Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Wiem że temat o Camelbaku już istnieje, lecz założyłem nowy ponieważ zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Moda proszę o nie usuwanie, ew. przeniesienie jeśli uzna że ten temat jest poważnym naruszeniem regulaminu.

Mam pytanie co do tego Camela:

http://www.allegro.pl/item223928264_buklak...azenie_idf.html

Używa ktoś? Jeśli tak to:

1. Jakie są wady?

2. Czy warto za tą cenę>

3. Ewentualnie jaki inny 3 litrowy wkład polecacie do tej ceny (najlepiej oliwkowy, ew czarny)?

Z góry dzięki za odpowiedzi a modów proszę o wyrozumiałość.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Source to bardzo dobry sprzęt, wygrywał nawet w przetargach z Camelbakiem - jedyny minus - brak neoprenowej outuliny rurki, przez co woda w niej dużo bardziej się grzeje/zamarza niż w Camelu. Ze względu na strunowe zapięcie pęcherz Source'a dużo łatwiej się czyści.

 

Strona producenta: www.source-military.com

Link to post
Share on other sites

Zobacz co masz w podpisie i się zastanów jeszcze raz. Lenistwo nie usprawiedliwia!!

Ty weź posty czytaj zanim napiszesz odpowiedź co :wink:

Blackowi dziękuję za obronę, na dodatek z jednego miasta jesteśmy ;)

Catch'owi22 dziękuję za odpowiedź, jak zwykle rzeczowo i na temat, rozumiem że mam brać bez zastanowienia 8) Jednak jeśli ktoś ma coś jeszcze do napisania na temat to wszelkie porady bardzo mile widziane :-P

A tak jeszcze apropo pytanie z ciekawości: Catch, skoro SOURCE wygrywał z Camelbakiem w przetargach to z jakiego powodu wybrano Camelbaka??

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Neoprenowa otulina w camelbaku też na niewiele się zdaje. Napewno pomaga, ale woda i tak na mrozie szybko zamarza, a w upalne dni robi się z niej zupa. Ja staram się po napiciu wdmuchać wodę z powrotem do pęcherza. Wole dłużej poczekać aż woda zacznie gasić moje pragnienie niż gryźć lód w zimie czy pić zupę w lato. Polecam też w upalne dni wrzucić do bukłaka kilka kostek lodu.

 

edit: literówka

Edited by Widowm4k3r
Link to post
Share on other sites

Otulina na rurce to mnie o kant tyłka tłucze (bez skojarzeń). Na to coś wykombinuję jeśli okaże się potrzebne ;) Jeśli to jedyny minus to nie mam wątpliwości ;)

A no i jeszcze jedno pytanko. Nie wie ktoś przypadkiem jak z wytrzymałością tego SOURCE'a??

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wytrzymałość mechaniczną to nie ma problemu. ten model jest zrobiony z wytrzymałego plastiku ..nie z jakiejś gumy jak camel .Jedyne mankamenty jakie zauważyliśmy podczas eksploatacji to drobny przeciek z zapięcia.

można go czyścić wkładając całą łapę do środka.

Ma go kumpel. ale mnie jakoś nie przekonał i nadal korzystam z Omegi.

Otulina jednak sie przydaje.

No i sam zawór ..te w Source są dziadowskie w porównaniu do Camela.

 

a co do samego przetargu to kto powiedział że to camel został wybrany ?

to właśnie Source wygrało i ich modele będą zakupywane.

Link to post
Share on other sites

No i sam zawór ..te w Source są dziadowskie w porównaniu do Camela.

 

a co do samego przetargu to kto powiedział że to camel został wybrany ?

to właśnie Source wygrało i ich modele będą zakupywane.

Co do przetargu to myślałem że wygrał Camelbak, mój błąd.

Co masz na myśli mówiąc że zawory są dziadowskie??

Link to post
Share on other sites

Warto jeszcze się zastanowić czy warto przepłacać za inny "militarny" kolor rurki, ustnika i dodatkowy wlew. Cywilna wersja http://www.allegro.pl/item225739402_buklak...epac_nowy_.html też jest niezła (nota bene jej dotyczyła moja uwaga wyżej, przypuszczam jednak, że różnica w zaworze niewielka bo winą obarczam wykonanie i konstrukcję a nie materiały). Czy są kompatybilne? Nie mogę zmierzyć rurki camebaka, bo nie jestem w domu, ale o ile pamiętam ma fi 6 mm (a może 8?, damn...).

 

Edit

Oczywiście potrzebujemy fi wewnętrzne.

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites

Wukasz - myślałem o tym nie militarnym ale właśnie ta rurka niebieska i ustnik pomarańczowy mnie razi.............

Co do dodatkowego wlewu to szczerze mówiąc bardzo mi się to podoba i wygoda większa ale dodatkowy słaby punkt (może przeciekać) no i pokrowiec trudniej uszyć.

No i czy poza tym dodatkowym wlewem i kolorem to na pewno w 100% to samo i jakość i wykonanie jest takie samo? Jeśli tak to chyba wybiorę ten cywilny....... w końcu było nie było wliczając przesyłkę to prawie 40 PLN w przód.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Ja ci powiem więcej. Nalewanie przez dodatkowy zawór to utrata pojemności więc służy tylko i wyłącznie do uzupełniania. Sam sobie musisz odpowiedzieć jak często będziesz uzupełniał ilość wody w bukłaku - przy czym w warunkach polowych przy odpowiednim pokrowcu, choćby najtańszym z MIWO, da się to zrobić całkiem szybko i wygodnie. Rurę możesz owinąć skrawkiem materiału dowolnego pasującego ci koloru a ustnik... jest przykryty osłonką którą możesz zakamuflować więc będzie widoczny tylko przez moment picia ( i tak wymieniłbym go na czarny zawór camela, o ile pasuje - http://ranger-shop.pl/product-pol-3173-Con...ka-czarny.html) Na pewno znajdziesz taniej (ja kiedyś wziąłem od Gunsmoke'a).

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites

Jeśli cena zaworu jest prawie równa cenie bukłaka to ja dziękuję, pozostanę przy standardowym ;) Uzupełniał raczej często nie będę, co do utraty pojemności to zdaję sobie z tego sprawę. Uzupełniać można również przez górny otwór (chociaż wiem że będzie to trochę uciążliwe). Pokrowiec mam zamiar uszyć sam a nie zamawiać więc będzie mi go łatwiej uszyć. Zdecydowałem już że kupuję cywilny, dzięki za pomoc Wukasz, zaoszczędziłem dzięki Tobie prawie 40 PLN, wiszę Ci piwo jak będzie okazja ;) A rurkę i ustnik jak się nie da inaczej to pomaluję albo wsadzę w termokurcza i też będzie git ;) Pomyśli się jeszcze ;) Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...