Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czy ktoś posiada cichą broń sprężynowa i z doświadczenia może polecić konkretny model o zasięgu 25-30m.? (nie chodzi o snajperki, zresztą one maja znacznie większy zasięg i moc)

 

Na forum znalazłem dwie rady:

- aby sprężynę wysmarować smarem grafitowym

- aby kupić cichą broń stokową bo tłumiki dźwięku pogarszają celność

pytanie tylko jaka to broń.(chodzi zarówno o broń krótką jak i długą)

 

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
(nie chodzi o snajperki, zresztą one maja znacznie większy zasięg i moc)

No, niektóre :-F.

 

bo tłumiki dźwięku pogarszają celność

Zależy też jakie, bo tłumik dźwięku QD do eMek tego nie robi.

 

Cichą broń sprężynową...

 

Zaraz, ty chcesz kupić taką sprężynę, aby wszystko pięknie chodziło i cicho, czy chcesz kupić pistolet i go własnoręcznie wyciszyć? Z tego co wiem, to HK USP od TM (seria HG) dośc cicho chodzi, tak jak i G17 TM z tej samej serii.

 

Jeśli masz więcej kasy, to Colt National Match od KWC na zlecenie CG. Zsięg to 35m skutecznego, wsyzstko chodzi pięknie i cicho. Każdy jego posiadacz sobie go chwiali.

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

 

Zaraz, ty chcesz kupić taką sprężynę, aby wszystko pięknie chodziło i cicho, czy chcesz kupić pistolet i go własnoręcznie wyciszyć? posiadacz sobie go chwiali.

 

Chciałbym kupić tak aby wszystko pięknie chodziło i cicho. Opcja tłumika dźwięku wydaje się do zastosowanie głównie w broni długiej ale oczywiście cicha stokowa broń będzie prostszym i tańszym rozwiązaniem

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

A może by ją(broń) tak wyciszyć od środka... podoklejać jakieś mini kawałki karimaty docięte ładnie i spasowane.. Na 100% coś da... Jak się porządnie kiedyś wkurw... na swojego starego M16 CG to wziąłem karimate i powycinałem, ale od zewnąrz. Powiem Ci, że nieźle to dało.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jak dla mnie bardzo cichą i zarazem skuteczną repliką jest Sig Sauer 552 (Cyber gun). Używałem ok. roku i cały czas spisywał się na medal - nic nie trzeszczało i nie skrzypiało. Replika bardzo precyzyjna i zasięg też dobry (ok. 30m skuteczny).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

to ja odkopię temat z precyzyjnym pytaniem.

 

Potrzebny mi pistolet który będzie niesłyszalny na jak najkrótszym dystansie, mile widziana duża moc/precyzja.

Nie robi mi czy będzie w stoku czy będzie trzeba coś ulepszać. Ma być niesłyszalny na 5m i celny w głowę na co najmniej 15m.

 

Ma być domyślnym bocznym dla 3 osobowego oddziału dywersyjnego na wypadek cichych podejść.

Link to post
Share on other sites

Możliwe że jako zapasową będę miał jakieś uzi ale ogólnie jako snajper i tak nie zdążę wymienić, od ochrony mojej dupy będę miał człowieka z kosiarką. Pistolet będzie używany tylko w wyjątkowych sytuacjach gdy będzie wymagany silent-kill a ryzyko podejścia na 1m będzie za duże.

 

 

MK23 Socom marui z tłumikiem lub chińska kopia.

 

to jest gaziak to raz, 2 nie potrzebne mi bajery zwiększające wymiary, on nawet nie musi mieć 20 kulek w magu, jak nie trafię pierwszą to i tak pozamiatane.

Edited by Landsil
Link to post
Share on other sites

Sytuację opiszę krótko:

Pistolet sprężynowy nawet marui mający 220fps będzie praktycznie zawsze głośniejszy od tego mk23 z tłumikiem (prawdziwym) ponieważ nie ma tu uderzenia tłoka o dno cylindra, a tłumik dość dobrze wycisza dźwięk rozprężającego się gazu.

Od siebie również polecam mk23, skoro nie będzie często używany to najlepiej wyjdziesz na chińczyku, a z paru-parunastu metrów strzał albo jest niesłyszalny albo na tyle cichy, że jest ignorowany przez przeciwnika a z jego mocą i celnością można z niego bić nawet na 40m z dużą skutecznością, więc jeśli się bawicie w takie coś to z powodzeniem może być używany jako główna ale wtedy już pomyślałbym o Marujcu i przedłużeniu lufy wewn do połowy tłumika.

 

P.s. W wypadku tej klamki, pierwszy nie trafiony strzał często umyka uwadze celu (o ile nie trzaśnie w jakieś drzewo czy cuś:P)

Edited by rogal138
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...