Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tak to fakt, cala idea Camelbaka jest zeby utrzymywac temperature plynu w pokrowcu, teoretycznie mozna wdmuchiwac wode, albo sama rurke trzymac przy ciele, zeby cialo wode w rurce ogrzewalo.

A mi to bardziej potrzebne, ale nie chce prowadzic rurki pod kamizelka kablami od PMR-ki mundurem bielizny.

 

A wogole chocby teraz nie wiem jak Wy ale airsoft zmienia się w szpanerstwo wygladu, i proste ze chce miec wybajerowana rurke neoprenowa, zamiast niebieskiej przeźroczystej slomki :)

 

btw. na gun nie moge znaleźć :P

btw2. Izolka rzadzi :D

Edited by polaszkino
Link to post
Share on other sites

Tak to fakt, cala idea Camelbaka jest zeby utrzymywac temperature plynu w pokrowcu, teoretycznie mozna wdmuchiwac wode, albo sama rurke trzymac przy ciele, zeby cialo wode w rurce ogrzewalo.

 

Rzecz przydatna zwłaszcza latem, prawda, Łukasz?

A wogole chocby teraz nie wiem jak Wy ale airsoft zmienia się w szpanerstwo wygladu, i proste ze chce miec wybajerowana rurke neoprenowa, zamiast niebieskiej przeźroczystej slomki :)

Oczywiście. Względy praktyczne nie mają tu nic do rzeczy. Lans to podstawa.

 

Source ma nylonowy oplot, to nie jest neopren (mowa oczywiście o Source w wersji dla USMC).

Link to post
Share on other sites

Ta panie królik, pamietam pamiętam, my się znamy.

Bardziej myslalem o zimie, a wlecie jak to koledzy pisali niestety "zupa"

Source w wersji cywilnej, ma zwykla PCV, dla USMC fajny ma ten splocik. Mi chodzi o neopren.

A ktoś próbował kupic arkusz neoprenu wyciac i zszyć tak na ta rurke?

 

No w sumie dla mnie lans to nie podstawa, ale dobrze wygladanie to jedna z podstawowych rzeczy. :)

Edited by polaszkino
Link to post
Share on other sites

Skoro już temat został odkopany, to pozwolę sobie zadać pytanie dot. Source'a.

 

Czy wkłady tej firmy (3L z "nakrętką") będą bez problemów pasować do pokrowców z Miwo (Camel - z otworem na nakrętkę lub Dromader - bez takowego, obszyty taśmami)?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Do Dromadera na pewno bo był robiony na wielkość sourceowskiego bukłaka 3L (w wersji cywlinej robionej dla Deutera przez Source). Co do "Camela" to musi Ci Królik zmierzyć średnicę nakrętek CB Thermobacka i Source - bo ma oba i wtedy będzie wiadomo. Camel był o ile pamiętam robiony na pęcherzu właśnie Thermobacka, zresztą jest kopią pokrowca CB.

Link to post
Share on other sites

Do Dromadera na pewno bo był robiony na wielkość sourceowskiego bukłaka 3L (w wersji cywlinej robionej dla Deutera przez Source).

Rozumiem więc, że nakrętka nie będzie tu przeszkadzać.

Dzięki.

 

Co do "Camela" to musi Ci Królik zmierzyć średnicę nakrętek CB Thermobacka i Source - bo ma oba i wtedy będzie wiadomo. Camel był o ile pamiętam robiony na pęcherzu właśnie Thermobacka, zresztą jest kopią pokrowca CB.

Na stronie sklepu napisano, iż pasuje do niego "pęcherz systemu CAMELBAK lub podobny o pojemności do 3 litrów". Niby Source jest "podobny", ale różnie to bywa. Ze zdjęć, CB wydaje mi się nieco węższy i dłuższy, oprócz tego "zawór" odrobinę wyżej niż w Source. Wydaje się, bo w łapkach nie miałem.

Królik - byłbym wdzięczny niezmiernie, gdybyś znalazł chwilę na porównanie.

 

 

Przy okazji, bo może ktoś jeszcze będzie szukał, link do wątku z paroma opiniami o izraelskim produkcie na forum Military Photos- klik, klik.

Link to post
Share on other sites

co za różncia. jak zakrętka pasuje to camel nawet jak by był 15 litrowy to by wszedł. jezeli bedzie 2cm dłuższy i 2 cm węższy to nic sie nie stanie. w srodku sie pozgina, z zewnątrz nic nie bedzie widac, a pił będziesz normalnie.

Edited by Flame
Link to post
Share on other sites

@Flame

A bo ja taki pedant jestem. ;]

 

Pasuje i nie pasuje.

pasuje - bo się mieści w środku,

nie pasuje - bo trzeba troszkę poszerzyć otwór na "zawór" - minutka i gotowe.

 

Sam tak robiłem z pokrowcem z MIWO, a w środku camel Source'a

Super, dzięki!

Link to post
Share on other sites

Witam,

Przekazuje zapytanie od kolegi Naytca będącego chwilowo offline ;)

 

Skoro już temat został odkopany, to pozwolę sobie zadać pytanie dot. Source'a.

 

Czy wkłady tej firmy (3L z "nakrętką") będą bez problemów pasować do pokrowców z Miwo (Camel - z otworem na nakrętkę lub Dromader - bez takowego, obszyty taśmami)?

 

Pozdrawiam.

 

Do Dromadera na pewno bo był robiony na wielkość sourceowskiego bukłaka 3L (w wersji cywlinej robionej dla Deutera przez Source).

 

Pytanie brzmi: Czy Catch22 miał na myśli Dromadera z Praszki czy też Dromadera z Lublińca? Rzekomo jest różnica w wielkości obu produktów. Do dromadera z której firmy będzie pasować 3litrowy wkład opisywany powyżej?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Naytek chwilowo jest online, więc napisze o co mu chodziło. ;P

 

A chodziło nie o Dromadery, tylko Camele.

Otóż te z Praszki są robione pod bukłak 2L, ale 'nie wykluczone że będzie pasował'. Trochę szkoda czasu Miwo i mojego na wysyłanie tam i z powrotem tylko po to, żeby przymierzyć. Z kolei na stronie Lublińca widnieje wspomniane przeze mnie 'do 3L'.

Lubliniec wprowadzał aż takie zmiany, czy to jest to samo?

 

Potf0r, pisałeś o Camelu z Praszki czy Lublińca? (I 'dużym' 3L wkładzie? ;P)

 

Tylko nie mówcie mi proszę, że jak otwór będzie ok, to mogę i 15L wepchnąć. Zapasową dętkę do koła rowerowego pewnie też zmieszczę, tylko po co? To ma raczej _pasować_, a nie 'wejść - wejdzie' i pognieść się jak szmata. ;P

 

 

Pozdrawiam,

Naytek Szczegółodopasowywacz

Edited by naytec
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...