Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Karabiny wyborowe seria SR (GB v2 Long)


Recommended Posts

Knight's Armament SR-25

fotka_sr25_mk29.jpg

--------------------------------------------------------

Opis ogólny

Baza: G&P SR-25 CNC Special Edition

 

Modyfikacje

  • Zablokowanie Loctitem Lufy oraz nagwintowanie i zamontowanie większej śrubki trzymającej lufę – wyrabia się w body otwór w którym owa śrubka się znajduje (zwłaszcza jak się używa dwójnogu) co powodowało minimalny, ale mnie osobiście wkurzający, ruch lufy.
  • Lufa zewnętrzna ma zbyt dużą średnicę co powodowało ruszanie się lufy wewnętrznej (sic!) (testowałem na DF, Systemie i Prometheusie) - zamontowałem parę spiłowanych pierścieni (te które ustalają lufę w komorze) i dopasowałem je aby blokowały lufę - na tą chwilę lufa nawet na 0,1mm się nie ruszy -
  • Wymiana komory Hop-up na King Arms'a (komora G&P sucks) - ta komora nie rusza się w lufie zewnętrznej, blokuję lufę wewnętrznej w komorze bardzo skutecznie, jest szczelna (choć na wszelki wypadek Teflon Fix nie zaszkodził), bardzo skutecznie uszczelnia komorę z GB - do tego stopnia że lufa "wymaga zachęty" aby wyjąć ją z GB.
  • Dystaner domowej roboty zrobiony na wzór dystansera "Big-out H" - bez tego nie wyobrażam sobie strzelania naprawdę daleko. Próbowałem: Prometehusa (włącznie z wkładką, wkłady od długopisów (choć te super - na żadnym dystanserze nie miałem takiej powtarzalności), Madbull'e (za miękkie - nie było w ogóle efektu), Guardera.
  • Dodanie Chwytu do pasa - Ci skąpcy od G&P nie dali nawet tego....
  • wymiana przełącznika trybu ognia na normalny (czyt. bez dziurki pozwalającej na ustawienie AUTO) - dzięki temu nie ma możliwości strzelania na AUTO do tego większy realizm
  • Cylinder DF do PSG-1/SR-25 miał za małą średnicę wewnętrzną i latał mi minimalnie w GB - został potraktowany izolką - teraz siedzi i się nie rusza.

Używany akumulator

Liczba ogniw / napięcie: 8 ogniw / 9.6V (było 12V ale żal było części - reakcja spustu błyskawiczna)

Pojemność: 2400mAh

Oznaczenie producenta: Sanyo RC2400 (SC) NiCd

 

Osiągi

Prędkość wylotowa (na 0.20g): 637/8 fpsfps

Szybkostrzelność (k/s): n/a (tylko SEMI)

 

 

Gearbox (Upgrade)

Napęd

Sprężyna: Guarder SP170 (M170+)

Szkielet: G&P Custom V.2 LONG Gearbox

Zębatki: stock

Silnik: Systema Magnum

 

Zespół cylindra

Tłok: stick, czerwony do SR25 By G&P

Zespół cylindra: Systema Bore-Up for M16 + Cylinder Bore-up do PSG-1/SR-25

Dysza: DF BU do Steyer AUG

Prowadnica: Systema, łożyskowana

 

Zespół lufy

Lufa wew.: LayLax Prometheus 6.03 650 mm (150 mm w tłumiku)

Komora HU: King Arms - ulepszona komora Hop-up

Gumka HU: Prometheus, czerwona

 

Akcesoria

Optyka: Blog 3.5-10X50 MIL-DOT

Montaż: zwykłe pierścienie 30 mm typ wysoki

 

 

Komentarz

 

Karabin ma prawie rok - a naprawdę dużo przeżył i był naprawdę mocno użytkowany...

