Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Chiński Claymore


Recommended Posts

Cóż, tania jak tania, ale istotnie nie było.

Niestety mam parę innych wydatków, więc przez najbliższe pół roku nie pomacam. Największy zaobserwowany kwas - detonator wygląda jak pilot do autoalarmu (każdy chciałby clackera).

Link to post
Share on other sites

Wystarczyły dwa słowa kluczowe:"Claymore bb" :uśmiech:

W sumie to w połączeniu z maka to może być z tym ciekawa zabawa, choć patrząc na filmiki skuteczność tego nie będzie większa niż 5 metrów.

Ale na pewno satysfakcja z wyeliminowania kogoś z gry przy pomocy tego urządzenia będzie ogromna :killer:

Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś montuje coś podejrzanego na wagonie, to zasłużył sobie na kłopoty. Wyobraź sobie, że widzisz kolesi, którzy montują gdzieś podejrzany pakunek. Nie pomyślałbyś, że to bomba (tym bardziej, że były to wagony z gazem)? Za głupotę się płaci.

 

Co innego jeśli robisz to w lesie w jakichś krzakach czy pod drzewem. Po pierwsze, podczas strzelanki nie będzie tam nikogo, kto wziąłby to za bombę. Po drugie, nawet ewentualny postronny obserwator nie będzie na to tak wyczulony, bo który terrorysta podkładałby bombę pod drzewo w lesie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Może napisał by coś ktoś kto miał okazję tego używać? Jest ktoś taki?

 

:wink: :wink: :wink: ...ja!

 

Mam sprowadzoną z US, ciężkim nakładem sił i środków minę Claymore'a na "klikacza" (znaczy z kabelkiem) lub potykaczem (do wyboru do koloru).

Cóż mogę powiedzieć. Jak ktoś chce mnie bardzo rozdrażnić pyta "Jak tam twoja mina".

 

Nie wiem jak w tych sprzedawanych przez specshop ale w mojej nie bardzo chciał działać elektromagnes który de facto uruchamia całą zabawkę.

Wziął się zań kuzyn-domorosły elektryk i się okazało, że winny za to jest słaby prąd ze standardowej bateryjki 9V (prąd, niekoniecznie napięcie jak się okazało). Poeksperymentował z silniejszą baterią (8,4 1800mAh od AEG'a), spiętą na krótko - zadziałało i ... spaliło całość w którejś próbie powtórzenia wyczynu.

Sugeruje moooooooocno zastanowić się nad ewentualnym zakupem. Do wymienionych aspektów, dodam kolejne:

1. Dla klimatu - toć to trochę drogie.

2. Dla skuteczności - z rachunku prawdopodobieństwa - również nie bardzo.

3. Z pragmatycznego punktu widzenia - to naprawdę średni patent na strzelanki je*** a na większe imprezy patrz punkt 1 i 2.

 

To tyle.

Jak w końcu kogoś usiekę z tego claymore'a, dam znać.

Proszę sprawdzać za rok ;)

 

ps.: gadka nieco chwiejna, ale jak myślę o moim zakupie (200$ plus 150 PLN ...dłuższa historia) to mnie nadal trzepie :evil:

Link to post
Share on other sites

No to kicha. A już myślałem o zakupie. Ale rozumiem crogool, że to nie ten sam model/producent co w Specshop i customs.pl? Może ktoś kupił u nas i się wypowie? Z drugiej strony dziwny był bardzo szybki spadek cen tych min w polskich sklepach licząc od premiery... :???:

Link to post
Share on other sites

No to kicha. A już myślałem o zakupie. Ale rozumiem crogool, że to nie ten sam model/producent co w Specshop i customs.pl? Może ktoś kupił u nas i się wypowie? Z drugiej strony dziwny był bardzo szybki spadek cen tych min w polskich sklepach licząc od premiery... :???:

 

To jest dokładnie taka sama mina.

 

Sami używamy jednej na strzelankach i jesteśmy z nich zadowoleni.

Na 20 metrach można znaleźć kulki, jednak największe ich skupienie jest na ok. 10-15 metrach - gdy wbijamy ją w ziemię lekko pod kątem.

Producent podaje zasięg radia 200metrów, jednak ta informacja nie została sprawdzona.

Do środka zmieściliśmy ponad 300bb, podczas gdy producent podaje 200.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...