Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

VSR11 HFC a MP001 (JG? nikt tak do końca nie wie, skąd to cholerstwo jest)


Recommended Posts

Guest JOPJ

Bez zbędnych ceregieli, powiem tylko, że obie repliki to "snajperki" z rodzaju tych tańszych a vsrkę HFC testowałem po usunięciu obciążników z tłoka.

 

Zasięg:

MP001- coś koło 45-50m. MAKSYMALNIE. Na "mrozie" (+10*, może trochę więcej) zasięg spadł do 4 metrów.

VSR11- coś koło 50-55m.

 

Celność:

MP001- powiem delikatnie- z 25 m co drugi strzał wchodził w słupek o średnicy ok.7-8cm.

VSR11- tu wchodzi tak z 8 strzałów, a rozrzut wynosi ok. 10 cm.

 

Wygląd:

MP001- miałem tylko wersję "wooden". Plastik jest naprawdę ładny, elementy metalowe też niczego sobie. Razi jedynie półprzezroczysty mag i świecąca się osłona spustu.

VSR11- łoże świeci się jak psu jajca, za to reszta repliki jest dużo ładniejsza niż MP001.

 

Trwałość:

MP001- powiem krótko- ŻAL. Po kilku miesiącach zerwał mi się zaczep tłoka, odpadła też farba na końcu lufy, ponieważ zahaczyłem nią o betonowy strop. Z tego co wiem, to innym często łamała się osłona spustu. Nie sprawdzałem tego- replikę sprzedałem, jak tylko krakman uznał gwarancję i naprawił karabin...

VSR11- mam ją już trochę, jestem drugim właścicielem. Sprawuje się dobrze, miała trochę zacięć, ale okazało się, że wystarczy dokręcić łoże. Jeśli chodzi o trwałość, to VSR kładzie MP001 na łopatki.

 

Moc:

MP001 tłukła butelkę po Żywcu(ma 400 fps), vsr jest trochę słabsza.

 

HU:

Obie mają regulowany.

 

Przyrządy celownicze:

MP001- brak, ale kto do snajperki nie przyczepia lunety?

vsr11- ma, ale w moim egzemplarzu nie da się ich ustawić i kulka zawsze leci tak 30cm nad celem (odległość ok.30 m).

 

No i najważniejszy dla wielu "młodych snajperów" aspekt, czyli CENA:

MP001-250 zł

vsr11-390zł

 

Dla kogo?

Dla tych, co chcą koniecznie zostać "sniperem", przynajmniej rozczarowanie przyjdzie łatwiej i tańszym kosztem, bo bez wymiany sprężyny, lufy itp. itd. nie da się celnie strzelać z obu replik.

 

Moja ocena:

Cóż tu dużo mówić. Obu replik używałem (bądź używam) tylko w celu postrzelania sobie do celu. Tak więc oceny, gdyby używać replik na placu boju, mają się następująco:

MP001- 5/10 (szczególnie za NIEtrwałość i niecelność, no bo co komu po snajperce, która ładnie wygląda, a nie trafi człowieka z 40m i do tego może się w każdej chwili sypnąć?)

vsr11- 7-/10 (bo po sensownym upgradzie może to być nie najgorsza snajperka, zresztą z marujców i tak chyba nikt w stocku nie strzela).

 

No i co ja mam w podsumowaniu napisać? Ameryki nie odkryję, jeśli powiem, że kupowanie snajperek "po taniości" mija się jeszcze trochę z celem. Oczywiście pod warunkiem, że przez słowo "snajperka" rozumiemy karabin, który strzela celnie przynajmniej na 70m, nie psuje się, jest naprawdę porządny i solidny. Jednym słowem mówiąc- o ile takie kałasze cymy CZASEM dorównują marujcom, to "tanie" snajperki jeszcze duuużo muszą przejść, aby dorównać obecnym produktom marui czy CA. Amen.