 

Karabin kosztował mnie dużo krwii, potu, masę pieniędzy oraz czasu - ale uważam, że było warto - po okresie dojrzewania i częstych awarii, wreszcie karabin działa jak należy - osiągi też warte grzechu. Gearbox to cudo techniki - w stocku M170! Widziałem wiele karabinów wyborowych - masy SPR'ek (sam miałem jedną), M14'stek, Zastaw i innych "dragunopodobnych" stworów, G3, PSG-1 itp. W mojej opnii żaden nie ma takiego potencjału jak SR-25 By G&P - Jest to krzyżówka PSG-1 z M4 pod względem GB (notabene po każdym strzale tłok jest u mnie w tylnej pozycji - możliwe że to nadmiar mocy Silnika i baterii - bynajmniej się przydaje) do tego pancerny GB. Dla mnie to przepis na doskonały karabin wyborowy do ASG.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wie ktoś jak się ma szkielet CA do szkieletu G&P ( wytrzymałościowo ) ? Mam Ca-25, wszystkie bebechy wymienie, nie wiem tylko jak wygląda kwestia szkieletu.

Mam CA25 na M170 i powiem tak karabin był na raszówce (dziewicze jego strzelanie), teraz był na strzelaniu na polu temperatura poniżej zera i nic się nie dzieje :) a v.2 systemy na m130 pękła ogólnie budowa szkieletu jest o wiele mocniejsza niż v.2

Link to post
Share on other sites

Doszła do mnie odpowiedź z WGC, która nieco mnie zaskoczyła. Pyatnia yczyły się upgrade G&P SR-25 URX. Oto co doszło (pytania dotyczyły kwestii, czy wskazane części będą pasować do długiego GB od SR):

 

"b) Systema Bore-Up Cylinder Head and Systema Bore-Up Piston

Head:<-----NOT compatible, it using a unique cylinder head and load

nozzle, no after market bore up cylinder can fit them.

 

c) PSG-1 Bore-Up Cylinder<----NOT compatible, the gearbox fit normal

length cylinder only."

 

W szczególności zastanawia mnie ten "normal lenght cylinder only". Czyżby do URXa był wsadzany zwykły GB V.2? Nie będzie pasował tam długi cylinder BU od PSG?

 

Dobra, już wiem. W URX jest zwykły GB v.2

Link to post
Share on other sites

Tutaj cała rozmowa z serwisantem (czerwone to jego odpowiedzi).

Dotyczyło URX, czyli tego:

 

gp_aeg_610_low.jpg

 

 

" There is a list of parts I already got and want to install to this stock

G&P SR-25. Will it fit?

 

a) Systema Helical Infinity TU Gear Set (the problem: is there available

long type /SR-25 long GB/ piston with Half Teeth?)<-----"GP-AEG-610" is

using M4 type gear box, compatible with gearbox ver2 gear "SYS-ZA-02-19".

 

b) Systema Bore-Up Cylinder Head and Systema Bore-Up Piston

Head:<-----NOT compatible, it using a unique cylinder head and load

nozzle, no after market bore up cylinder can fit them.

 

c) PSG-1 Bore-Up Cylinder<----NOT compatible, the gearbox fit normal

length cylinder only.

 

d) Deep Fire 705 mm inner barrel (wouldn't it be too long for this type

of bore-up cylinder?)<------No normal length cylinder can match, M16A2

cylinder maximum can use 550mm inner barrel only.

 

e) Standard, CA, M16 solid stock<---Yes, they can compatible, recommend:

AS-ACC-M16LSS G&P M16 Solid Stock

 

f) King Arms hop-up chamber <----compatible, URX hopup chamber is same

as GP M4 series, but it also made by metal, you still need to replace it?

 

g) Guarder SP170 spring<-----compatible, please note that high tension

spring require high torque motor and 10.8v battery or higher, and all

reinforced parts like gear and piston will become an expendable:-(

 

h) What Bore-Up Nozzle do You suggest?<-----No after market nozzle can

compatible.

 

i) What for is this tool:<----To remove or fix the delta ring from the

URX kit.

