Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 S-System [P&J] cz.2


Recommended Posts

Tylko ja podaje wersje dla posiadaczy replik z kolbą SF

 

Ja osobiście pakietowałem sobie 2 batki 9,6V i muszę powiedzieć że zawsze starczało mi na bardzo długo.

 

Rasumując 102,5 zł za batke do kolby SF, (intelekt 8,4v 1400 mAh) to dobry interes

Edited by Antol
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do sprzedaży wróciły na razie tylko te repliki gdzie bateria jest schowana we front gripię, natomiast te repliki które mają kolby SF jeszcze nie, ja dodam od Siebie że naładowałem wczoraj z ciekawości batkę i bardzo szybko padłą, ale jakoś się tym nie przejmuje bo i tak się tego spodziewałem, więc zaopatrzyłem się już wcześniej w akumulatorki.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam sie z przed mowca. Sam nie dawno sprawilem sobie takowa (PJ4 S-System) i wielkie bylo moje zdziwienie gdy po wystrzeleniu okolo 1 Hi-Capa replika przestala dzialac. Slyszalem tylko klikanie w okolicach gdzie zebatka silnika spotyka sie z innymi. Z poczatku myslalem iz silnik jest zbyt mocno docisniety do trybek lecz moja regulacja sruby imbusem nie przynosila zadnych efektow. Napisalem wiadomosc do Krakmanow i kazali mi zwrocic. Rozmawialem z kilkoma osobami i po wstepnych ogledzinach okazala sie ze wina lezy jakze by inaczej w bateri. Takze ta ktora dostajemy z replika mozna sobie odrazu wywalic i zaopatrzyc sie w jakas batke od Sanyo lub intellecta. Moja replika po wlozeniu "Firmowej" bateri od razu odzyla wiec sugeruje przy zamowieniach emek od P&J prosic o wymiane batki na lepsza, cena prawdopodobnie bedzie nizsza. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Byłem postrzelać i sprawdzić jeszcze raz baterię. Padła po ok 1,5 hi-capa. Grzała się pod koniec potwornie. Więc do wymiany. Za to hi-cap się odblokował i ładnie podaje kulki, nawet ok. 25 za jednym nakręceniem :-P co po poprzednich pięciu jest dużym sukcesem.

 

I mam pytanie do posiadaczy lepszych batek o pojemności 1200 - 1400, ile kulek wytrzymuje taka batka. Odpowiedzi na priva bo nie ma co zaśmiecać tematu.

Edited by SHUYa
Link to post
Share on other sites

Krakman powinien przygotować jakąś specjalną ofertę teraz dla tych którzy kupili/mają zamiar replikę u nich.

 

Np. oddajesz starą baterie, nową intelekta kupujesz za 60 zł.(albo po ichniejszych cenach zakupu+koszt ściągnięcia towaru/tak żeby nie byli stratni)

 

Tak samo przy zakupie repliki, podnieść ceny o 50 zł ale zamiast stockowej baterii dać inne zastępcze za niższe pieniądze.

 

Jest to jakieś dla nich rozwiązanie na pewno.

Link to post
Share on other sites

Nie można edytować posta :( więc muszę wklepać nowego:

 

Mała recka P&J

 

Jak już niektórzy wiedzą, inni jeszcze nie, zakupiłem PJ4 RIS, i co mogę powiedzieć ma dużo plusów i parę wad.:

-Szyny RIS: zdecydowanie mogą konkurować z szynami RIS’a G&P czy też CA, po prostu jakoś wykonania tych szyn oceniam na 6. Mocny i twardy metal, ładna faktura i równomierne rozmieszczenie. No po prostu moim zdaniem nie ma się do czego doczepić.

-Kolba SF: pasują do niej baterie larg, jest ładnie i schludnie wykonana, ale moim zdaniem plastik nie jest chropowaty tylko gładki co powoduje raz że jak się spoconą twarz przyłoży do niej to już jest błyszczący ślad, a dwa że jak dla mnie jest kolosalna, po prostu mam wrażenie że jest szeroka, może dlatego że posiadam dwie kolby SF na baterie mini, i dlatego mam wrażenie że ta kolba jest zbyt duża. Kolbe oceniam na 4+ aczkolwiek, ja osobiście ją zmienię i zamontuje sobie Kolbe SF G&P.

