Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A czy to jest zwykla dysza czy o powiekszonej srednicy ?

Moze by tak w kilka osob zrobic zamowienia na to? :)

 

 

Jak coś to z chęcią się dołączę...

 

A co do dyszy do Giety, napisałem do nich maila i odpowiedzieli (na szczęście nie po Czesku ;-) ) że dedykowana do G36 ma tyle co stock JG czyli 25,2 . Z tym że ta do gieni ma pojedynczą uszczelkę a ta z dwoma jest o 0,2 mm krótsza...

I tu moje pytanie: Która będzie lepsza a raczej czy te 0,2 mm zrobi różnicę?

Link to post
Share on other sites

Kombinujecie jak koń pod górę. Kupuje się dyszę DF/CA/Guarder'a od AUG - ładnie trzymają szczelność w "stock'u", podpiłowuje czoło dyszy odpowiednio i gra gitarka. Można? Można - mam tak u siebie, z tym, że piłowałem zaczepy komory, ale równie dobrze można spiłować czoło popychacza - efekt identyczny.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Jestem posiadaczem tematycznej repliki. Jest full stock (nawet gumka nie ruszana). Dziś strzelałem do człowieka z różnych odległości i zasięg skuteczny wynosi około 35m, ale to też już tak średnio. Bardziej już 30m. Strzelałem kulkami 0,20g Gunfire. Powtarzalność strzałów też nie była jakoś wysoka więc tak pomyślałem nad lufa precyzyjną i gumką hop-upa. Dziś wypatrzyłem te pozycje:

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=610

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=55

 

Co myślicie o tym zestawie i jakich zmian mógłbym się spodziewać po zamontowaniu w stosunku do stocka? Jeszcze nigdy nie zmieniałem części w AEG, ale na wmasg jest artykuł jak wymienić gumkę w g36c więc myślę, że może bym spróbował. Rozumiem, że lufa będzie pasować i nie będzie wystawać z guna oraz gumka również powinna pasować tak? Opłaca się w ogóle taka operacja?

Link to post
Share on other sites

To może ja. Gumkę mam tą samą, lufę też systemy tylko 363mm (do G36K). Wymiana to rzecz niby banalna, ale ciężko wpasować rurę z gumą do komory HU. Komora JG jest dość ciasna, a lufa systemy ma chyba większą średnicę zewnętrzną od stockowej JG. Wyjścia są 3. Potraktować komorę i gumkę silikonem w sprayu (ja w ten sposób złożyłem to wszystko za pierwszym razem), podszlifować komorę (drobny papier ścierny nawinąć na ołówek i delikatnie powiększyć otwór w komorze), zakupić komorę HU od CA. Skorzystałem z wyjścia nr 3, gdyż moja komora uległa uszkodzeniu (z mojej winy). Komora CA pasuje bez żadnych przeróbek. Minus jej jest taki, że trzeba ją doszczelniać.

 

Jeżeli nie planujesz wymiany komory, to pozostaje cierpliwość i delikatność - żeby nie rozwalić gumki (aczkolwiek systema jest dość mocna). Co do opłacalności to jest różnica jest zasadnicza. U mnie po wymianie lufy (gumkę zmieniłem od razu po zakupie broni, więc nie wiem jak strzela na stocku) na preckę zaczęło występować takie zjawisko jak skupienie. Przy strzelaniu kulki leciały jedna za drugą i nie tworzyły "kwiatka". W zasadzie każdą replikę (chinole zwłaszcza) po zakupie czeka modyfikacja o preckę i gumę HU.

 

Poza tematem. Mam komorę HU CA. Z tego co wyczytałem mogę bez stresu zamontować dyszę od AUG. Czy musi to być dysza konkretnej firmy czy jest to obojętne. Czeka mnie teraz poważna modyfikacja GB (wszystko prócz zębatek i silnika) i od razu chciałem zmienić dyszę żeby 2 razy nie grzebać w GB.

Edited by Red_Bullet
Link to post
Share on other sites

Wszystkie G36 które są u nas w teamie (czyli wszystkie dwa), są strzelane na kulkach 0,25g. Guarder, G&G czasem GFC (gdy dwóch pierwszych nie ma w sklepie). Co do składania gumki i lufy to posmarowanie olejkiem silikonowym sporo ułatwia. Pojawiały się też głosy, że lufa i gumka Systemy wchodzi bez szemrania. Może to być spowodowane niedokładnościami przy produkcji komór JG. Z drugiej strony lufa lufie też nie równa, ale jeżeli to Systema to raczej nastaw się na to że napotkasz pewne trudności podczas wymiany. Nic strasznego, trochę cierpliwości i dasz radę.