Link to post
Share on other sites
Guest JOPJ

Tak myślę, bo ni chuchu nie można było sprężyny naciągnąć. Gadałem też z innymi użytkownikami, którzy też twierdzili, że to zaczep. A odwagi sam rozkręcać nie miałem po przygodzie z mechanizmem spustowym i taką małą, wredną sprężynką (co mnie wtedy podkusiło żeby to rozkręcić?)....

 

Możliwe, że to właśnie jakaś sprężynka- jest ktoś kto mógłby to potwierdzić po wcześniejszym zbadaniu organoleptycznie?

Link to post
Share on other sites

Razi jedynie półprzezroczysty mag

 

Dlaczego? Bardzo pomocne to. Możesz kontrolować ile masz kulek.

 

Po kilku miesiącach zerwał mi się zaczep tłoka, odpadła też farba na końcu lufy, ponieważ zahaczyłem nią o betonowy strop

 

Sorry ale nawet oksyde byś zdarł, więc nie miej pretensji.

 

 

Twoje porównie jest pełne niedociągnięć, jest nierzeczowe i bardzo subiektywne.

 

Z twojej wypowiedzi można wywnioskować, że Mp001 nie da sie tuningować.

Dlaczego?

Link to post
Share on other sites
Guest JOPJ

Może i tuningować się da, ale po co? Gdyby tak naprawdę uczciwie wszystko wymieniać, to cena byłaby niewiele niższa od porządnej snajperki.

 

Mnie tam półprzezroczysty mag razi. Replika bardziej przez to przypomina zabawkę... Ale to tylko kwestia gustu.

 

Mp001 udało mi się odrapać, to fakt. Ale to samo zdarzyło mi się z vsr'ką HFC, na stropie zostało wyszczerbienie, a na karabinie lekka ryska. W mp001, nie było ryski, tam odpadł cały płat farby o rozmiarach mniej więcej 1,5x0,5cm i kształcie zbliżonym do prostokąta.

 

Jeśli chcesz bronić "tanich snajperek" to proszę bardzo. Moim zdaniem jest to tylko kawał metalu, który przeciętny użytkownik sprzeda po 2 miesiącach. Uważam, że nie warto ich tykać, chyba że jest się fanem tuningu i od razu jesteś nastawiony na wymianę jakichś 80% części repliki. Wtedy proszę bardzo. Ale ja pisałem to porównanie głównie z myślą o tych, którzy chcą wyjąć replikę z pudełka, zamontować preclufę (ew. lepszą sprężynę) i móc się bawić, a nie kogoś, kto ma warsztat, 1000zł luzem i masę wolnego czasu.

 

I zawsze, KAŻDA opinia jest subiektywna. Nie da się wyrazić obiektywnej opinii.

Link to post
Share on other sites

NIe mowie tu o opinii, tylko o porównaniu które to popełniłeś.

 

Pytasz po co? A no jak kupujesz VSR Tm to dostajesz 300 fps.

 

Ja kupiłem opakowanie za 250 zł, opakowanie do Zero Trigger i Zespołu tłokowego Layax.

 

Moglem VSR TM ale, zapłaciłbym ponad 1000 zł.

 

CO uważasz za porządny karabin snajperski? SWD AtoZa? ZObacz cene.

Znajdz mi karabin snajperski za 1250 zł. Karabin który bedzie miał prec lufe, 500+ FPS.

 

PO TO tuningować.

 

 

Przesadzasz też z warsztatem, masą wolnego czasu. Do wymiany Częsci wystarczy CI śrubokręt i stół, ewentualnie podłoga.

 

 

 

 

 

Ale ja pisałem to porównanie głównie z myślą o tych, którzy chcą wyjąć replikę z pudełka, zamontować preclufę (ew. lepszą sprężynę) i móc się bawić,

 

W co się bawić? w snajperstwo? To chyba taki karabin to tylko SWD od Atoza.

żeby byc snajperem trzeba miec przewagę w zasięgu, a na dzień dzisiejszy 400 fps w elektryku nie jest rzadkością. eMki od PJguns maja 360 - 380 FPS. Więc szturmowiec zje Cię.

Edited by barbie
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...