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...-647_srch_SR-25"

 

Wygląda na to, że w środku jest zwykły GB v.2 :(

Edited by Holmes
Link to post
Share on other sites

Wyjaśniło się. WGC zmieniło opis na stronie. W URX jest GB nie wiadomo jaki. Jakiś GB V2 ale z częściami custom. Na pewno nie jest to long G&P :/

 

Szczegółowa informacja od Chińczyków:

 

"Hello, the URX gearbox looking is like a long type, but actually it was

using a M4 gearbox with long cylinder head, and a buffer between the

gearbox and hopup unit, so customer will misconstrue it was a long

gearbox, yesterday we have update the item description to clarify that:-)

 

Manufacturer would not produce SR25 long gearbox in this season, they

have renew their SR25 series to gearbox ver2, because many reinforced

parts can compatible with that gearbox.

Thank you."

 

I odpowiedź ze źródeł, od G&P:

 

"G&P will not make any SR25 model with long gearbox in near 4-6 months".

 

Niedobrze :(

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, mam pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników SR25

 

Mam SR25 URX, w serwisie wymieniono GB na wersję Long, założono bore up Systemy, sprężyne Guarder M 130, lufa Systema 407 mm

 

Wyniki to ok. 445 fps, a powinno być nieco więcej(?)

 

Co jeszcze zrobić, żeby "dopieścić" SR? Jaki wpływ będzie miała wymiana komory HU, jeśli wymiana, to na jaką? Prometheus? KA? Inna?

 

Co jeszcze można wymienić? Dyszę? Tłok?

 

Proszę o rady.

 

 

@ Holmes: tak, jak napisali- URX ma normalny GB z taką długą dyszą i metalowym pierścieniem wokół tej dyszy, który stanowi usztywnienie pomiędzy korpusem GB a komorą HU. W razie potrzeby po świętach mogę zrobić zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Wolo, pisz do mk29. Tyle czasu co On zainwestował w swoją SR musiało mu odbić się na nocnych koszmarach ;)

 

Co ja mogę zasugerować, to:

 

1. Zakładam, że masz już cylinder BU PSG (DeepFire) i odpowiednią dyszę (AUG) skoro jest BU. Czyli tu nic nie zmienisz.

 

2. Sugeruję zdecydowanie dłuższą lufę. 407mm to marnowanie potencjału GB. 590mm to absolutne minimum. 650 to chyba optimum. Nie wiem jak 705mm DF (lufę takową mam, ale SR-25 jeszcze nie dotarło, więc nie wiem jakie da wyniki. Jak ktoś ma w Krakowie, to możemy sprawdzić. Chrono mam).

 

3. Tłoka nie zmienisz na lepszy. IMO na rynku są dostępne tylko dwa - oba produkcji G&P. Różnią się tylko half/full teeth.

 

4. Z komór HU najlepsza jaką miałem (w porównaniu do CA, SRC, Guardera i Systemy) jest KA z uszczelnieniem. Lufa siedzi bardzo ciasno. Po dodaniu teflon-fix nie dodało więcej niż 5 FPS.

 

Myślę, że na dłuższej lufie i uszczelnieniu powinno dać jakieś 460 fps.

Edited by Holmes
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!

 

W mojej opinii nie dałeś odpowiedniej dyszy - taki sam efekt masz na Stockowej dyszy od M16 - a ona jest za krótka o dobre 0,7 cm... - stąd taki brak w mocy.

 

Na m170 przy tej dyszy miałem ~450 FPS.... Zamontuj dysze BU od AUG'a - polecam DF'a - ale plastikowego - siedzi bardzo szczelnie na głowicy i jest odpowiedniej długości.

Edited by mk29
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pierwszy jaki widziałem był Marujowski, następnie Prometheusa, a kilka dni temu na AsgShopie widziałem DF...

 

Ten do którego przesłałem link jest Prometheusa, bo ponoć jest najlepszy, piszę 'ponoć', bo jeszcze go w łapkach nie miałem i powołuję się tylko na opinię innych..