-Mag catch,Bolt catch, i selektor ognia: ładnie wykonane, metalowe, tutaj bez zastrzeżeń

Lufa i tłumik płomienia-mocny metal, a tłumik płomienia mi osobiście nawet się podoba, jest taki subtelny i agresywny zarazem :)

-Zasięg skuteczny: na oko mierzone to 45 metrów (mierzone na zasadzie pamiętanych metrów na ogródku, strzelam z tarasu i do budy mam 35 metrów, od budy do płotu jest 5 metrów, a od płotu do drzewa jest kolejne 5 metrów, co daje 45 metrów)

Skupienie-żenujące, preferuje wsadzenie lufy precyzyjnej, bo to co widziałem to na tej odległości 45 metrów to kulki tworzą promień 45 centymetrowy, no po prostu śmiech na Sali, preclufka zniweluje ten problem z punktu

Zasięg ogólny to jakieś 53 metry (nie pytajcie mi się ile jest od drzewa po kolei w dal :P )

-Bateria: ekhm jak by to powiedzieć, stockowe baterie zarówno w pierwszej generacji jak i drugiej są po prostu do dupy, no to jest jedna z dwóch najsłabszych rzeczy w replice. Ja stockową naładowałem z Ciekawości i okazało się że miałem rację, 1 Hi-cap i batka padnięta.

Najprawdopodobniej będę pertraktował z Krakmanem że ją zwrócę i za jakiś rabat zakupię sobie jakieś porządniejsze aku. Sam mam 2 baterie intelecta 9,6v 1400 mAh (zgrzewane na zamówienie do kolby SF) i porównując te dwie baterie to jest różnica między niebem a piekłem (bo ta stockowa grzeje się niemiłosiernie)

-GB:no tutaj się nie wypowiem, bo wielkim znawcą nie jestem, a nie będę go rozkręcał bo gwarancja mi się przyda.

-Body, jedni twierdzą że jest to pięknie sprasowany ABS, który przypomina metal, ja obejrzałem sobie dokładnie to body, i wiem jedno, w moim odczuciu jest cholernie kruche, uszka nie są ni w ząb w żaden sposób wzmocnione, wystarczy rzut na ziemie z repliką w dłoni(nie daj boże magazynek walnie o podłoże) i jest po body. Po prostu tutaj nie obejdzie się bez zmiany na metalowe,

-Komora HU: Dwu częściowa, ale to co Krakman zrobił to po prostu padłem, jest zalana, dosłownie zalana olejem silikonowym, nie obeszło się od wyczyszczenia komory, po prostu olej aż wyciekał z komory HU, ale po przeczyszczeniu bardzo ładnie podkręca kulki.

-Chwyt transportowy i przyrządy celownicze: Materiał ABS, tu nie ma się do czego doczepić, po prostu jest bo jest, od razu ściągnąłem żeby zamontować muszkę i szczerbinkę składaną. Raz że mi bardziej to pasuje, dwa że muszka mi nie zasłania kolimatora.

-Magazynek Hi-cap na 300 kulek, po pierwszym załadowaniu kulkami i nakręceniu trzeba było mocno grzmotnąć nim żeby zaczął normalnie podawać kulki. Ale generalni nie mam nic do zarzucenia, po tej małej ruskiej naprawie.

 

Ciekawostka

Magazynki P&J- siedzą twardo w gnieździe

Magazynki CA- to samo

Magazynki G&P- mają luzy, ale kulki podają bez problemowo.

 

 

Zdjęcia zrobię w Poniedziałek (tj.09.07.07)

Link to post
Share on other sites

Naładowałem batkę i... wszystko działa perfekcyjnie. Wywaliłem jednego hi-capa i bateria nie zagrzała się wogóle. Hi-cap też podawał teraz prawidłowo. Dziwne to, ale przynajmniej nastraja optymistycznie. Sprawdziłem też szybkostrzelność domowym sposobem (tzn. nagranie serii kilkusekundowej i policzenie "górek" na wykresie fali dźwiękowej w ciągu jednej sekundy) i wyszło 15kulek na sekundę. Nie wiem czy to dobry wynik, ale w każdym razie dla mnie satysfakcjonujący ;) Mógłby go ktoś porównać do stockowych replik TM, CA i jakichś "chińczyków", szczególnie do JG? Z góry dziekuje, gdyż nie orientuje się w tej kwestii praktycznie wogóle.

