Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty polaków w Iraku


Recommended Posts

Tak jak kolega Camillus zaznaczył na standardowym wyposażeniu na kartę mundurową dostają protectory jednak widziałem i takich co w kupczakach (masochiści) biegali. Mimo wszystko jeśli chodzi o buty to sprawa wygląda tak iż każdy ma wolną rękę - byle by odpowiadała wysokość buta i paru innym standardom.

Link to post
Share on other sites

Dostają dwie pary obuwia. Na lato pustynne zamszowe buty (pierwotnie robione przez Protektora), na zime buty wz. 928A (pierwotnie robione przez Kupczak Products).

 

U wyższego dowódctwa można zaobserwować np. pustynne buty firmy Kupczak (gen. Bieniek takie nosił), cześć żołnierzy dostała na testy buty pustynne Arlenu (II zmiana).

To tyle co wiem.

Link to post
Share on other sites

A na jakiej niby podstawie tak twierdzisz?

Na podstawie szerokich znajomości w Wojsku Polskim ;-)

Nie zabrania się korzystania z butów które odpowiadają narzuconym standardom. Nie mówie tutaj o wojsku "koszarowym" tylko o ludziach którzy jeżdżą na misje zagraniczne.

PS

Oczywiscie za takie niestandardówki płacą z własnej kieszeni. A GROM ma w dużej mierze refundowane a nawet w pelni opłacane przez rząd zakupy...

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites

Na podstawie szerokich znajomości w Wojsku Polskim ;-)

Aha... no toś mi ćwieka zabił...

Nie zabrania się korzystania z butów które odpowiadają narzuconym standardom. Nie mówie tutaj o wojsku "koszarowym" tylko o ludziach którzy jeżdżą na misje zagraniczne.

Mister, to, że ktoś przymyka oko na łamanie przepisów ubiorczych, nie oznacza, że jest to dozowlone. Żeby było jasne - jestem zdania, że powinna być pewna dowolność w doborze oporządzenia, butów czy wyposażenia dodatkowego, ale póki co przepisy ubiorccze, obowiązujące w WP mówią:

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

 

z dnia 14 grudnia 2004 r.

 

w sprawie wzorów, noszenia umundurowania, odznak i oznak wojskowych oraz uzbrojenia przez żołnierzy w czynnej służbie wojskowej

 

Rozdział 3

 

Szczegółowe zasady noszenia umundurowania

 

§ 18. Żołnierze noszą tylko przedmioty zaopatrzenia mundurowego otrzymane z organu zaopatrującego, które zostały wyprodukowane zgodnie z zatwierdzonymi wzorami i dokumentacją techniczno-technologiczną.(Dz. U. z dnia 13 stycznia 2005 r.)

A GROM ma w dużej mierze refundowane a nawet w pelni opłacane przez rząd zakupy...

Powiedzmy. Nie dotyczy to raczej umundurowania, a sprzętu dodatkowego, który używają podczas szkolenia narciarskiego, górskiego czy wodnego (na przykład turystyczne kurtki goretexowe). Poza tym w GROM obowiązują co nieco inne przepisy niż w armii.

Link to post
Share on other sites

Królik oczywiście moja wcześniejsza wypowiedź miała na celu przedstawienia właśnie tego "przymykania oka"- jeśli wyraziłem się mało precyzyjnie to przepraszam za zamieszanie.

"gówno ale równo" ;) - już dawno powinno się zapomnieć o tym tekście i tak jak mówisz znowelizować tą ustawę która tak naprawdę działa tylko w "Z"etce i na terenie koszar

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...