 

Jak sprowadzę i przetestuję to pewnie coś więcej napiszę.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam mam kilka pytań do posiadaczy CA25/SR25.

1) Gumka Hop-Up czerwona Prometheusa na sprężynie m170 i bore-up-ie w ogóle nie podkręca mi kulek (Straight 0,43g), czy Wy też mieliście taki problem ???.

2) Próbował ktoś wsadzić do v.2 Long sprężynę m190 ??? jaki był efekt.

3) Zamierzam kupić lufę ( na razie mam guarder 550 mm) i nie wiem czy wybrać KM HEAD 650 mm czy Prometheus 650 mm lub Deep Fire 705 mm, a chodzi o to czy Straighty nie będą się blokować w lufie Prometheusa czy DF 6,01 ???

4) Mk29 Jaką uzyskałeś celność na swoim zestawie ???

Link to post
Share on other sites

1. Też miałem ten problem kiedyś. Spróbuj wymienić dystanser na big-out H (u mnie pomogło). Potem zmieniłem jeszcze gumkę na systemy silikonową bo akurat miałem w domu.

Ps: jeśli masz dystanser promyka to on jest beznadziejny (wg mnie).

 

Ja mam teraz gumkę hop-up systemy i dystanser big-out H. Ważna jest też wymiana komory hop-up na lepszą (np KA), bo standardowa g&p jest beznadziejna.

 

2. M190 jakiej firmy?? Tutaj musi ci ktoś inny pomóc. Ja mam m170 guardera (chyba nie ma mocniejszej na polskim rynku - przynajmniej nie szukałem bo mi wystarcza guarder :) ).

Jest jeszcze promyk m190, ale nie wiew jak on się sprawuje, bo nie wkładałem do repliki, ale tego co czytałem gdzieś na forum to nie da więcej fps niż guarder. Tutaj jednak niech lepiej wypowie się ktoś kto próbował m190 w praktyce.

 

3. Bierz dłuższą (moja rada). Może spadnie troszkę zasięg, ale celność będzie lepsza(a przecież o to chodzi). Do 705mm trzeba przedłużyć standardowy tłumik o kilka cm (nie pamiętam dokładnie ile). Ja mam 6.04 705mm DF, ale przymierzam się do 6,02 705mm.

 

4. Dołączam się do 4 pytania :) "Mk29 Jaką uzyskałeś celność na swoim zestawie??"

Edited by AdiBrody_B-52
Link to post
Share on other sites
Ja mam teraz gumkę hop-up systemy i dystanser big-out H. Ważna jest też wymiana komory hop-up na lepszą (np KA), bo standardowa g&p jest beznadziejna.

Wymieniłem komorę na LayLaxa, teraz w sumie mam gumkę systemy i jest dobrze ;), spróbuje jeszcze ten dystanser.

 

 

3. Bierz dłuższą (moja rada). Może spadnie troszkę zasięg, ale celność będzie lepsza(a przecież o to chodzi). Do 705mm trzeba przedłużyć standardowy tłumik o kilka cm (nie pamiętam dokładnie ile). Ja mam 6.04 705mm DF, ale przymierzam się do 6,02 705mm.

Hymm boje sie jednego miałem kiedyś lufę DF i nie była ona najlepsza pod względem celności więc nie wiem czy nie uzyskam takiej samej celności na lufie 650 km head bez przedłużania tłumika. Hymm ale czy spadnie zasięg przedłużony cylinder jest w sam raz do lufy 705 mm ...

 

 

M190 jakiej firmy?? Tutaj musi ci ktoś inny pomóc. Ja mam m170 guardera (chyba nie ma mocniejszej na polskim rynku - przynajmniej nie szukałem bo mi wystarcza guarder icon_smile.gif ).

Jest jeszcze promyk m190, ale nie wiew jak on się sprawuje, bo nie wkładałem do repliki, ale tego co czytałem gdzieś na forum to nie da więcej fps niż guarder. Tutaj jednak niech lepiej wypowie się ktoś kto próbował m190 w praktyce.