Podsumowując: jestem bardzo zadowolony z samej repliki, lecz "osprzęt" dołączony do niej trochę psuje ogólne wrażenie. A i ta lufa wewnętrzna 37cm w replice M16A3...ehhh... to pozostawie bez komentarza... Tu panowie z taiwangun.com dali plamę i tyle :/

Link to post
Share on other sites

Info od Krakmana odnosnie wymiany starych bateri na nowe:

 

*****************************

proszę odesłać ładowarke i baterię na gwarancji razem z kserokopia

gwarancji i dododu zakupu sprawdzimy

co do ceny za intellecta to mogę go zaoferować za 75zł

 

*****************************

 

chodzi dokaldniej o Akumulator

Ni-MH 9,6V 1400mAh [intellect]

Link to post
Share on other sites

Tomcio napisał:

Wlasnie dostalem taka wiadomosc:

"Witam,

Ci co zakupili to maja cały zestaw na gwarancji łącznie z felernym akumulatorem. Proszę odesłać go do nas wraz z ładowarka i kserokopią gwarancji i paragonu my sprawdzimy i jeśli to jest wina aku to wymienimy na nowy sprawdzony lecz taki sam jeśli chodzi o jakość albo możemy zaproponować w dobrych pieniądzach bardzo dobrej jakości akumulatory SANYO lub INTELLECT ."

 

po tym poście można wnioskować, że wymienią stockową na „firmówke” za drobną dopłatą.

Fakt 90zł to dobre pieniądze...

 

Antol napisał:

A czego żeś się spodziewał, 10% to 10%.

 

Nic nie było mówione o 10% rabacie ani wymiany batki na lepszą tylko kupieniu nowej(stara zostaje w zestawie)!

 

A czego żeś się spodziewał, 10% to 10%, jeśli jest to dla Ciebie niezrozumiałe, to chyba trzeba się cofnąć na lekcje matematyki.

 

Jakis czas później...

 

Krakman powinien przygotować jakąś specjalną ofertę teraz dla tych którzy kupili/mają zamiar replikę u nich.

 

Np. oddajesz starą baterie, nową intelekta kupujesz za 60 zł.(albo po ichniejszych cenach zakupu+koszt ściągnięcia towaru/tak żeby nie byli stratni)

 

Tak samo przy zakupie repliki, podnieść ceny o 50 zł ale zamiast stockowej baterii dać inne zastępcze za niższe pieniądze.

 

 

To tobie przydała by się lekcja matematyki bo kiepsko u ciebie z logiką

 

Nie no padłem.

 

Leżeć!

 

Dagu said:

Dagu

Info od Krakmana odnosnie wymiany starych bateri na nowe:

proszę odesłać ładowarke i baterię na gwarancji razem z kserokopia

gwarancji i dododu zakupu sprawdzimy

co do ceny za intellecta to mogę go zaoferować za 75zł

chodzi dokaldniej o Akumulator

Ni-MH 9,6V 1400mAh [intellect]

 

Hmm wcześniej była oferta 90zł, może jeszcze zmaleje z czasem:P

 

sory za taki długi post i OT ale nielubie jak ktoś sie czepia bez powodu zwłaszcza nieznając tematu

Link to post
Share on other sites

Jargi przyznam szczerze że myślałem cały czas o 10 % rabacie na gunfire, więc zwracam honor.

 

Co do mojej matematyki, cena była czystym założeniem teoretycznym,oraz była to sugestia jak Krakman może w takiej sytuacji wyjść z twarzą, 60 zł to była wartość zakładana przeze mnie, gdyż wiadomo że tajemnica handlowa nigdy nie pozwoli nam ujrzeć po ile Krakman faktycznie kupujem,i tutaj się nie ma co dziwić. Bo jeśli okaże się że faktycznie aku są do dupy to jedyną sytuacja jest założenie sprzedaży towaru po kosztach (koszt zakupu+koszt loco Kraków) wtedy zyskują i zadowolonych klientów i wyjście z twarzą z sytuacji.

