Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bierz KM Heada, daje rewelacyjne skupienie i mało zacinek (dzięki większej średnicy niż Prometek).

 

A co do tego co napisałeś o celu tuningu, czyli 400 fps na 0,25 to przy m120 jest to niewykonalne.

 

Kwestia sprężyn: Guardery bardzo długo trzymają moc, dłużej niz Sysytemy.

 

Gumka: bierz silikonową czarną Systemę i nie kombinuj, sprawdzona, dobra i skuteczna. Z dystanserem nie kombinuj bo to nie robi żadnej różnicy, załóż jaki popadnie i jaki masz na podorędziu.

 

Głowicę tłoka weź jaka chcesz, byle firmową i z łożyskowaniem.

Link to post
Share on other sites

Znajomy posiada lufe km-heada ja stockową g&p,nie chcę snuc żadnych bajeczek ale moja stockowa daje takie same skupienie jak km head... Co innego lufa systemy ktora znacznie poprawila skupienie w mp5.Dodam tylko ze ja mam 363 a km-head 509 aż nie mogłem uwierzyc dlaczego tak mało zdziałała ta lufa ... może to kwestia złego założenia (asg shop) sam nie wiem ja bym polecał systeme jednak.Pozdro

Link to post
Share on other sites

(...) A co do tego co napisałeś o celu tuningu, czyli 400 fps na 0,25 to przy m120 jest to niewykonalne. (...)

 

Poldeck, dlaczego jest to niewykonalne - czy M120 to za słaba sprężyna by tyle fps'ów uzyskać na amunicji 0.25g ?

Edited by Czyzby
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co do tuningu mojego kbka to już mam jasno sprecyzowaną wersję: prec lufa 6.04mm SYSTEMA, sprężyna M120 SYSTEMA, głowica tłoka wzmocniona łożyskowana DEEP FIRE, gumka Hop Siupa silikonowa (czarna) SYSTEMA. Rzecz jasna tuningu dokonam w miejscu zakupu bo kbk jeszcze na gwarancji (Asg Shop), samemu nie będę grzebał bo jeszcze coś zepsuję. :wink:

 

 

Ale obecnie mam inne zmartwienie - otóż pojawił się taki problem: karabinek zaczął siać kuklami gdzie popadnie, znacznie zwiększył się rozrzut. Wyjaśnię po kolei. Jak przystrzeliwałem mój kolimator na 15m to kulki mieściły się w kole o średnicy 5cm, kbk walił w punkt z bardzo dużą powtarzalnością strzałów - niemal jakby miał prec lufę, a to "stock" jest przecież. Od tego czasu karabinek wystrzelił ok. 6 tys. kulek. Wczoraj chciałem przystrzelać ponownie kolimator (zmieniłem typ montażu) no i odkryłem problem z rozrzutem, który podczas strzelanek w terenie nie zwrócił dotychczas mojej uwagi. "Okrąg" przestrzelin na tarczy powiększył się o dobre 400%, poza tym kulki sieje także po skosie na dół na lewo oraz po skosie w górę na prawo - kolimatora w końcu nie przystrzelałem bo kbk wali gdzie popadnie... :? Wobec tego CO JEST PRZYCZYNĄ ? Czy padła gumka Hop Siupa (przy okazji - jest to stockowa gumka - jaką ma żywotność taka gumka, czy po pewnej ilości strzałów gumki "padają" i trzeba je wymienić ?) ? A może coś z lufą ? A może do gumki Hop Siupa dostało się trochę oleju silikonowego (2 razy psikałem trochę tu i tam - ale bardzo niewiele) i gumka dlatego nie podkręca kulek należycie ? Ktoś z Was jest w stanie mi pomóc i wyjaśnić przyczynę zmiany w zachowaniu się mojego M4 :?:

Edited by Czyzby
Link to post
Share on other sites

Po wystrzeleniu 5tys kulek na stockowej gumce hop-up też rozrzut się zwiększył. Z początku myślałem, że to wina olejku silikonowego, bo czyściłem lufę i spiknąłem do komory. Wystrzelałem kilka magazynków było to samo, więc wymieniłem gumkę na Systeme. Wszystko wróciło do normy i zasięg się zwiększył.

Zobacz też czy lufa się nie przekrzywiła i gumka jest na swoim miejscu.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to że jest dość duża szpara między górnym i dolnym body? Bo ja też tak mam i nie wiem co z tym zrobić :)

 

Pozdrawiam Szarak.

 

 

Ten problem jest chyba w większości G&P. Ja miałem w sam-r. Kolega już Ci napisał co zrobić:) Ja nakleiłem kawałem izolacji na te płetwy i teraz ani drgnie.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

No, nie ma knifu by to odkręcić, poprostu brutalna siła, ale wytłumaczę tak by przypadkiem ktoś nie przekręcił itp. :-)

1. Chwyćcie za karabin, ustawcie karabin by był wycelowany w was.

2. tłumik odkręcacie z perspektywy w punkcie 1. jak butelkę.

Napisałem bo nie spełniłem obietnicy, żebyście nie byli smutni :-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...