Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK12 SPR Full Metal - BOYI


Recommended Posts

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam :) Mam pytanie odnośnie tuningu właśnie tej repliki! Mianowicie chodzi mi o to jak replika chodziła by w takiej konfiguracji:

 

Zestaw ftk Infinite torque up [Guarder] (Wstawię preclufę promyka 510)

http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich...arder-1618.html

 

Silnik ITU [Guarder]

http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich...arder-1601.html

 

Wzmocniony Korpus Gearboxa

 

Akumulator G&P 3300mAh

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1740

 

Jak replika będzie o ile w ogóle będzie działać w takiej konfiguracji??

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam. Mam mk12 mod1 boyia no i od samego początku sprawia problemy;( . Jakiś czas założyłem temat o tuningu tej że repliki i tak jak mi poradzili kupiłem następujące części:

-JBU tłok POM wszystkie zęby metalowe

-Guarder zestaw BU do M16

-JG silnik (taki jak w JG IIIgen.)

-SP 130 guardera

-Komore Hop Up KA

-JBU metalowa prowadnica sprężyny z łożyskowaniem

-gumka hop up systema energy

- i łożyska 7mm JBU

reszta zostaje jak na razie stockowa bo na precke jak na razie nie starczy kasy,

wszystko to zasilane batką G&P 10.8V 3300mAh.

 

W poniedziałek daje to do złożenia do serwisu i jestem ciekaw jak będzie śmigać;).

nie zależy mi tu na ROFie bo ja raczej wole SEMI, ale na zasięgu i fps.

 

Jak już dostane ją spowrotem to napisze wrażenia. Gorzej już być nie może jak na stocku bo te 50 metrów łukiem to było śmieszne;D.

Link to post
Share on other sites

no to jestem zadowolony, mam jakieś 464fps kulka ma tak celny zasięg na 45-50 metrów a leci może na 65-70 metrów. tylko mi zapomnieli w serwisie gumki systemy założyć ale teraz nie wiem czy grzebać tam i ją samemu wymienić czy zostawić tak jak jest

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Mam kilka pytań, na które nie znalazłem dokładnej odpowiedzi. Będę wdzięczny za odpowiedzi/porady/wskazówki.

Do swojego SPR-ka włożyłem m130 (poprzednia po ok. 16k po prostu pękła i trochę rozcięła prowadnice, ale już wszystko wymienione), jest precka, gumka guardiera czarna, magi boyi-a. Po wymianie sprężyny standardowa bateria przestała dawać rade, strzela kilkadziesiąt razy i koniec.

1. Jaką baterie najlepiej kupić? (napięcie i firma) Myślałem nad 9.6V od Kings Army.

2. Czy tłok to wytrzyma? Czy może niedługo wymienić na takie coś.

3. Gearbox teraz trochę głośno chodzi... pomoże? Jeśli tak to w jakim stopniu? Klik.

4. Magazynki mi latają, przez co podają kilka kulek i koniec... muszę go dociskać ręcznie. Jest na to jakiś patent?

5. Jakie kulki stosować? myślę o 0.25 lub 0.28, Guardiery lub G&G. (Chociaż myślę o strzelaniu bardziej precyzyjnym. Lufa chyba 6.03 :P)

 

Bardzo zależało by mi na odpowiedziach. Z góry dziękuje ;)

Edited by Jackobik
Link to post
Share on other sites

Mam kilka pytań, na które nie znalazłem dokładnej odpowiedzi. Będę wdzięczny za odpowiedzi/porady/wskazówki.

Do swojego SPR-ka włożyłem m130 (poprzednia po ok. 16k po prostu pękła i trochę rozcięła prowadnice, ale już wszystko wymienione), jest precka, gumka guardiera czarna, magi boyi-a. Po wymianie sprężyny standardowa bateria przestała dawać rade, strzela kilkadziesiąt razy i koniec.

1. Jaką baterie najlepiej kupić? (napięcie i firma) Myślałem nad 9.6V od Kings Army.

2. Czy tłok to wytrzyma? Czy może niedługo wymienić na takie coś.

3. Gearbox teraz trochę głośno chodzi... pomoże? Jeśli tak to w jakim stopniu? Klik.

4. Magazynki mi latają, przez co podają kilka kulek i koniec... muszę go dociskać ręcznie. Jest na to jakiś patent?

5. Jakie kulki stosować? myślę o 0.25 lub 0.28, Guardiery lub G&G. (Chociaż myślę o strzelaniu bardziej precyzyjnym. Lufa chyba 6.03 :P)

 

Bardzo zależało by mi na odpowiedziach. Z góry dziękuje ;)

 

1. Polecam LIPO, taniej i efektywniej (ja mam 11.1 25C 1,5Ah i rof na 140 jest bardzo ok)

2. Stockowy tłok mi stracił zęby na 130 po kilku tysiącach, tłok z metalowymi zębami powinien działać długo i szczęśliwie

3. A co konkretnie hałasuje? Wspomniany cichy zestaw nie jest rewelacyjny (choć kiedyś trafiła mi się udana sztuka).

4. Można próbować podklejać kawałkami taśmy izolacyjnej gniazdo magazynka lub magazynek.

5. 0.28 bardziej nadadzą się do precyzyjnego strzelania. Wspomniane firmy OK.