Następnie zbiera się wszystkie aku do jednej paczki, odsyła do producenta naciskając na korektę zmniejszającą wartość zakupu replik, co powoduje że Krakman jest podwójnie zarobiony na tej sytuacji. Bo raz że uzyskują przychód ze sprzedaży replik, dwa że odzyskają część pieniędzy jakie ulokowali w zakup towaru. (pewnie i tak mają FV zaufania, czyli z odroczonym terminem płatności na 180 dni) Tak mniej więcej działają prawa rynkowe.

 

I chłopcze leżeć to możesz mówić do Psa, nie do mnie.

 

 

@Tomcio, nie zastanawiaj się tyle, tylko odrazu odsyłaj replikę na gwarancję. Mniej stresu

Edited by Antol
Link to post
Share on other sites

Witam

Właśnie wróciłem z trzy godzinnej strzelanki i bateria dalej ciągnie ale to może dlatego ,że nie za dużo strzelałem ponieważ miałem kłopoty z magazynkiem , 4-5 kulek na SEMI lub na AUTO i trzeba było znów nakręcać maga. Nadal u mnie pojawia się problem ze strzelaniem na SEMI i również dziś spotkałem się z opinią że jest to wina baterii.Puki co wolałbym jednak na razie dokupić magi niż batke ale z czasem i ją będzie trzeba wymienić

Link to post
Share on other sites

Kicaj, naucz się pisać, proszę! Twoje posty bardzo ciężko się czyta, a usprawiedliwień typu 'mam dysleksję/dysortografię/dysmózg/' mnie nie przekonuję, bo osobiście nie wierzę w coś takiego.

 

Do rzeczy:

Odebrałem dzisiaj swoją replikę, mianowicie PJ4 RIS.

Po wyjęciu z pudełka giwera sprawia wrażenie solidnej, lecz po przeczytaniu waszych wcześniejszych opinii zleciałem trochę z oceną ;)

Przy transporcie(prawdopodobnie) ułamała mi się śrubka od regulacji szczerbinki na lewo-prawo... nie pytajcie się jak to stało - po prostu nie mam pojęcia. :killer:

Myślę, że szanowny Krakman coś nawalił, ponieważ znalazłem część pod osłonami do szyn RIS, które znajdują się w osobnym 'przedziale' w pudle... :poddanie: ale nieważne. Nie wyślę na gwarancję

 

Giwera jest całkiem w pytkę ;) razem z karabinem dostajemy rączkę taktyczną, dwie osłony na szyny RIS, klucz do regulacji muszki(góra-dół) wycior, kartę gwarancyjną z podpiętym paragonem i wykazem czasowego ładowania akumulatorów do różnych replik. Otrzymujemy też ten felerny akumulator, ładowarkę i hi-cap(nie wiem po co to piszę, chciałem jakoś zacząć:P)

Metalowe elementy to: Zespół muszki, Cała lufa zewnętrzna razem z tłumikiem płomienia, szyny RIS, zwalniacz magazynka, bolt catch, przełącznik trybu ognia, spust, klapka wyrzutnika łusek,

dzyndzel do otwierania klapki wyrzutnika(cholera, zapomniałem jak to się nazywa :lol: ), zespół szczerbinki i kilka innych elementów. Jak pisałem wcześniej, giwera jest wykonana bardzo solidnie, oznaczenia P&J psują klimat, dlatego radziłbym jak najszybciej wymienić body(nie tylko na oznaczenia oczywiście)

 

Magiczny akumulator jest w trakcie ładowania, szersze informacje o moim 'zestawie' podam jutro.

 

Out :-F

Edited by MarineSlupsk
Link to post
Share on other sites

Aloha :!:

Wystrzelałem jednego hi-capa i na razie akumulator trzyma. Nie wiem jak będzie z drugim - zobaczymy.

Giwera strzela bosko. Kulka doleciała spokojnie do bloku naprzeciwko, a to jest jakieś 30m. ROF jest w miarę porządny. Polecam wszystkim tą giwerę ;)

moja ocena - 8/10

 

out :-F

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...