Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WGC custom - składak G&P ?!


Recommended Posts

Mi sie przydażyła ciekawa historia z moim g&p. A mianowicie w całkeim nowej broni, przebieg może 3k poszedł mi tłok i oba łożyska od zębatki która go naciaga. Kuleczki z łożusk były dosłoweni wszedzie a podkłądki powyginane jak by w nie kto młotkiem z dłutem walił. Jest to prawdopodobnie moja wina bo latałem z batką 10,8V na stocku ale jak sie wywala ciężkie pieniądze na replike to można oczekiwać że wytrzyma trochę większe obciązenia niz stok JG. Dla zainteresowaych rofem na takiej batce to realcap szedł w około sekundę. :killer:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam 9.6 1800 Sanyo i łożysko przy zębatce środkowej poszło się je***ć po około 3,5k kulek. Jest możliwe to, że trzpienie zębatek łamią się przez rozwalone łożyska? Może to po prostu one są słabe a nie zęby mają wadę konstrukcyjną. ;-)

Edited by Maciek1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam za post pod postem, edytować nie można.

 

Teraz przymierzam się do kupienia nowej eMki od G&P - tym razem krótkiej. Moim celem jest osiągnięcie coś na wzór M4 SOPMOD. Z uwagi na niski stan konta, na początek będę musiał kupić bazę. W zależności od tego co będzie dostępne to kupię WGC CUSTOM M4 Commando, albo M4 zwykłe o ile się pojawi. Od razu do tego mam zamiar kupić tą ładną klapke wyrzutnika łusek, aby zastąpić tą okropną stockową od G&P, koszt chyba 11$. Przy następnym zamówieniu biorę zestaw przedniego gripa z R.I.S.`ami do M4, lufę precyzyjną KM-Head`a i komorę Hop-Up King Arms. Gdy uzbieram dodatkowe pieniądze na kolejne zamówienie z WGC będę chciał włożyć docelowo do repliki sprężynę M120 i zestaw Bore-Up (tutaj waham się właśnie między Guarderem a Systemą) plus jakiś wzmocniony tłok. Na koniec pozostanie mi tylko kupienie jakiejś dobrej kopii AN PEQ II z miejscem na baterię lub bez (Gdzie będzie lepiej trzymać baterię z przodu w AN PEQ II czy z tyłu w ładownicy na kolbie?).

 

Co o tym sądzicie?

Edited by Szarak
Link to post
Share on other sites

Tłok DF kup.

 

Ja w swoim M16 z WGC Custom używałem baterii 9,6 Intellect na niej jakieś 4k kulek teraz mam 8,4 Sanyo RC i jakies 1,5k przebiegu na samym początku jak dostałem karabin bawiłem się w GB czy całość pasuje dobrze. Nie mam zastrzeżeń a po 4k kulek nie mam narazie śladu zużycia na tłoku(biały).

Link to post
Share on other sites

U mnie przy morderczym ROFie tłok jest w stanie bdb, zębatki bez śladów zużycia, głowica tłoka cała i zdrowa, jedynie te nieszczęsne łożysko.;/

 

@Szarak w przyszłym roku jeżeli nie będzie na WGC RIS'a od ICSa to będę zastanawiał się nad podobnym zestawem, z tym, że 120 + bore up będę wkładał do m16, a m4 zostawię w stocku.

 

Baterie lepiej umieścić w okolicach kolby, żeby wyważenie repliki było lepsze, sam zapewne poprowadzę kable do tyłu i baterie włożę do ładownicy na normalnej kolbie.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem dziś u konkurencji : http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airs...il?prodID=16223. Wiem, że WGC Custom to prawie to samo co to. Ale wole się upewnić. W sumie jakbym kupił to to koszt jest taki sam bo i tak do wymiany pójdą: przedni grip, kolba, bore-Up, sprężyna, lufa, komora HU, tłok. Moje pytanie. Co teraz mi doradzicie. Może jakość złożenia będzie lepsza itd. Bo w moim M16A2 było parę skaz na body ( widoczne kółko po odlewaniu itd. ).

 

Czyli jak to było? W WGC Custom o ile dobrze pamiętam różnicą były kable, oznaczenia Colta i coś tam jeszcze (przypomnijcie mi:P)

 

Pozdrawiam Szarak

Edited by Szarak
Link to post
Share on other sites

@ Szarak- masz biały czy niebieski tłok? Wklejałem gdzieś zdjęcia swojego po 10k.

 

@ Łosiu- u mnie stok walił konkretnie, podejrzewam że coś koło tego. Boje się dowiedzieć ile teraz wali...

 

Co do łożysk- zastanawia mnie co może być powodem ich psucia. Dochodzę do wniosku, że jedyną możliwością może być za dużo podkładek i zbyt duży rof.

 

WGC Customy składają nasi skośni koledzy ze wschodu. Według mnie czasami zdarzy się jakieś niedopatrzenie i takie rzeczy się zdarzają. Porównał bym to do loterii związanej z modelami "2 klasy". Ja od teraz mam założnie- przychodzi do mnie nowa replika- sam robię przegląd zerowy.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Mi sie przydażyła ciekawa historia z moim g&p. A mianowicie w całkeim nowej broni, przebieg może 3k poszedł mi tłok i oba łożyska od zębatki która go naciaga. Kuleczki z łożusk były dosłoweni wszedzie a podkłądki powyginane jak by w nie kto młotkiem z dłutem walił. Jest to prawdopodobnie moja wina bo latałem z batką 10,8V na stocku ale jak sie wywala ciężkie pieniądze na replike to można oczekiwać że wytrzyma trochę większe obciązenia niz stok JG. Dla zainteresowaych rofem na takiej batce to realcap szedł w około sekundę. :killer:

 

 

G&P nie bez powodu zaleca korzystanie z 8.4v, :P a potem ludzie się dziwią że na 10,8v padają zębatki i tłok. Zauważyłeś może że ROF w JG z 10,8v jest podobny do G&P z 8.4v? Bo silnik w G&P jest "ciut" lepszy niż ten w chinolu.

 

Generalnie na stockowe G&P to max to large 8.4v i mini 9.6v.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Powoli zaczyna mnie irytować ta emka. G&P nie popisało się ze śrubami w GB i w chwycie pistoletowym... Jedna z chwytu prawie straciła gwint, a jedna tuż pod dyszą już ma okrągłą dziurkę zamiast ładnego imbusika. Chyba wiertara musi pójść w ruch. Ma ktoś inny pomysł? Piłowanie łba śruby na "płaski śrubokręt" nic nie dało ;/

 

Ale i tak dalej polecam w szczególności, że cena takiego wgccustoma jest śmiesznie mała.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...