Link to post
Share on other sites

1. czy te 11.1v nie rozsadzi mi seryjnego silnika? jbc. to mi na rof-ie az tak nie zależy. zrobiłem z tego cos w stylu snajperki. w gre bardziej wchodzi semi. (_-_GE-00217"]bateria i ładowarka - taki zestaw by był spoko?)

3. co konkretnie hałasuje to nie wiem, ponieważ nie znam się aż tak bardzo na gb... ale jest taki trochę tępy dźwięk przy strzale.

5. ale też mam mały dylemacik czy nie skrócą mi za bardzo zasięgu te 0.28. co prawda na 0.20 ogólnego wyciągam pod 90m :D a dużego rozsiewu nie mam.

Edited by Jackobik
Link to post
Share on other sites

1. Od dość dawna używam lipo i żaden silnik mi nie padł (same chińskie stocki). Bateria którą proponujesz będzie dawała bardzo dobrą reakcję na spust i spory ROF (co szybko odbije się na tłoku). Podany zestaw jest ok (ale jeśli nie zależy Ci na ROFie to polecam raczej coś słabszego) ale o wiele taniej będzie kupić baterię i ładowarkę w sklepie modelarskim. (w Poznaniu jest ModelMotor.pl, kupowałem tam kilka razy, towar można odebrać osobiście, polecam).

3. Jeśli przyczyną hałasu są głowice, to można je wymienić.

5. Im cięższe kulki tym stabilniej lecą (ale też bliżej).

Link to post
Share on other sites

Pandziol - wybacz, że Cię tak męczę :P

 

możesz coś powiedzieć o tym układzie? http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_311&products_id=2404&name=JBU_-_Zestaw_Glowic_Tloka_i_Cylindra_V.2 i dysza

i co w ogóle sądzisz o częściach JBU?

z góry dziękuje za odpowiedzi, bardzo mi pomogłeś ;)

Edited by Jackobik
Link to post
Share on other sites

4. Magazynki mi latają, przez co podają kilka kulek i koniec... muszę go dociskać ręcznie. Jest na to jakiś patent?

 

Zrób to co ja

 

Zrobiłem sobie fajną prowizorkę, przyłożyłem kawałek zwiniętego papieru do tyłu magazynka na wysokości, w której magazynek łączy się z karabinem i okleiłem izolacją.

Photo

 

Ja zainwestowałem w magazynki AGM, podają wszystkie kulki.

Edited by PyteL
Link to post
Share on other sites

Pandziol - wybacz, że Cię tak męczę :P

 

możesz coś powiedzieć o tym układzie? http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_311&products_id=2404&name=JBU_-_Zestaw_Glowic_Tloka_i_Cylindra_V.2 i dysza

i co w ogóle sądzisz o częściach JBU?

z góry dziękuje za odpowiedzi, bardzo mi pomogłeś ;)

 

Zestaw który zalinkowałeś na pewno będzie mocny ale raczej nie będzie cichy. Ogólnie nie mam zastrzeżeń do części JBU. Łożyska i prowadnica trzyma się elegancko, sprężyna JBU też dość długo trzyma parametry (ubija się, ale raczej powoli).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Po roku użytkowania mojej SPRki A&K chciał bym wymienić w niej parę części (poza czystym stokiem mam gumkę hopa guardra i preclufe G&G) Mam fundusz w wysokości 200-250 zł. Możecie doradzić co za tą kasę mogę wymienić . Myślałem nad zmianą silnika, okablowania na niskooporowe i porządną komorę ale nie znam się za bardzo na tym ;/ Z góry dziękuję :D

Link to post
Share on other sites

ROF interesował by mnie najmniej ale ostatnio mam problemy (wydaje mi się) z elektryką dlatego chciał bym wymienić kabelki i silnik , Problem jest taki ze mam naładowaną bateryjkę (ładowana mikroprocesorową ładowarką) a karabin strzela co najmniej średnio ;/ Podłączając baterie pod mocniejszy karabin śmiga dobrze,Problemem sadze ze jest albo silnik albo kable (ale pewności nie mam) Kiedyś zerwał mi się jeden z kabli zasilających silnik i po naprawie było wszystko OK .Może coś właśnie tam puściło i przez to karabin nie wykorzystuje całej mocy bateria. Zależało by mi najbardziej właśnie na zasięgu i skupieniu :D

 

Czy te kabelki są coś warte czy lepiej dołożyć i kupić coś firmowego

http://gunfire.pl/product-pol-1152190261-Zestaw-przewodow-do-M16.html

 

i to samo pytanie odnośnie silnika max speed :wink:

 

 

 

I może głupie pytanie ale da się przerobić jakoś GB V2 żeby miał 3 strzałowy burst? :blush:

Edited by pavlo1992
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...