Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 S-System [P&J] cz.2


Recommended Posts

Guest vander

Jednak stawiałbym na P&J. Tuż przed pojawieniem się u Krakmana M4A1, prawie już nie skusiłem się na ten sam model tyle, że na Gunfire. Do mnie osobiście jednak przemówiło wnętrze karabinu. Nie wiem dokładnie jak osiągnięto moc 350fps M4A1 ( tak piszą na Gunfire) ale również nie powiedziałbym, iż P&J mają słabe "zewnętrze" :)

Cena jest prawie identyczna. Mała różnica jest w fps. Chyba stwierdzenie, iż coś jest na pewno lepsze od drugiego to lekka przesada. Reasumując: stawiam na P&J M4A1 dlatego, że ma "niestandardowe" bebechy. Na każdy karabin trzeba uważać. Minusem jest słaba bateria. To tyle jeśli chodzi o mnie i o ten konkretny model karabinu. Wiele osób czekało na te guny. Chyba są zadowoleni. Ja się do nich zaliczam. Co lepsze? Hmmm, każdy niech zastanowi się sam, poczyta opinie i sam zdecyduje.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Akurat wracam z całodniowego strzelania na którym stanęły naprzeciw siebie M4A1 JG i moja M16A3 P&J.

Pierwsze wrażenie na plus dla JG za większą wagę pomimo tego, że jest mniejsze;/, metalową szynę ris pod rączką transportową i jakość abs'u (wydaje się o wiele wytrzymalszy od P&J). Reszta to samo...

Teraz osiągi i tutaj P&J ma przewagę, nie liczyłem ile to było metrów ale tak na oko JG strzelał skutecznie na jakieś 40m a P&J 45m. Oczywiście dzięki szybkostrzelności jaką daje batka itellecta 9,6v 1400mAh też miałem drobną przewagę;] (wywaliłem jakieś 1600 pestek 0,25)

Oczywiście magazynek "z zestawu" nie podaje prawidłowo na auto i trzeba sporo się ponakręcać. Co do hu nie mam zastrzeżeń, podkręca prawidłowo.

To chyba tyle...

Link to post
Share on other sites

A przypasi tam RIS od mojego M4A1 od Wella? Chyba tak? Wkońcu M16 i M4 mają to samo body. Hmm... Zastanawia mnie jeszcze czy górna cześć body od R6 wella będzie pasować do PeJota. No nie ważne.

 

W moim przypadku JG jest droższy bo chciałem zamawiać ze zbrojowni. 540 zł za M16 + wymiana paru rzeczy i daje około 700 zł. A tutaj w PeJot wystarczy wymienić komorę + gumkę hopa siupa. Szkoda tylko, że nie będzie pasować ta komora od CA, metalowa. Ale cóż, za rok może dwa wymieni się body na metalowe og G&P i jedziemy :D. Tylko pytanie, czy nie będzie z tym jakiś Gear Boxowych zonków? Tzn. czy będzie paswoać, bo przecież producenci robią różne GB.

 

A co do rączki transportowej w P&J (M16 ofkors), jest jakiś sposób na to by była ona "prosta" i nie trzebało przesuwać szczerbinki? Sprawie wtedy wrażenie... em... takiego krzywusa ;]

Link to post
Share on other sites

A ja mam zgoła inne pytanie - czy można do M933 podłączyć granatnik? M203 krótki np....

 

 

Poza tym dzisiaj karabinek przeszedł chrzest bojowy na batce 8,4v 1200 KAN i muszę powiedzieć że hula miło :D Teraz tylko zakupię 9,6v Intellecta i śmigam ;)

Link to post
Share on other sites
Guest vander

Wracając do baterii, krakmany do M4A1 polecili 8.4 1400 ;)

 

Właśnie, nie rozumiem tego. Dlaczego ta batka jest "polecana" a nie 9.6 V? Czy jest coś "złego" w 9.6V jeśli chodzi o M4A1- taki karabin kupiłem. Z ciekawością czekam na wyjaśnienia dlaczego polecają 8.4 a nie 9.6.

