Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynki Hi-Cap - obsługa


Recommended Posts

hi cap dziala tak: masz sprężyne jak w budziku i koło zapadkowe oraz koło zebate z zębami tak rozstawionymi ze między nie wchodzi kulka. i masz pusty mag, wsypujesz kulki. kręcisz i to koło z zebami co kulki podeje kreci sie i wpycha kulki do tego kanału wzdłuż maga kończaceg sie tym dziubkiem :) a jak ten kanał jest pełny i kręcisz dalej to nakręca sie sprezyna i jak gun wexmie jedną kulke to sprężyna poda kolejną. i to tyle co do hicapów. (wczoraj rozkrecalem wiec wiem jak to wygląda)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a ja sie "hicapami" rozczarowalem (mowa o tym gowienku od r5 wella). Nakrecanie na wszelkie mozliwe sposoby daje efekty w postaci pustych strzalow, musze nakrecac co 5/6 BBs - inwestuje w jakiegos midcapa lub kilka locapow, przynajmniej bedzie klimatycznie i nie-grzechoczaco.

 

btw jak sie sprawuja hi-kupy innych posiadaczy wella r5 (moze to tylko z moim tak?) ?

 

ps. dodam jeszcze, ze wszystko bylo ladnie popsikane sylikonem, coby lubrykacja wieksza... :)

Link to post
Share on other sites
btw jak sie sprawuja hi-kupy innych posiadaczy wella r5

 

To chyba w twoim coś pierdyknęło bo dwie osoby któe własnie mają R-5 well (z tym hicapem z atrapami pocisków) wywalają ok. 240 kulek za jednym podkręceniem. Wiem bo widziałem/poczułem. Podobno te wellowe tylko raz sie nakręca i tyle. A poniewąz nieługo bede posiadaczem m4src to chciałbym sie zapytac o jedno:

 

Ile ten długi hi-cap kulek wywala za jednym podkręceniem ? (ten produkcji SRC)

Link to post
Share on other sites
To chyba w twoim coś pierdyknęło bo dwie osoby któe własnie mają R-5 well (z tym hicapem z atrapami pocisków) wywalają ok. 240 kulek za jednym podkręceniem.

Kurde!

 

w takim razie poprosilbym o potwierdzenie tego przez jeszcze kilka osob i na tej podstawie napisze maila do taiwangunow z pytaniem czy da sie cos z tym fantem zrobic...

Bo swiezo po zakupie na jednym podkreceniu bankowo wywalalem mniej niz 60kulek, a co dopiero 240... (w ogole to 240 to chyba max pojemnosc tego maga... az mi sie wierzyc nie chce...)

 

[ Dodano: Pon 10 Kwi, 2006 ]

gwoli scislosci, skoro temat o magach to grzecznie zapytam

na machinegunie pojawil sie bodaj nowy mag stara (wczesniej jak przegladalem magi do mp5 to go raczej tam nie bylo)

Klik

 

nie wie ktos moze czy by pasowal do mp5 wella ?

wysylalem im maila ale odpisano mi, ze nie maja tej repliki na stanie, totez nie moga sprawdzic..

Link to post
Share on other sites

@ cerber

 

chyba trafiles na wybrakowany egzemplarz magazynka! Ja spokojnie caly magazynek na 1 nakreceniu czasami wywalam: dokladnie rzecz biorac nakrecam raz, wywalam około 30, potem jeszcze raz i wywlama na tym pozostałę 200 kulek (ok. 20 pozostaje w rurce podającej).

 

Jesli dodac do tego neiwielkie wymiary (latwo sie strzela leżąć) to imho mag do r5 jest wrecz fenomenalny!

Link to post
Share on other sites

Mam jedno pytanie, może dziwne, ale ta jedna rzecz mnie nurtuje. Jak to jest mozliwe, że kiedyś strzelając z emki CA wywaliłem ponad 100 kulek na jednym nakręceniu hi-capa? Nakręcałem normalnie, aż do momentu usłyszenia tego "innego" dzwięku, a potem tak z ciekawości, ile wystrzeli na jednym nakręceniu, strzelałem ogniem pojedynczym i liczyłem kulki. Stanęło na ok. 110, bo potem kulki się skończyły. Zdziwko miałem niemałe...

Link to post
Share on other sites

Ja już nic nie kumam....

 

Ja zawsze wywalam całą zawartość hi-capa (300BB CA) jednym nakręceniem w mojej eMce (CA). Dziś zwróciłem na to szczególną uwage na strzelance. I rzeczywiście tak jest.

 

Hi-cap nakręcam do momentu klikania, w czasie walki już nie podkręcam, mag normalnie podaje kulki (na semi i auto).

 

Pzdr

Sqnx

Link to post
Share on other sites
Ja zawsze wywalam całą zawartość hi-capa (300BB CA) jednym nakręceniem w mojej eMce (CA).

Być może też bym wtedy tyle wywalił, ale mój hi-cap nie był pełny.

 

Wszędzie piszą, że 30-40 kulek, więc myślałem, że tak jest i zawsze podkręcałem tak, że faktycznie tyle wywalał.

 

W instrukcji jest napisane, że:

- podkręcać aż zmieni się dźwięk

- nawet gdy podkręcimy maga za bardzo, to nic się nie stanie

- co 50-60 kulek można lekko pokręcić kółkiem, aby zapewnić gładkie podawanie

- nie podaje ostatnich 30 kulek, bo zostają w kanale

Nie ma mowy o tym ile kulek podaje na jednym nakręceniu, nie jest też wprost napisane czy wywala na jednym nakręceniu wszystkie.

Link to post
Share on other sites
Nie ma mowy o tym ile kulek podaje na jednym nakręceniu, nie jest też wprost napisane czy wywala na jednym nakręceniu wszystkie.

Oczywiście, że nie będzie napisane ile kulek podaje na jednym nakręceniu bo wszystko zależy od tego ile razy smyrniesz paluszkiem po kółeczku :lol:

W moim r6 Wella półminutowe łechtanie kółeczka starczy na wywalenie wszystkich kulek z maga 8)

Link to post
Share on other sites
Oczywiście, że nie będzie napisane ile kulek podaje na jednym nakręceniu bo wszystko zależy od tego ile razy smyrniesz paluszkiem po kółeczku

Przez "jedno nakręcenie" rozumiem nakręcanie aż do zmiany dźwięku (tak, jak napisano w instrukcji).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, przetrzepałem cały dział elektryczne ale nie znalazłem nigdzie fotki ani opisu jak ma być włożona sprężyna w hi-capie. Mam z tym problem bo w moim magu od R6tki coś nawaliło. Postanowiłem go rozkręcić 1 raz w życiu, otworzyłem, chciałem wyjąć tą zębatkę, na której jest sprężyna i ....brzdęk... sprężyna wypadłą i nie wiem jak ja teraz pozwijać. Proszę o pomoc.

 

[ Dodano: 07 Maj 2006 13:13 ]

Heh, jak juz ktos tu pisał nie taki diabeł straszny :D Usterka naprawiona. Jak mi siostra da cyfrówke to może zamieszczę fotkę jak to wszystko ma wyglądać ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ciężarek służy do opóźniania reakcji, żeby sprężyna nie rozkręcała się za szybko. Jesli go usuniesz to mag bedzie bardziej podrzucał kulki w środku a nie każdy "slot" na kulkę będzie nią wypełniony w czasie rozkręcania.

 

Sprawdź ile kulek wypluje w pelni nakręcony mag po zwolnieniu blokady z ciezarkiem i bez.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...