Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 S-System [P&J] cz.2


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Obiecane foty metal body (na fotach tylko tak odbija światło bo to flesz...) :

img0505hc1.jpg

img0506bl5.jpg

img0507oe5.jpg

img0508di1.jpg

img0510zo1.jpg

img0511pq0.jpg

 

P&J to nie TM a body było produkowane dla tej wyższej półki i przez to były małe problemy z włożenim przedniego i trigger pina, natomiast klapka odsłaniająca HU (ta w środku) chodzi ciężej i trzeba ją dopychać do końca (ale to plus bo nie trzeba ciągle trzymać jej aby nie wróciła sama), oczywiście łatwo sie dopycha. Oprócz tych elementów żadnych zarzutów.

 

Oznaczenia M16A4 (M4A1 skończyło sie na WGC).

Edited by HIREDGUN
Link to post
Share on other sites

wczoraj strzelalem z mojej M4 i nie wiadome czemu HOP Up mnie podkrecal kulek na nastepnz dzien bylo lepiej ale jescze nie tak jak chcialem sadze ze to cos z HOP Up-em bo zamawialem na KRAKMANIE a tam leja duzo sylikonu wiec mogli zalac Hop-siupa... Aha a co do strzelania

To karabin strzela lepiej niz AK74Cymy z ugreadem do 420fps zasieg jest wieksy ale celosc nie chzba przez ten HOP-UP

Link to post
Share on other sites

Ale syff jest w tym temacie, jedni piszą o całej rodzinie E-mek, drudzy o systemach 1 generacji, ciężko się szuka informacji. Szkoda.

 

HIREDGUN: Ile kosztowała cię ta zmiana? Masz może porównanie do body SRC? Musze powiedzieć że wygląda ładnie, ale jak tam z stabilnością konstrukcji? Muszę powiedzieć że mój system trochę bardziej odrapany jest, widać że dbasz o swojego. :)

 

Sorry za tyle pytań.

Link to post
Share on other sites

u mnie jedynie co to mag nie pobiera wszystkich kulek-standartowy hi -cap

HU zacznie działac jak wywalisz przynajmniej 1000 bo jest w nim za duzo silikonu:)u mnie też tak było ale sie spamietał.(mam pj16a3)

bateria intellect 9,6v 1400 mah wstarcza mi na około 2000 kulek;]

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pierwsza strzelanka z nowym gunem i naprawde sprawuje się nieźle. Chyba coś jeszcze z hopem jest nie teges, bo na podkręconym na max, kulka leci dość podobnie jak na skręconym do minimum, nie wiem co jest. Do tego jeszcze raz skręca w lewo a raz w prawo. No cóż, czasami tak jest, ważne, że idzie dość celnie strzelać, chociażby korygując wzrokiem strzelanie. Tzn. spojżeć jak leci kulka i strzelić jeszcze raz nieco inaczej.

 

Co mnie denerwuje to magazynek, na auto nie podaje prawie wcale, z 5-10 kulke i puf puf puf puf, puste strzały. A na semi to często można całego HiCapa wywalić.

 

BTW: Silikon z komory napewno zlazł, ale wydaje mi się, ze po prostu sama komora jest nie teges. Kupi się metal body od G&P to i komora metalowa standardowa będzie. :)

 

I właśnie jeszcze jedno. Jaki dobry mag kupić do tego PeJoTa? Najlepiej HiCap. Które pasują?

Edited by MIG25_Radek
Link to post
Share on other sites

dzisiaj byla moja druga strzelankano i nma koniec strzelalem zeby batrie wyladowac strzelam na semi i nagle karabin nie strzela myslelem ze to bateria ale poszedlem do domu naladowac ta batke i nic karabin nie strzela co moglo sie stac aha jak dalem moja batke do mp5-j to tez nie strzelalo co sie moglo stac pomocy!!!!!!

Link to post
Share on other sites

Ale syff jest w tym temacie, jedni piszą o całej rodzinie E-mek, drudzy o systemach 1 generacji, ciężko się szuka informacji. Szkoda.

 

Dziwisz się, jak porad udzielają 14 letnie dzieciaki :lol: ?

 

Mi emka sprawuje się dobrze, nie strzelam długimi seriami, ale na krótkich hi-cap podaje dobrze, jednak czasami ma humory, stąd rodzi się pytanie jakie mid, real, czy hi capy najlepiej zakupić do M4 ?

Link to post
Share on other sites

1.Instrukcja jak poprawić działanie HI-Capa jest gdzieś w tym temacie, nie pamiętam już która strona, ale jest, testowane na 3 magazynkach i zawsze pomogło.

2.Polecam Mid-capy, podają rewelacyjnie i przede wszystkim nie grzechoczą. A rozsądne strzelanie i 100 kulek wystarczy na paru wrogów. A jakie magi, najlepiej pasują P&J i CA, przy G&P i innych występują luzy.

3.Burdel to jest niesamowity, zamiast konstruktywnych postów tylko ciągle o tym że bateria, albo że HU zalany.

