Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WGC custom - składak G&P ?!


Recommended Posts

  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytanie do osób z problemami z zębatkami. Czy zaraz po zakupie wypodkładkowaliście GB? Bo podkładkowanie jest zrobione w stocku WGC Custom fatalnie.

 

EDIT

I mój WGC Custom był suchy w środku. Smarowanie niezbędne.

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites

U mnie podkładkowanie było ok, smarowanie także bez zastrzeżeń...

Wydaje mi się, że zębatki mają błędy kontsrukcyjne.

Nie możliwością jest, aby tak wielu osobom poszły zębatki w identyczny sposób.

 

 

 

Mi w moim M16A3 WGC CUSTOM poszła oś zębatki silnikowej, po prostu pękła od tak... Nie dowiedział bym się o tym pewnie jeszcze długo, gdyby gearbox nie był rozbierany do przeglądu, okazało się że już dość długo gearbox tak śmigał - o dziwo normalnie, niestety pęknięta ośka spowodowała jaj prace pod kątem lekkim co zaowocowało podtarciem zębów na zębatce silnika oraz uszkodzeniem 2 łożysk kulkowych.. po wymianie na zębatkę CA i nowe łożyska wszystko śmiga, Może to jakaś wada masowa?

Edited by Cygano
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Może mnie ktoś oświecić jeżeli WGC Custom to w 95% G&P to jakim cudem tyle podzespołów się w nim sypie? Jak np. tłok, głowica tłoka, zębatka środkowa, silnikowa itd? Czy G&P też jest tak awaryjne jak WGC Custom?

 

Czy ktoś z Was ma replikę M16A3 + M203 i by mógł zrobić zdjęcie prawej strony rebliki?? Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Hm, w teamie mamy dwa WGC Customy : "M5 RAS" i M16A4. Wcześniej chłopaki mieli obaj po M16A3 + M203. Nic w nich się nie stało. Strzelane na batkach 8,4V SANYO. Te starsze wywaliły po 20k kulek jakoś, a te nowe robią pod 10k obecnie. Nic absolutnie nic się nie dzieje.

Link to post
Share on other sites

Mi wczoraj rypnęły chyba zębatki. Emeczka nówka M16A3 z m203, GP, nie wgc custom. przebieg: niecałe 2k kulek!!! batka 8,4. Strzeliłem i karabin zrobił bardzo groźne "grrrr" i przestał strzelac. Coś te GP dupne robią. Tyle kasy w piach. Zastanawiam się jakie będą najlepsze zębatki do stokowej sprężyny?

Link to post
Share on other sites

Dziwne. Ale szczerze to mi się teraz przypomniało. Mianowicie, dzień przed smarowaniem, nie mogłem się powstrzymać i wziąłem trochę smaru na płaski mały śrubokręt i nałożyłem go delikatnie bez rozkręcania GB na zębatkę tłokową (wiecie tam gdzie widać sprężynę trochę ta zębatka wystaje). Później po paru strzałach zablokował mi się w dziwny sposób spust i to był koniec mojej przygody na ten dzień. Nazajutrz dowiedziałem się że mam zepsutą tą zębatkę środkową, ale nie wiązałbym ze sobą tych faktów.

 

Natomiast w sobotę zgubiłem jeszcze pina od body górnego i guna mam na izolce. Pech, po prostu pech.

 

Cóż, ja czekam teraz aż WGC wypuści (o ile wypuści) to M4 od G&P/WGC Custom. A M16 pójdzie na ścianę aby straszyć gości (i może siostre ;))

 

Moje posty ostatnio mogą brzmieć trochę odstraszająco, ale myślę, że mam po prostu pecha. U mnie w ekipie też są 2 M16A4 RAS G&P i spisują się znakomicie. I jestem na tyle szalony, tak lubię tę markę, że zaryzykuje kupić produkt G&P drugi raz.

Edited by Szarak
Link to post
Share on other sites

lufa ma 6.07 trochę dziwne, ale o lufę pytałem się samych żółtków 9.6 nie radzę w stoku bo paru kolesi włąsnie w ten sposób zmieliło zębatki. ja na 9.6 3300 G&P wywaliłem ok 6k kulek później jak się wystraszyłem co ludziom robi 9.6 to ująłem ogniwo , na 8.4 przeszło 4k kulek i na zebatkach i tłuku zero śladów zużycia.

