Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tuning SLR105A1 Classic Army


Recommended Posts

Po kilku strzelaniach widze już że jakiś tuning mojej replice by się przydał. Silniejsza sprężyna jest poza dyskusją, natomiast zastanawiam się nad lufą precyzyjną. czy ktoś może wsadzał takową do SLR-a? Zastanawiam się o ile lepsze będzie skupienie przy lufie 6,04 w porównaniu ze stockową która i tak ma dość małą średnicę (6,08)? Czy to się akurat opłaca? Może doda to trochę fps-ów, ale ile konkretnie to nie wiem :roll: Myślę o takiej sprężynie: http://taiwangun.com/?str=product&prId=317

Link to post
Share on other sites

Pisałem do krakmana w tej sprawie i wycenili tuning na ponad 500 zł, w tym lufa, sprezyna, do tego tłok, zebatki, łozyska... Trochę się zdziwiłem, bo tak słyszałem, że repliki CA mają wzmocnione części w środku już w stocku i właściwie wystarczy zmienić sprężynę i ewentualnie lufę. A tu taka niespodzianka...

Link to post
Share on other sites

ten tuning Level I z asgshopu wygląda obiecująco, ale w nim nie ma preclufy, więc ją też by trzeba doliczyć. Plus fakt że replika nie jest od nich, wychodzi +200 zł jak nic. Ech tuning to nie taka prosta (i tania) sprawa jak myslałem :(

Tak przy okazji - wymiana samej sprężyny i lufy nie wchodzi w rachubę?

Link to post
Share on other sites

Ja w tej replice wymieniłem tylko zębatki(All helical-Torque Up - Systema) i sprężynę na m120 Guardera, i mam ~440 fps. Wszystko działa jak należy. (mam jeszcze precke systemy, mam ją od początku, więc nie wiem czy celność sie poprawiła.)

 

Tuning przeprowadzał ASGshop, i oni wszystko doradzali.

pozdrawiam kuba1323

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Wybaczcie za odkopanie tematu, ale trzeba bylo.

 

Pierwsze moje pytanie, to by poprawic ogolny stan repliki, bez podnoszenia fpsow znaczaco to co w nia wstawic oprocz precki? Strzelam sie w anglii i tutaj sa zazwyvzaj ograniczenia do 350 fpsow w replikach. W tym momencie na stocku ma okolo 300. W co zainwestowac?

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie za odkopanie tematu, ale trzeba bylo.

 

Pierwsze moje pytanie, to by poprawic ogolny stan repliki, bez podnoszenia fpsow znaczaco to co w nia wstawic oprocz precki? Strzelam sie w anglii i tutaj sa zazwyvzaj ograniczenia do 350 fpsow w replikach. W tym momencie na stocku ma okolo 300. W co zainwestowac?

 

 

Wkładasz SP100 Guardera, preckę i gumkę. To wszystko.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Gumka zielona G&G, Systema Energy albo Przeźroczysty Guarder. Lufa Lay Lax Prometheus/ KM head? (nie miałem), co do długości, to policz standardową długość lufy SLR, dodaj tłumnik i taką kup ;). Nie pisałeś jaki tłumnik jest długi.

Link to post
Share on other sites

Kozior zadajesz tak proste pytania jakbyś nie umiał czytać a wszystko jest na forum tylko nie ma to jak" kawę na ławę wylać " poczytaj w tematach o AK.A wiedzę posiądziesz odpowiednią.

 

Jedno co mogę Ci doradzić to oddaj replikę w ręce prywatnego dobrego serwisanta a nie po sklepowych serwisach a on już doradzi co i jak i ile będzie kosztować.

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Witajcie,

 

odgrzebię trupa ale powróciłem do ASG po ładnych paru latach przerwy (+/- 8 lat) i chciałbym się zająć moją repliką. Posiadam SLR105A1 od CA, full stock, o przebiegu +/- 4k kulek (nigdy nie siałem) i planuję wykonać przy nim następujące prace:

 

- precka Guarder 6.02 - i teraz pytanie czy 470mm jak oryginał czy też 550mm od AUG/M16 + ew. tłumik do zakrycia?

- hopup Systema czarna

- teflon fix

- sprężyna Guarder M120

 

Jak już wspominałem karabin jest w pełnym stocku, czy sprężyna M120 nie zrobi bałaganu wewnątrz?

 

Czy jest jeszcze coś, co moża wykonać relatywnie niskim kosztem by osiągnąć 420-450fps?

Czy gearbox po tak długim czasie bez pracy nie wymaga wymiany smaru?

Nigdy wcześniej repliki nie rozbierałem.

 

Bateria to NiCd 8,4v, mam jeszcze LiPo 11.1v. Ale myślałem by zostać przy 8,4v.

 

Nadmienię jeszcze, że posiadam też AK74 od ICS, być może on byłby lepszą bazą pod taki tuning?

Edited by kaer
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...