Też mam m170 guardera i na razie wystarcza bardziej przydały by sie cięższe kulki ;)

No a o sprężynę to chodziło mi o Prometheusa. Ale po lekturach na forum chyba nie warto ;) i po co aż taka moc.

Edited by ctxpl
Link to post
Share on other sites

Chłopaki, a czy mierzyliście na chrono? Stałem sie posiadaczem SR-25 jakieś 2 tygodnie temu i dopiero będę zamawiał części, zastanawia mnie czy na waszych konfiguracjach moc jest zbliżona do Mk29 - ok. 630 fps. Możecie mi przybliżyć jak to u Was wygląda jeśli to możliwe? Sam mam dostęp do chrono, ale nie mam jeszcze części więc jeśli to możliwe to poproszę o kilka głębszych słówek :). A lufa 705mm jakoś do mnie nie przemawia bo to już ciut za długo.

Link to post
Share on other sites

U mnie jest 580fps, ale znalazłem na forum wypowiedź mk29 o głowicy tłoka systemy :)

Mnie tym postem przekonał do wymiany tej uszczelki (60fps - akurat tyle brakuje do tych samych osiągów w moim przypadku). Mam te same części które podane są w opisie na początku tematu (tylko gumka hop-up systemy (miałem promyka ale nie było różnicy)).

Mam zamiar wymienić tego o-ringa lub całą głowicę i do tego założyć lufę 705mm 6.02mm.

 

Być może zrobię to w najbliższym czasie i napisze tutaj co i jak.

 

Atu link do posta o którym pisze:

http://wmasg.pl/forum/index.php?s=&sho...st&p=702692

Link to post
Share on other sites

Holmes jak wygląda to u Ciebie teraz z FPS? Nie martwi was to, że ten Free-floating barrel może się np. leciutko przekrzywić, bo ta lufa żeczywiście sobie tylko wisi (w replikach takich jak SPR czy właśnie nasze śliczne SR-25) i później będzie kupa? Mam takie dziwne wrażenie :). Co zalewaliście Teflon fixem? Jeszcze się z tym nie bawiłem :). Dzięki za pomoc, te posty o Bore były przydatne!

Link to post
Share on other sites

Ja mam free float KA. Całość trzyma się kupy bardzo solidnie. Wszystko to dzięki masywnemu delta-ringowi, który z lufy zewnętrznej i body tworzy jedność :).

 

Gdyby nie to, że SR-15 wygląda dziwacznie bez foregripu, to spokojnie możnaby strzelać mając zamontowaną samą lufę zewnętrzną i deltaring - wszystko jest bardzo stabilne.

 

Dodatkowo, jest atrapa rury gazowej, która idzie od gas-block'a aż do delataring'u. To dodatkowo usztywnia całość (gas block jest stabilizowany na lufie zewnętrznej dwoma imbusami).

 

A na koniec warto dodać, że jest to lufa heavy barrel, o średnicy 1/3 większej od zwykłej M15. Kawał rury jednym słowem.

 

A co do FPS. Ostatnio ustawiłem całość na 550 fps (mój wół roboczy to obecnie SR-15, czyli zwykły, krótki GB2) żeby dopasować do Maruzenów Grand Masterów 0.29. Na 600 fps nie mogłem ustawić precyzyjnie HU. Na 550 straciłem te kilka metrów zasięgu ale nieporównywalnie wzrosła celność, a wraz z nią skuteczność.

Edited by Holmes
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam CA25 i pojwił się problem z selektorem ognia czasami na Semi (w CA 25 jest tryb auto) przestaje strzelać, trzeba przełączyć na Auto strzelić i po powrocie na Semi wszytko jest ok. Mieliście może, taki problem lub wiecie jak go rozwiązać ? Jest możliwośc wymiany na selektor odnia który nie pozwala strzelać na Auto ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...