Link to post
Share on other sites

Czemu? Bo to nie ma różnicy :-F . Wiadomo - wtedy jest mniejszy nacisk na GB, ale jak będziesz mało strzelał, to nie ma to żadnej różnicy dla PJ II. Ludzie pakowali 9,6V do PJ4 S-System (I g.) i wsyzstko chodziło wyśmienicie, więc przy PJ II bedzie to miało jeszcze lepszy efekt. Krakman poleca batki Intellecta 9.6V o pojemności 1400mAh. Może się po prostu pomylili, tak jak z GB M14 - któryś z pracowników myślał, że siedzi tam v.3, a o v.7 nie słyszał nawet :-F .

 

czy można do M933 podłączyć granatnik? M203 krótki np....

 

DO każdej eMki się da, przy niektórych po małych modyfikacjach. Da się, tylko musisz kupić montaż rzecz jasna.

 

No, czy odpowie mi ktoś na pytanie z poprzedniej strony, gdyż jest to dla mnie dość ważne w najbliższym czasie :lol: ? Żebyście nie musieli szukać, skopiuję jego tekst:

Mam pytanie. Z racji, że M16 A3 ma kolbę stałą i tam jest miejsce na baterię, to logiczne że pasować będzie bateria typu LARGE, ale w Krakmanie (albo i wszędzie) nie ma batek Intellecta typu LARGE, więc zastanawiam się czy akku Intellecta 9.6V (1400 miliAmperogodzin) typu Mini będzie pasował? Czy będę musiał wymienić wtyk, albo coś z tych rzeczy?

Mowa o tej batce: http://taiwangun.com/?str=product&prId=541 .

 

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam ;) .

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Do karabinu standardowo jest dołączana mini prawda? Krakmani też polecają mini prawda? Tak więc mini MUSI pasować, co nie? :)

 

Edit:

 

Chyba coś poplątałem. To tam jest wtyk LARGE?

 

Edit:

 

Zmierzona prędkość wylotowa: 360-380 fps

Waga: 2700

Tryb ognia: pojedyńczy i ciągły

Materiał korpusu: ABS

Typ pasującego akumulatora: mini w zestawie

 

Ekhem... No przecież, mini w zestawie to i mini musi pasować.

A jak chcesz później mieć LARGE to przejściówka z mini do large?

Edited by MIG25_Radek
Link to post
Share on other sites

Krakmani polecaja 8.4 im mniejszy voltaz baterii tym mniejszy ROF tzn ze szybkostzrelnosc spada a wraz z nia odwrotnieproporcjonalnie wzrasta zywotnosc repliki, poza tym oszczedzamy kulki :|

Edited by Dagu
Link to post
Share on other sites

To może w ogóle używajmy wszyscy 7.2V... Jak chcesz montować 8,4V, to podpinaj, ale tracisz tylko na ROFie, bo jak już mówiłem, PJ II świetnie radzi sobie z batką 9.6V.

 

Ekhem... No przecież, mini w zestawie to i mini musi pasować.

A jak chcesz później mieć LARGE to przejściówka z mini do large?

 

A no żeczywiście. Zwracam honor ;) i przepraszam. Byłem przekonany, że jest tam wtyk typu Large, nie wiem czemu. Może dlatego, że w M16 A3 JG tak jest.