4.Hiredgun nie próbowałeś zeszlifować trochę body w środku żeby GB głębiej wszedł, jak dla mnie to strasznie nie estetycznie wygląda? (w moim subiektywnym odczuciu)

5. Co do body to ja zamontowałem metalowe ale SRC do PJ4 RIS, i co mogę powiedzieć, jest ładniej wykonane niż np. body CA, ale też jest wąskie w środku co może spowodować zniszczeniem prowadnicy do napinacza, przy złym ściąganiu uper-recivera.

6.Do PJ z czystym sumieniem moge polecić metalowe body z SRC. gdzie w standardzie dostajemy jednoczęściową komore HU, która śmiało uszczelniamy taśmą teflonową, do tego gumka silikonowa Guardera oraz lufą precyzyjna 363mm Systemy, osiągi nam wzrastają o dużo dużo(jak dopadnę chronometr to zmierzę FPS i podam) Co do bebechów, nie miałem jeszcze odwagi rozkręcać GB a korci (gwarancja) ale wydaje mi się że szkielet jest wystarczająco trwały żeby utrzymał w należytym porządku wszystkie zębatki itp. w środku.

Jeszcze w moim egzemplarzu wystąpił mały mankament otóż nagminnie odkręcała się śrubka od regulacji pozycji silnika, polecam lakier do paznokci albo smar do średniowytrzymałych gwintów.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

sorry że zadam to pytanie ale mnie szlag trafia jak czytam ten temat.ADMIN GDZIE JESTEŚ!!!!!!!!!!!

Jak naprawić stocowego HI_CAPA żeby zaczał wszystko podawać jak należy....?na semi pobiera a na auto kapa...pobierze nie wszystko albo wogóle nic....?jak go zreperować???

 

P.S-sprawdziłem mid-capy MAGA (100 kulek) i podaja wszystko i idealnie:) mają troche luzu ale bóg stworzył taśmę izolacyjna wystarczy owinąć maga w miejscy wejścia do łoża..

Na hi capach CA sie przejechałem bo podawały mi jak ten z P&J..

 

Na marginesie mówiąc mam M16a3

Edited by -MARIO-
Link to post
Share on other sites

Co do "naprawy" Hi-Capa, to chyba to:

 

Tylko że G&P siedzą niestabilnie w gnieździe.

 

Dla wszystkich którzy mają problem z Hi-capem(5-6 kulek) solucja:

Odkręcacie dolną śrubkę i wyciągacie cały moduł, następnie otwieracie sobie klapkę wsypu kulek(żeby widzieć spód modułu) i kręcicie trochę zębatką do nakręcania, przyjrzyjcie się że w środku zębatka do zbierania kulek najzwyczajniej w świecie kręci się bezwładnie, tzn. nierównomiernie się kręci z kołem zębatkowym do nakręcania.

 

Psikacie odrobinę oleju silikonowego, przekręcacie minimalnie i psikacie jeszcze raz, dajecie chwilkę i kręcicie zębatką, a zobaczycie że zacznie pracować równomiernie

 

W moim przypadku(testowałem właśnie na dwóch magach-moim i kolegi) ten zabiegł poprawił działanie magów, i zaczęły podawać normalnie kulki

 

Mi ten sposób jakoś nie pomógł. :(

Link to post
Share on other sites

ja również maiłem problem z magazynkiem, wiecej nie podawał niż podawał, sposób który przytoczono powyżej również nie pomógł, a testowałem na 2 innych magach ( od innego P&J i JG ) i gun strzelał super, więc po prostu pojechałem do krakmana z magiem, powiedziałem że nie podaje, gość sprawdził i dał mi nowy magazynek i problem zniknął. po prostu wydaje mi sie że czasami trafiają się sztuki felerne i nic nie poradzisz poza zmianą maga

Link to post
Share on other sites

Na magu po obu stronach masz takie... powiedzmy "zatrzaski". Wygląda to jak taki płaski pin utrzymujący wszystko na miejscu. Przyciśnij to z obu stron lekko paznokciami (kciukiem i palcem wskazującym). A drugą ręką naciśnij na zębatkę od podkręcania maga, tą na dole. Cały "pojemnik" wyjdzie lekko w góre, zatrzaski zresztą też. Teraz możesz go spokojnie wyjąć i się "bawić".

Link to post
Share on other sites

naciskam do środka te dwa prostokątna zatrzaski co trzymają maga, nawet potem zablokowałem je wykałaczkami tak żeby ciągle były wepchnięte, po czym naciskam ze wszystkich sił nawet grubymi monetami na zębatkę od podkręcania maga i w efekcie nic się nie podnosi wszystko tak twardo siedzi, że nawet jak próbuje jeszcze na siłę wolną ręką wyciągnąć przez otwór do wsypu kulek to też nie drgnie.. jakby co to przy wykręconej dolnej śrubce :) No i co Wy na to ? Jakieś inne rady ?

