Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufa Precyzyjna KUAN


Recommended Posts

Ale niestety również większe prawdopodobieństwo zacięcia.

 

Zobaczymy jak się spisze ta lufa. Za niedługo sam będę kupywał preckę, i będzie to albo MadBull, albo Guarder, albo... KUAN :) . Może pokuszę się o 3 opcję i przetestuję to coś.

Link to post
Share on other sites

A co za różnica czy to aluminium, stal, czy nawet tytan skoro jest to podzespół węwnętrzny i w żaden sposób, jaki mogę sobie wyobrazić, nie idzię się do tego dobrać żeby wykrzywić ;] Jedyna różnica podczas transportu lufy ze sklepu - co też nie powinno mieć znaczenia w przypadku dobrego jej zapakowania. Oczywiście najwięcej zależy od powłowki jaką pokryte jest wnętrze lufy - współczynnik tarcia; oraz sposóbu jej wykończenia. Jak jest w przypadku KUAN'a to się okaże już niedługo ;) A co do wielkich koroporacji to oczywiście należy się liczyć z tym, że lufka będzie w ich przypadku z drobnymi atrybutami na plus ale w większości przypadków z życia płacisz głównie za markę, a te drobne różnice nie są warte swej ceny ;] Mnie np nie rajcuje specjalnie to, że lufa świeci się z zewnątrz jak psu jaja bo i tak jej nie widać po zamontowaniu ;]

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 3 months later...

A co za różnica czy to aluminium, stal, czy nawet tytan skoro jest to podzespół węwnętrzny i w żaden sposób, jaki mogę sobie wyobrazić, nie idzię się do tego dobrać żeby wykrzywić (...) A co do wielkich koroporacji to oczywiście należy się liczyć z tym, że lufka będzie w ich przypadku z drobnymi atrybutami na plus ale w większości przypadków z życia płacisz głównie za markę, a te drobne różnice nie są warte swej ceny ;] Mnie np nie rajcuje specjalnie to, że lufa świeci się z zewnątrz jak psu jaja bo i tak jej nie widać po zamontowaniu ;]

Ile przytniesz, dwie butelki kulek?

Lufa jest ostatnia rzecza, na ktorej warto oszczedzac w ASG.

Edited by pablo79
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Mam u siebie dwie repliki z lufami JBU i chiałbym podzielić się wrażeniami na temat ich uzytkowania.

 

Pierwszą lufę JBU o długosci 247 cm kupiłem do G36C JG w grudniu 2007. Od tego czasu przemieliła ponad 20000 kulek. Efekty - skupienie bardzo dobre, wręcz rewelacyjne - zero zacinek ( uzywam kulkek G&G, Blaster i ostatnio P&J premium). Z odległośc około 30-35 mtrafiam w metalowy komiin szerokości 15-20cm przy 6/10 strzałach.

 

W międzyczasie nabyłem CAM15A4 RIS z precką i gumką HU SYSTEMY i tuningiem do 370 fps... efekt był taki że skupienie na 363mm precce systemy było porównywalne ze skupieniem na krótszej lufie JBU.

 

Po pewnym czasie M4 przeszło tuning do ok 450 fps, wstawiłem preckę 550 mm JBU.

Obecnie trafienie w kartkę A4 (przy dobrze wyregulowanym HU i lunecie) z 50 m to 8/10 trafień (!), niestety muszę używać dobrych jakościowo kulek ( Blaster, G&G - ale już P&J 0,28 g potrafią się zaciąć).

 

 

Reasumujac:

plusy:

- dobre skupienie

- cena

 

minusy

- delikatny materiał (DURAL - lufa jest bardziej podana na uszkodzenia mechaniczne)

- konieczność używania sprawdzonych kulek dobrej jakości

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No więc spieszę donieść że wystrzelałem jescze trochę kulek ze swojej eMki z precką JBU 550 mm. Po jakimś czasie zauwazyłem spadek osiągów. Skutkiem tego jak sie okazało jest fakt że lufa się ... wygieła!!!. Generalnie nie na nadajie się już do niczego po jakichś 5 000 kulek. Natomiat krótka precka w G36C (247 mm ) nadal działa świetnie.

 

Czyli z chińska lufą jak z chińskim AEG-iem - jedna działą dobrze druga nie.

Link to post
Share on other sites

Ja mam toto w swoim FAL`u. Zacinek nie zarejestrowano, nie licząc "stada kulek".

Strzelam z .25, .28g G&G i z .28 P&J zwykłych, lufa 550 mm. Zacinek zero, skupienie baaardzo dobre, duża powtarzalność strzałów. Jak na razie wyleciało z 5k kulek, jak nie z 6k i nic się z nią nie dzieje.

Link to post
Share on other sites

Zieloego pojęcia nie mam, Spora jej część ( niemalże 20 cm ) była trzymana w tłumiku. Gołym okiem tego nie widać, ale jak obracam lufę w rękach odzuć można pewien 'łukowaty odchył' (nie wiem jak to nazwać ) na tym właśnie odcinku. Bardzo niewielki ale osiągi pogarsza niestety.

Link to post
Share on other sites

Możliwe że przyrżnąłem i nie zauważyłem. Ale sam tłumik nie jest nawet porysowany i nie ma żadnych śladów ( tłumik to MK23 G&P). Poza tym w sumie nawet nie mam okazji w coś przyrżnąć bo replika cały zas leży w serwisie...

Edited by Wolfi
Link to post
Share on other sites

Replika miała taki okres kiedy się nie psuła ( przed wstawieniem Borka i tłoka - dopiero po tym fakcie wsio zaczęło się chrzanić ) i była przeze mnie ostro katowana ( ale ze strzelanek była tylko na Big- Game - resztę zużyłem do strzelania tarczowego i kalibracji hopa z lunetą)

 

Na samym BiG - Gamie w wesołoej wystrzeliłem z repliki ok 1 000 kulek jednego dnia ( 3x ładowany zestaw 6 low capów ) - cały czas prowadziłem nudną walke pozycyjną, ostrzeliwujac się i leżac w mokrym piachu pilnując flagi i wracajac co jakiś czas na respa i z powrotem.

 

Zużycie wnioskuje po żużytej 2/3 butelki Blasterów zielonych 0,28 g(3000 szt) i paczki kulek GG 0,28g (też 3000), poza tym testowałem jeszcze w replice kulki P&J premium ( ale dość krótko - może kilkaset sztuk aż do zacinki).

Edited by Wolfi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...