Link to post
Share on other sites

W stocku używałem 0,25g. Dystanser JG jak i CA są, delikatnie mówiąc, nie najlepsze. Dystanser z CA poddałem tuningowi wykałaczką. Działa jak marzenie. Na kulkach 0,25g na dystansie 35m (wyznaczone taśmą mierniczą) trafiałem w człowieka bez problemu. Można poeksperymentować z 0,23g. Moim zdaniem 0,25g są ok.

 

Ja z kolei mam inny dylemat. Pękła mi prowadnica sprężyny (w G36K ale to te same bebechy co w C). Jak ujrzałem plastikowe łożyska w GB to postanowiłem go trochę wzmocnić. Poniżej przedstawiam listę części które zamierzam zakupić. Bardzo bym prosił o opinie. Jeżeli coś jest nieszczególnie polecane/wytrzymałe to proszę o podanie alternatywy. Lista wygląda tak.

 

- cylinder,

- głowica cylindra,

- głowica tłoka,

- tłok taki lub taki,

- łożyska,

- prowadnica sprężyny,

- sprężyna M120 lub M130,

- dysza.

 

Od razu zaznaczam że jakoś specjalnie nie zależy mi na M130. Jeżeli M120 znacząco wpłynie na trwałość GB to jestem w stanie z tych (teoretycznie) 30fps zrezygnować.

Edited by Red_Bullet
Link to post
Share on other sites

Bore Up Guarder AUG

 

Guarder SP120

 

Stalowe 7mm łożyska JBU

 

Łozyskowana prowadnica Guarder'a

 

Tłok zostaw ten, który masz, jeśli nie jest dojechany, jak jest to bierz tego żółtego CA. Do tego Bore Up'a trzeba w głowicy cylindra powiększyć otwory na te wypustki w których siedzi w dżirboksie i lekko spiłować czoło +boki. Do tego trzeba spiłować czoło popychacza, żeby dysza uszczelniała się z kołnierzem. Na SP130 na tym BU i 509mm lufie chrono pokazało 519 fps +-5 (rozszczelniłem głowicę cylindra bo to za dużo na szturm i jest 480), na SP120 to spokojnie 450-460. Polecam oddać do serwisu bo będziesz miał płacz i zgrzytanie dżirboksa jak nie umiesz grzebać w replikach ;-).

Link to post
Share on other sites

Tłok dojechany nie jest, ale wolałbym go wymienić na zapas. Nie chcę 2 razy rozbierać GB. Co do samego grzebania, to akurat znajomy mi to robi. Jakimś hiper specem może nie jest, ale już kilka replik poskładał i działają już długi czas bezawaryjnie.

 

Do tego Bore Up'a trzeba w głowicy cylindra powiększyć otwory na te wypustki w których siedzi w dżirboksie i lekko spiłować czoło +boki. Do tego trzeba spiłować czoło popychacza, żeby dysza uszczelniała się z kołnierzem.

 

No i to mnie właśnie trochę przeraża. Z drugiej jednak strony gdybym zobaczył zdjęcia poglądowe jak to ma wyglądać, to kto wie. Co do prowadnicy sprężyny to miała być taka. Kurde, podkusiłeś mnie tym borkiem. A propos bore upa to jaki to jest cylinder, type ziro? Czy przy borkach już nie ma typów? Jak zero to odpada bo mam za krótką lufę (363mm od M4).

Edited by Red_Bullet
Link to post
Share on other sites

Dobra teraz czas na ostateczne pytania chyba:

 

1) Rozumiem, że w stockowym g36c jest lufa 247mm i mam zamiar wymienić lufę na tę samą długość. Teraz pytanie. 247mm to jest raczej dość krótko więc opłaca się brać precyzyjną lufę o takiej długości? Czy różnica w strzelaniu będzie zauważalna? (nie chce wiązać się z tłumikiem zakrywającym dłuższą lufę na stałe)

 

2) Podczas wymiany gumki i lufy można jakoś rozszczelnić komorę hop-upa? (Nie chce utracić fps, a chrono nie mam)

 

3)Ostatecznie jakiej wagi kulki kupić?

Link to post
Share on other sites

Komora JG jest tak ciasna, że jak już wpasujesz gumkę (zwłaszcza Systemy) i lufę, to nie ma potrzeby stosowania już żadnych teflonfixów. Jest szczelnie jak cholera. Co do samej precki, to znajomy ma w G36C preclufę MadBulla (generalnie nie jest to jakaś wysoka półka). Różnica jest zasadnicza na korzyść precyzyjnej. Przede wszystkim można już mówić o powtarzalności strzałów. Kulki polecam 0,25g G&G, GFC, Guarder. Z tych strzelałem i w porównaniu z P&J Premium to niebo a ziemia. Aha jeszcze Goldfire dają radę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...