Link to post
Share on other sites

naciskam do środka te dwa prostokątna zatrzaski co trzymają maga, nawet potem zablokowałem je wykałaczkami tak żeby ciągle były wepchnięte, po czym naciskam ze wszystkich sił nawet grubymi monetami na zębatkę od podkręcania maga i w efekcie nic się nie podnosi wszystko tak twardo siedzi, że nawet jak próbuje jeszcze na siłę wolną ręką wyciągnąć przez otwór do wsypu kulek to też nie drgnie.. jakby co to przy wykręconej dolnej śrubce :) No i co Wy na to ? Jakieś inne rady ?

 

Mi nawet bez tego wychodzi. Ale.. nie wkładaj tam wykałaczek. Spróbuj jeszcze raz, nie dociskaj zaczepów, po prostu odkręć i naciśni tą zębatke od dołu kciukiem. Mi bez problemu ładnie wychodzi. :)

Link to post
Share on other sites

Już minął niestety czas edycji posta, tak więc muszę drugiego napisać.

Właśnie chyba udało mi sie uporać z magazynkiem. Po "naprawie" na jednym podkręceniu udało mi się chyba z +/- 16 kulek wywalić. Niby nie wiele, ale to zawsze coś w stosunku do tych 5-6 kulasów. Jako, że skończyły mi się pestki to strzelałem starymi kulkami, które jeszcze dostałem do R6 takie żółte 0.20g :)

 

Tak więc postaram się wytłumaczyć jak to się je.

 

Wyjmując moduł magazynka, kręcąć i przyglądając się temu takiemu bebenkowi który nabiera kulki, zauważyłem, że zębatka, która go "zamyka" jest niedociśnięta i zwyczajnie wypycha ją sprężyna znajdująca się w bębenku. Tak więc rozkręciłem cały moduł, powycierałem go z oleju silikonowego i zabrałem się za bębenek. Okazało się, że jest zupełnie źle zamontowany a sprężyna, której konieć powinien znajdować się w bolcu zębatki którą kręciły jest tak jakby obok.

 

Zdjąłem bębenek, przy okazji wyleciała też sprężyna którą trzebało jeszcze raz nawinąć. Założyłem go ponownie tym razem tak jak powinien być. Na tym bolcu, na który trzeba nałożyć bębenek zauważymy takie dwa wcięcia, tam też trzeba włożyć koniec sprężyny. Jest ona wygięta na końcu takie |_| tak więc jak ulał można włożyć ją w te wcięcia. Teraz zębatka zakrywająca bębenek. należy ją włożyć tak, aby taka wypustka była do ZEWNĄTRZ bębenka, należy ją solidnie docisnąć aby weszła w małe bolce, które znajdują się na bębenku. Solidnie ją "dowalamy" :-F tak aby sprężyna nie "uciekała". A teraz to już każdy będzie wiedział co i jak. Wsadzamy bębenek na swoje miejsce, jeszcze przed złożeniem, kręcimy zębatką nakręcającą sprawdzając czy wszystko działa. Można też przytrzymać bębenek i sprawdzić jak zachowa się sprężyna. Po nakręceniu puścić i podziwiać jak sam się kręci. :mrgreen:

Składamy moduł, wkładając "wypadnięte" części na swoje miejsce, skręcamy.

Teraz można zastosować się do sposobu który zacytowałem wcześniej. Psiknąć odrobine oleju, porkęcić i znowu. Ja jeszcze wytarłem nadmiar na przegach bębenka tak aby kulki nie zabierały na stopa ton silikonu. Po tym wszystkim jeszcze pokręciłem zębatką podkręcającą, później też przytrzymałem takie półkole za pozłacanym :mrgreen: bolcu, po to aby sprężyna zaczeła się nakręcać. Kręciłem na maxa i puszczałem. Wszystko działa poprawnie. Teraz wystarczy złożyć maga do kupy i zobaczyć jak działa.

 

Tak jak mówiłem +/- 16 kulek wystrzeliłem na auto, po jednym nakręceniu. Myślę, że jak dokręci się solidniej to będzie można sobie postrzelać. :)

Dość chaotycznie to napisałem, zle chyba da się zrozumieć. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

W końcu udało mi się rozbroić maga nie powiem ,że było łatwo (mocno siedział w obudowie). Zastosowałem sposób z psiknięciem silikonu, tylko użyłem WD-40.. Popsikałem wszędzie gdzie mogłem się dostać, składam maga do kupy po czym okazuje się że nawet nie nakręca sprężynki / nie pobiera kulek, przesadziłem z smarem :) Po 5 minutach kręcenia kółeczkiem zauważyłem ,że sprężyna ruszyła, podała kuleczki.. Pokręciłem jeszcze 2 minuty.. Po czym test 60 kulek 0,25 P&J na full-auto, poszło jak ta lala podawało wszystkie kuleczki.. bez pustych strzałów

Mi ten sposób pomógł. thx

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...