Link to post
Share on other sites

To najlepiej zamontuj sobie 12v bo zyskasz na rofie :| Wiesz mzoe ty potzrebujesz pol HC i szybkosztrelnosci rzedu KM zeby kogos zlikwidowac ale zakladam ze reszta radzi sobie krotkimi seriami. Chce cie zobaczyc na RC :D Aha i jak krakmani mowia ze 8.4 jest najlepsza tzn ze jest najlepsza i jakos nie chce mi sie wierzyc ze jestem bardziej doswiadczonym maniakiem od nich ;p

Link to post
Share on other sites

Co jak co ale szybkostrzelność zależy w dużej mierze od silnika. A jako że P&J mają niby silnik o większym momencie obrotowym to zaczynam skłaniać się w kierunku 8,4 V . Wczoraj miałem do czynienia z AK TMa mającym 400 fps'ów a prującego jak kosiarka (dosłownie) to jednak przesada jak na moje wymagania. MP5SD która wcześniej wpadła w moje grabki mimo tych 380 fps'ów posiadała zwykły silnik mimo to szybkostrzelność była przyzwoita. Szkoda że nie mam możliwości sprawdzenia tego osobiście przed zakupem :/ No i powracam do rozważań , 8,4 V czy 9,6 V (różnica w cenie batki to raptem tylko 5 zł z rabatem) ? Ehh jeszcze 2 tygodnie do wypłaty , to może pojawią się kolejne opinie użytkowników (używających oczywiście Intelectów bo ze stockową nie ma co porównywać)

Edited by shaw
Link to post
Share on other sites
i szybkosztrelnosci rzedu KM zeby kogos zlikwidowac ale zakladam ze reszta radzi sobie krotkimi seriami.

 

Nie, mylisz się - wiesz, większą radość sprawia mi likwidacja jednym strzałem, niż kilkoma kulkami na raz, a biorąc pod uwagę to, że mówimy przeiceż o Intellectach, to porównując Intellecty 8,4V do stockowych batek 9.6V to szybkostrzelność będzie większa przy Intellecie i tak. Zaś duży ROF przydaje się i często może nam uratować dupę. Ja jednak obstawiam 9,6V, a przy zakupie i tak będę jeszcze rozmawiał na ten temat z Krakmanami.

Link to post
Share on other sites

Korpus SRC nie ma oryginalnych oznaczeń, a korpus G&P i Guardera ma oznaczenia KAC i "JuEsMarinKorps". Różnica wykonania spora, oznaczenia - ale mi korpus SRC by wystarczył, aczkolwiek różnica nie jest jakaś znacząca. Damu 3/4 ceny więcej, a mamy już na prawdę porządne body.

 

Jeśli chcesz wstawić to do PeJota, to jest to świetna alternatywa dla CA. 370fps w stocku, metal body z oryginalnymi oznaczeniami + batka Intellecta i starczy jeszcze na metalową komorę HU i gumkę sylikonową, a cena tego wszystkiego daje nam cenę stockowego CA z oznaczeniami Armalite i batki Intellecta. Co się bardziej opłaca? Ja bym stawiał na pierwsze rozwiązanie.

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites
Guest vander

Jak to w końcu jest z tymi batkami? Chiało by się coś zamówić ale teraz to już zupełnie nie wiem co :D Ta stockowa bateria to chyba tylko rzucać nią można. Trrraaggeeddiiaaaaa... całkowita. Ludzie, którą zamówić? :)

Link to post
Share on other sites
Guest vander

Hehe. Metal komora HU jest w G&P i SRC, a w Guarderze i tak jest porządna. A gumki nie ma tylko w SRC.

 

Człowieku!! Na każdej stronie tego tematu jest żeby kupić Intellecta 9,6!

 

A więc człowieku, chodziło mi o to czy 8.4V lub 9.6V a nie o producenta. Parę postów wcześniej trochę znajdziesz informacje o tym Krakmani rekomendują 8.4, ktoś stwierdził, że to chyba pamyłka itd, itd. Powstało lekkie zamieszanie. O to mi chodziło.

Link to post
Share on other sites

Tutaj już wedle własnej woli. PeJot nie ma żadnego problemu z batkę 9,6V, więc możesz brać 9,6V jeśli zależy Ci na szybkostrzleności, a jeśli Ci na ROFie nie zależy, to bierz 8,4V to będziesz mniej nadwyrężał GB (troszkę mniej, ale zawsze jest to troszkę).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...