Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG vs PJ II Generacji


Recommended Posts

1100 mAh to trochę mało jak na np. cały dzień strzelania, więc sam zobaczysz czy starcza czy nie (zależy jak strzelasz). W moim pj4 s-system w zamierzchłym (na szczęście) czasach włożyłem 9,6 intellecta = rof był przyjemny, ale całość była taka "niepewna" trzeszczał jak dyskoteka techno w maliszewie, silnik w rękojeści drgał tak mocno, że po kilku seriach można było poczuć drętwienie ręki... Myślę żę wymiana silnika na markowy spowodowała by zanik tego dźwięku, ale po co wywalać 300 zł za silnik systemy, jak replika kosztuje 500.

 

Niby nic, ale wolałem go sprzedać zanim się zjebie, i to radze i Wam, ( pomijając że złamało się w nim body jeszcze za mojej kadencji, gumka do wymiany, batka do wymiany i się zrobiło ok 700 zł )

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wszelkie "moim zdaniem" w przypadku porównywania replik są mało obiektywne. Natomiast dobrym sprawdzianem jakości replik jest to, jak sobie radzą na tym samym akumulatorze. Do testów użyłem G36c JG i M4a1 PJ oraz stockowego akumulatora z JG (8.4V). Repliki były wcześniej zmierzone chronografem. Wyniki:

 

G36c - 340fps

M4a1 - 350fps (przy dłuższej lufie i tuż po serwisowaniu - padła uszczelka na tłoku)

 

Czyli moc mają taką samą (obydwie repliki w stocku). O ile gietka na tym aku chodzi elegancko, to pejota ma tragicznego ROFa i wyraźnie widać, że potrzebuje wyższy woltaż (gieta na 9.6V intelecta chodzi jak szalona, hi-cap podaje bez problemów. Pejot wtedy osiąga szybkostrzelność G36c na chińskim 8.4). Wyraźnie widać co ma lepszą elektrykę.

 

G36c to nie jest M4a1 ale pozwala porównać producentów i to jak przykładają się do roboty. W okolicy jest pięć replik JG (MP5, AUG, 2x G36c, M4a1), wszystkie działają bez problemów oraz do niedawna cztery PJ (2x M4a1, M16, M933) przy czym frekwencja posiadaczy replik JG jest większa niż PJ więc te pierwsze są bardziej eksploatowane.

Napisałem "do niedawna" ponieważ ostatnio jedna M4 się złamała a druga miała awarię (rozszczelnienie tłoka) a później z powodu niskich temperatur pojechała na wymianę gumki i komory (74zł). Nie liczę baterii którą właściciel PJ też musiał dodatkowo kupić. W przypadku JG płaci się tylko za gumkę (35zł). Pozostałe pejoty rzadko goszczą na strzelankach więc pewnie dlatego jeszcze działają.

 

Co ciekawe wszyscy posiadacze JG są zadowoleni natomiast właściciele PJ są smutni i zastanawiają się czemu dali się nabrać na tą markę. Oprócz poważnych usterek pojawiają się też drobne - pokrętło regulacji celownika które odpadło przy wyciąganiu z pudełka, selektor, tańcząca lufa, niedziałający (nie sprężynujący) przycisk z boku który w oryginale służy do dopychania pocisku do komory, śmiesznie krótka lufa w PJ16. Bądźmy szczerzy - PJ to replika firmy A&K (kiepskiej) a części zakładają (i być może produkują) ci sami, co zrobili podstawę do tuningu. Zwyczajny cud marketingowy a nie techniczny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...