymi przegladami kontrolnymi:

 

- czy tlok jeszcze ma zeby

- czy zebatki nie maja za duzych luzow przez wytarte podkladki/lozyska

- czy zebatka silnikowa jeszcze sie trzyma

- co pozostalo ze szczotek w silniku ;)

 

Opłaca sie również "dolewać" tez smaru do zebatek oraz cylindra

Edited by Blade04
Link to post
Share on other sites

No i zębatki przynajmniej well'owskie wsadzić, bo stock TM'a ma plastikowe.xD

Człowieku widziałeś z czego są zębatki w TM, jak nie to nie pisz że są plastikowe... :roll: Zębatka silnikowa jest ze stali a pozostałe są ze znalu.

 

A co do zębatek to możesz kupić sobie np High speed. A tłok to bierz DF z tytanowymi zębami, powinien wytrzymać takie szybkostrzelności...

Link to post
Share on other sites
Kmieciu4ever

Powiem wam tyle... miałem silnik Torque Up oraz Super Torque Systemy. Niestety obydwa zdechły przy batce 12V i sprężynie SP140 - rof na początku był ok 18 ale po pół roku już tylko 14. Wstawiłem Magnuma - jest ponad 20. Strzela jak oszalały. Obecnie jestem na etapie instalowania gearboxa Systemy z łożyskami kulkowymi 7mm - jak uruchomię giwerę to zmierzę ROF.

Magnesy w Magnumie są tak mocne, że przyciągają wszystkie śrubokręty i śrubki na stole. Gdy chwycimy za zebatkę silnika ledwo daje się ją przekręcić reką. Gdy wsadziłem Magnuma do P90 (390 fps) na próbę, to przy batce 12V1400 na singlu strzelało 2 kulkami (zębatka wykonywała 2 pełne cylke zanim przerywacz zdołał ją zatrzymać) ROF 28 czyli teoretycznie 1680 kulek na minutę. Widzieliście kiedyś lepszy rozpylacz?

 

Jednak wszystkie silniki które posiadałem prędzej czy później tracą moc - póbowałem wymieniać szczotki, ale to nic nie daje. Możliwe że katowanie silników na batkach 12V i mocnych sprężynach.

 

Fakt że to T.U. Ale wnioski samemu można wyciągnąć.

Link to post
Share on other sites

Może to trochę wykracza za temat, ale kto powiedział, że powinniśmy skupiać się na elektrykach. Z gazówki do której do magazynka podłączysz jedną rurkę ze sprężonym powietrzem, oraz do właściwej komory podłączysz główny strumień powietrza uzyskasz taką szybkostrzelność, że schowa się wszystko.

 

Tylko cały czas pozostaje pytanie: po co?

Edited by woma
Link to post
Share on other sites
Pirat, z tego co obliczalem to w P90 stokowym na intelu 8,4V mam ROF'a 24, czy cos popierdzielilem?

No zgadłeś, a właściwie to...NIE :F

 

I dwa, gdzie 12V jeszscze intel sie zmieści do gripa w MP5A3?=P

ja nie chce stałęj kolby.

No to po co zaczynasz temat? Jak chcesz włożyć 12V a nie masz gdzie upchnąć!

Są aku. 12V to gripa, ale nie o tej wydajności co ogniwa Sub-C.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...