Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Karabiny wyborowe seria SR (GB v2 Long)


Recommended Posts

  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gdzieś kiedyś widziałem takie nakręcane przedłużki lufy zewnętrznej do eMek ale to było na zagranicznych sklepach... chyba na WGC ale głowy nie dam.

Jednak wtedy to by się zrobiło zdecydowanie za długie więc tą "przedłużkę" i tak by trzeba było dać tokarzowi aby skrócił i zrobił nowy gwint na tłumik.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No i wyszła mi kolejna esera. Zestaw GB G&P oraz m170 Guardera dały mi 620 fps. Całość oczywiście bez bore upa. Powiedziałbym, że nawet znośnie. Lufa jeszcze ciut przykrótka, jakby była dłuższa to byłoby z 10 fps wiecej ale ujdzie. Gumka zielona G&G dała mi tu 620 fps, na czarnej systemie było 580 i za chiny ludowe nie dało sie przekroczyć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wsadziłem dłuższą lufę do Działa Orbitalnego (650mm) i zmieniłem gumkę na fioletowego Prometheusa, którego **** polecam. Póki co wyszło mi 678 fps. Dziś wieczorem założę nową sprężynę sp170, bo stara była ciut krzywa i zobaczę co się urodzi.

 

Ekhm...

Viper

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Dobra teraz po już jakiś czasie jak istnieje ten kochany gearbox to powiedzcie mi. Czy znaczna jest różnica pomiędzy gearboxem od P&J (czy do tuningu owej repliki trzeba coś o wiele cięższego przeskoczyć niż w ca?) a gearboxem od Ca. Czy trzeba podkładkować wszystko niezależnie od firmy? Jak i jak często zdarzają się wam usterki i jakiego rodzaju to są ?

 

P.S. Przepraszam za błędy ale mam nową klawiaturę i nie mam czasu poprawić tego wszystkiego. Jeśli jakiś błąd się wkradł przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Wsadziłem dłuższą lufę do Działa Orbitalnego (650mm) i zmieniłem gumkę na fioletowego Prometheusa, którego **** polecam. Póki co wyszło mi 678 fps. Dziś wieczorem założę nową sprężynę sp170, bo stara była ciut krzywa i zobaczę co się urodzi.

 

U mnie na promyku fioletowym fpsy spadły o jakieś 30-40, natomiast na gumie KA jest cacy. Komorę mam KA.

 

Może to być wina komory czy bubel mi się trafił? A może ta gumka i komora KA się w jakiś sposób nie lubią...

 

Dodam, że kulka przelatuje bez żadnych oporów przez kołnierz w tym promyku.

pomiar na KA 650-658fps

pomiar na Promyku 600-626fps - Systema tak samo

Edited by buszmen82
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Panowie mam CA25 (620fps) i mam problem z hopem tzn ustawiając go odpowiednio 4-8 kulek leci idealnym torem lotu a potem kolejne lecą już dużo za wysoko, po zmniejszeniu hopa kilka pierwszych kulek leci znowu idealnie ale następne zdecydowanie za nisko, i tak w koło. Chcę jeszcze zaznaczyć że nie ma możliwości przekręceniu się samodzielnie ustawienia hop up... Komora jaką posiadam to KA, gumka nie pamiętam ale dawała najwyższy wynik i lufa promka 590.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

 

Mam problem. Wstawiłem do mojego PJ25 szkielet GB od CA. Od tego czasu mam same problemy. Czasami kulki lecą pięknie, czasami jakbym miał 300fps. W dodatku często się zdarzają dublety i zacięcia. Co może być powodem tego? Próbowałem dysze Guardera i CA oraz popychacze z PJta i CA, cały czas to samo. Czyżby gearbox różnił się wymiarami?

