Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 S-System [P&J] cz.2


Recommended Posts

Guest vander

Wiem, ze tak nie powinno się robić ale....nie miałem wyjścia i nową baterię Intellect 9.6 naładowałem 10h ładowarką 7.2V......Zrobiłem to tylko po raz pierwszy i ostatni. Wystrzeliłem na tej ładowanej baterii 2 Hi-Capy w tym 1 na SEMI i nadal mogę strzelać...a M4A1 chodzi jak marzenie. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja batka dzisiaj na strzelance miała humory... no cóż Intellect jest jedynym wyjściem z tej sytuacji. Niestety ale stockowa batka nadaje się jedynie jako "bateria ostatniej szansy". Później zostałem wspomożony batką 9,6V Intellecta i emeczka chodziła jak marzenia. Żadnych problemów.

A co do strzelania replikami wyższej półki na stockowej batce z P&J to musze powiedzieć, że w M4A1 ICS spisywało się całkiem nieźle. Co prawda przy mnie kumpel wywalił na niej niewiele kulek (po prostu przestrzeliwał nową replikę, gdyż nie miał jeszcze batki), ale chyba jednak ICS ma słabszą sprężynę i to mogło powodować tą bezproblemową pracę, której nie można osiagnać w replikach P&J używając tej batki.

Link to post
Share on other sites

Właśnie sobie przypomniałem inną ciekawą rzecz z dzisiejszych manewrów. Po tym jak padła mi batka Intellect 9,6V, chcialem zamontować batke Hero i replika nie ruszyła na niej. Sprawdziłem kolejną batke Hero mojego kolegi i to samo. U niego w M933 na obu batkach dało się strzelać. WTF? Wymontowałem bezpiecznik i to samo. Co może być przyczyną?

Link to post
Share on other sites

Mówisz z doświadczenia czy jak? ;] Krakmani podają 8h...

No nic, spróbuje ładować 10h na ładowarce od PeJota, jak nie pomoże to albo oddam ładowarke albo kupie nową ;]

 

Lepiej nie słuchaj kolegi, bo ładuje baterie za długo. Na stockowej ładowarce (250 ma) baterię intellect 9.6 powinno się ładować 8h (pojemność baterii (mAh) * 1.4 / natężenie prądu w ładowarce (Ah). Wszystko Ci powinno śmigać, oczywiście przy uprzednim sformatowaniu baterii. (naładowanie, rozładowanie)

 

U mnie na 9,6 Intellect emka działa jak marzenie. Naprawdę dobra replika :)

Link to post
Share on other sites

@Sagitarius

Pożyczyłem ładowarke do AK47 od kolegi który ładował swojego intellecta właśnie na niej, tj. 8,4V 250mAh. Podładuje ją z 9h, tak jak on, jeśli dalej nie bedzie efektów oznaczać to bedzie że chyba batka zrąbana, bo dziś to już 3 raz był jak się rozładowała do końca. Poza tym jeszcze za każdym razem na kilka godzin zostawiałem podłączoną baterie do ładowarki żeby sie rozładowywała.

 

Tak więc wydaje mi się że bateria jutro powinna:

a) śmigać jak zła, co mogło by oznaczać że:

- ładowarka od P&J uległa uszkodzeniu/nadaje się do kosza

lub

- batka wreszcie zaczęła działać jak powinna

b) paść po max 2x hi-cap co oznaczałoby że trzeba ją odesłać do krakmanów na wymiane.

;-)

 

@Parafian12

Krakman napisał ci że pierwsze ładowania po 10h robić czy jak? Napisz coś dokładniej, prosze.

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites
Guest vander

Te baterie HERO w P&J to loteria. Moja na początku wydawała sie poraszką, potem po dłuższym ładowaniu i rozładowywaniu dramatycznie sie polepszyło. Po 6 dniach około i jednej poważnej imprezie ...bateria HERO padła mi całkowicie . Nie dosyć tego podczas ładowania zrypała mi sie ładowarka. Podłączyłem drugą i tak samo spaliła sie następna ładowarka...Bateria Here po króciutkim okresie świetności umarła zabierając ze sobą 2 ładowarki. Kupiłem Intellecta 9.6V( ale nie miałem przed następna strzelanką jak naładować) i użyłem ładowarki 7.2V...ładowałem 10h. Wystrzeliłem 2 Hi-Capy i to jeden praktycznie na SEMI a nadal mogę strzelać ...a M4A1 chodzi jak marzenie. Fakt bateria się trochę rozgrzewa podczas używania ale nie tak jak HERO. Wszytsko działa jak miodzio :D Oczywiście tylko przez to, że nie miałem innej ładowarki podłączyłem tylko raz 7.2V ładowarkę.

Link to post
Share on other sites

Lepiej nie rozwodzić się nad batkami Hero, bo wcześniej czy później trzeba je wymienić. Na intellect replika śmiga zupełnie inaczej, działa płynnie, nie słychać nieprzyjemnego "zbierania się silnika" czy zębatek. Hero a intellect, to niebo i ziemia.

 

Parafian - ja tam wole ładować 8h. Intellect nie musi się nagrzewać, tak jak hero.

Link to post
Share on other sites

sorry winetue ale ma jeszcze znaczenie jaki amperarz i woltarz bezpiecznika wiec możesz se nawet 50A wetknąć i niby nic sie nie stanie....skoro go wcale nie musi być

Krakmani odpisali mi że nic sie nie stanie jak go włoże a jak go nie bedzie to też sie niec nie stanie lol

Link to post
Share on other sites

Jak ściągnąć muszkę w PJ4 A1?

Przy okazji króciutkie podsumowanie po kilku wypadach ( 2900 kulek):

Bateria KAN 1400 mAh 9,6 V

+ celność 45m

+skupienie (preclufa CA)

+żadnych zacięć, chodzi płynnie na single i auto

+żadnych problemów z bezpiecznikami, kablami itp

+nic nie odpada, nie trzeszczy

-leciutki luz lufy (musiałem lepiej dokręcić imbus pod rączką transportową)

-chyba największy-celowanie. Albo lufa jest krzywo przykręcona, albo rączka trasport. jest jakaś dupna, cholera wie. Dopiero przy max skręconej szczerbince w lewo można celować po przyżądach.

Jak na pierwszego AEG-a za te pieniądze, to jestem zadowolony.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

LUDZIE!!!Co wy odp....alacie z tymi bateriami :???: na każdej stronie jest pytanie"a ta może??"albo"a czy taka podejdzie" przeczytajcie chociaż 3 ostatnie strony a napewno znajdziecie pasującą batke... :killer:

 

Z uszanowaniem Kicaj

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...