Link to post
Share on other sites

Szarak, mi też ostatnio zgubił się pin. Z powodzeniem zastąpiła go zwyczajna śrubka, jednak aspekt estetyczny, który jest dla mnie dosyć ważny ciągnie mnie do kupna nowego. Do tego, tak jak już pisałem wcześniej zębatki chodzą nie tak jak powinny (zbyt głośno), może pod koniec tygodnia będę miał czas to zaglądnę do środka i sprawdzę co i jak i zdam relację.

Link to post
Share on other sites

U mnie też ten pin dziwnie lekko chodzi... musze się mieć na baczności :]

 

Mi również poszła zebatka - pierwsza, silnikowa. Skończyła swój żywot akurat na końcu strzelanki.

Jak się okazało po otwarciu gearboxa i zresztą po samej praktycznie zerowej reakcji spustu, styki były tak usyfione, że goście na strzelaniu naciskając spust myśleli że replika nie działa. :]

 

Ze stykami problem pojawił się już wcześniej. Praktycznie od samego początku. Replika miała problemy z szybkim oddaniem strzału. Trzeba się było wysilić, żeby obwód się zamknął.

 

Pytanie, czy to może mieć jakikolwiek wpływ na żywotność zębatki... pewnie nie. Mam teraz helikalne zębatki systemy original i wszystko pięknie śmiga.

 

Co nieciekawe to to, że w chwycie już parę miesięcy temu wypadł mi gwint na imbus... moje usilne próby wciśnięcia go delikatnie spęłzły na niczym, więc w ruch musiało pójść narzędzie debila - młotek.

 

BTW Podejrzewam, że wgcshop idzie teraz troszke na ilość - tani dolar, mają pewnie mnóstwo zamówień (kumpel ma kilkuletnie m16vn, nic się nie psuje, całkowity stock, taką replike byśmy chcieli :])- i podupadła troszke kontrola jakości.

Link to post
Share on other sites

Co do wypadającego pina - przedni pin często się wyjmuje (znaczy się jeśli ktoś często grzebie w replice) więc się zwyczajnie wyrabia. Ja poradziłem sobie odrobiną kleju polimerowego (jest przezroczysty, nie łapie metalu ale za to wypełnia wolną przestrzeń między pinem a otworem na niego). Pin wychodzi tylkow tedy kiedy ja tego chcę. Wystarczy kropla kleju na kilkanaście "wyciągań" pinu :)

Szkoda że sama konstrukcja pinu nie jest tak rozwiązana jak w ICSie (sprężynujący zatrzask) albo w G&G (pin łatwo wybić, ale ma blokade przed całkowitym wyjęciem, bodajże tak samojest w ostrych eMkach...).

Link to post
Share on other sites

Wystarczy owinąć pin taśmą teflonową. Problem znika.

 

Co do zębatki- gdybym nie otworzył gb to pewnie i do teraz by działało na złamanym trzpieniu. Po prostu gb stał się trochę głośniejszy...

 

Styki w G&P nie powinny przyspażać problemów... Są na prawdę dobre.

Link to post
Share on other sites
Po prostu gb stał się trochę głośniejszy...

 

Czyli jednym z objawów była głośniejsza praca GB? Oj coraz bardziej boję się, że moje obawy się potwierdzą.

 

Najprawdopodobniej w weekend będę rozbierał GB mojej eMuś i zdam relację jak wygląda GB po 3,5-4k kulek.

Link to post
Share on other sites

Pina przedniego już zgubiłem :) zastąpiony został pinem od CA.

 

Na M120 oraz baterii Sanyo 1700mAh 8.4V 3tys. kulek oraz poważna zacinka (słychać było jak zębatki się mieliły) myślałem stuprocentowo, że tłok oraz zębatki do wymiany ale wymieniłem tylko rozerwaną gumeczkę Hop-Up'a i... o dziwo wszystko działa bez żadnych problemów, po zacince wystrzelone 1k kulek i nadal działa bez zarzutów. Niedawno otwierany GB, delikatnie zużyte zęby na tłoku reszta jak nowa (tłok biały).

Edited by SebaGt90
Link to post
Share on other sites

Dziś rozebrałem GB. Trzpień zębatki cały, a przyczyną głośniejszej pracy było rozwalone łożysko przy zębatce środkowej :strach: ( chyba jestem pierwszy któremu padły łożyska). I tu pytanie do Was, jakie łożyska były by odpowiednie, jakie polecacie? Zaznaczam tutaj, że nie będę wymieniał od razu całości, tylko parę przy zębatce środkowej.

 

P.s. Wszędzie pisze, że silnik jest M120 high speed, a ja na silniku mam M140 High Torque;)

Edited by Maciek1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...