Link to post
Share on other sites

Ja też mam pytanie mam SR'kę A&K jakiś czas temu ją otworzyłem tak żeby się zapoznać z budową AEG'a wszystko fajnie tylko nie wiedziałem że w komorze HU jest dystanser no i się poszedł chrzanić bo wypadł. I teraz pytanie czy jak dorobię dystanser z wkładu od długopisu to może być tymczasowo czy może mi coś uszkodzić. I wszystko mam jak na razie stockowe w giwerze

Link to post
Share on other sites

ja sobie zrobiłem w mojej sr25 dystanser z wkładu od długopisu i nic się nie dzieje podobnie jak w mojej poprzedniej replice w której też miałem wszystko działało poprawnie. Ale przecież jak ci wypadł dystanser to chyba można go wsadzić, chyba że wolisz mieć z wkładu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, mam SR'ke od PJota z której PJ została tylko kolba i front, reszta to G&P czyli korpus, gearbox, chwyt pistoletowy. Lufa promyk, komora i gumka z reszta też. W GB BU pełny, cylinder DF, głowice tłoka i cylindra SYSTEMY.

A teraz do rzeczy... bardzo długi czas sie bujam z przekroczeniem magicznej dla mnie bariery 630 fps. Nie powiem że to niewykonalne ponieważ udało mi się osiągnąć 660, ale na gumce która nie kręciła, ale o tym troszkę dalej opowiem.

Zabawa z tuningiem zaczęła się od kupna precki i komory, precka promyk 650 mm, a komora KA, spręzyna na początku była stockowa, czyli M130. Po długim czasie udało mi się osiągnąć niezbyt stabilne 500 fps. Raz 490, raz 510 lub 500 a nawet i 480 się zdarzyło. Aby to osiągnąć musiałem bardzo zeszlifować popychacz dyszy. Gumka na tym poziomie tuningu to była SYSTEMA.

To było za mało więc kupiłem GB od G&P celem zainstalowania M170 Guardera, no i tu się zaczęły schody… centrowanie GB G&P w body PJ aby dysza pracowała prawidłowo w komorze HU to była po prostu syzyfowa praca dla mnie, po kazdym rozłożeniu i złożeniu repliki było coś nie tak jak trzeba. No, ale w końcu dopracowałem tą sztukę na tyle, że udawało się mi rozłożyć i złożyć replike bez strat fps’ów. Niestety po instalacji M170, BU jak wyżej osiągnąłem 620 fps’ów. Niby dobrze, ale wiedziałem że ta maszyna potrafi więcej więc na tym nie poprzestałem. Tak jak poprzednio zeszlifowałem popychacz i niestety niewiele to dało bo jakieś 6-8 fps’ów. Test strzykawki na połączeniu tłok, cylinder, dysza, gumka, komora i lufa wypadał zawsze idealnie, tzn wciskałem tłok do jakiegoś poziomu i dalej nie szło choć by nie wiem co. Następnie zacząłem próby z siłą docisku dyszy do gumki, sprężyna chińska była nieco mocniejsza i miałem nadzieję że tu pies jest pogrzebany, niestety nic to nie dało… Pomyślałem że czas spróbować innych gumek, HU oczywiście . Miałem G&G, Guarder, Promyk Systema no i KA. Najlepiej wypadł KA czarna bo miała 658 fps ale nie kreciał kulki tak jak się należy i zasieg skuteczny był mniejszy jak na Promyku przy 620 fps.

Następnie zmieniłem komore na PROMETHEUSA i body na G&P z mysła że teraz będzie GB idealnie w osi dysza-komora i doda to parę fps’ów. Niestety znów się nie udało… 620 na gumce Promyka i ni grosza więcej. Próbowałem też długość dyszy regulować i im mniej dysza wystaje tym mniejsze osiągi są, maksimum jakie uzyskałem z poprawnym podawaniem kulek to 16,4 mm, poniżej tylko gorzej z fps’ami jest.

 

No i teraz pytanie najważniejsze.. czy ktoś ma pomysł jak podciągnąć tą replikę na 660-670 fps na tym zestawie?? Niby nie powinno to być takie trudne, ale ja już nie wiem jak kombinować aby to osiągnąć, pomysły mi się kończa.

Jakieś sugestie , rady, cokolwiek… wszystko sprawdzę bleby podnieść te fps’y do tej wartości 660-670.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...