Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Karabiny wyborowe seria SR (GB v2 Long)


Recommended Posts

  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam takie (może trochę głupie) pytanie, właśnie co do tej głowicy. Wszędzie gdzie patrzałem polecają głowicę BU systemy, a ona jest tylko w zestawie BU do M16. Wobec tego, czy da się dokupić samą głowicę systemy, czy trzeba kupować cały BU do M16?

I jeszcze jedno pytanko. Mianowicie chodzi mi o zębatki. Czy do GB v.2 long wejdą zębatki od normalnego GB v.2?

Link to post
Share on other sites
o roku czasu zbierana części i innych przygód wreszcie udało mi się poskładać CA25.

 

Jednak wyniki na chrono (MadBulla) są mało zadowalające 560 - 606 fpsów. Nie wiem czy to wina chrono (możliwe) bo wyniki jakie daje na różnych giwerach czasami są zaskakujące. Macie pomysł co może być winą tak małej stabilności strzałów ?? itd....

 

Problemem jest na 99% uszczelka systemy do BU. Jest za mała i daje podobne wyniki jak podałeś. Dodatkowym argumentem potwierdzającym tą tezę jest fakt że spadły ci FPS po instalacji BU.

 

Wymień koniecznie O-ring. Polecam sklepy hydrauliczne albo ASGshop.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Problemem jest na 99% uszczelka systemy do BU. Jest za mała i daje podobne wyniki jak podałeś. Dodatkowym argumentem potwierdzającym tą tezę jest fakt że spadły ci FPS po instalacji BU.

 

Wymień koniecznie O-ring. Polecam sklepy hydrauliczne albo ASGshop.

 

Pozdrawiam

 

Rozumiem, że chodzi o uczelkę głowicy tłoka. Mam u siebie 2 następujące:

 

Uszczelka głowicy tłoka o poszerzonej średnicy Deep Fire

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1998

 

Uszczelka głowicy tłoka SUPER O'ring Deep Fire

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2009

 

Obie wyglądały na mniejsze od tej z zestawu z BU, stąd zostawiłem tą.

Którą z nich polecasz lub masz zainstalowana u siebie ?

Link to post
Share on other sites

Ja dobrałem sobie o-ring w sklepie hydraulicznym - całe 1,5 zł kosztował.

 

Tak więc na pytanie który będzie lepszy z tych podanych nie będę w stanie. Poszukaj na forum - gdzieś był topic o BU systemy i problemach związanych z o-ringiem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Podpisuje się pod pytanie powyżej. A co do dobierania uszczelki w sklepie hydraulicznym, uszczelka ma być idealnie dopasowana do cylindra, czy ma być odrobinę większa?

 

 

No właśnie wszyscy piszą że uszczelka BoreUp systemy jest do kitu al nikt nie pisze jaki powinien być zamiennik - proszę o wypowiedz osoby która użyła dopasowanej uszczelki i na jakiej zasadzie dopasowywała ;)

 

Mam pytanie na temat dysz do SR25/CA25

 

A więc tak, jak kupowałem karabin w asgshopie została zamontowana dysza DF od AUG-a poszerzona plastik, kiedyś tam kupiłem sobie na zapas dwie dysze DF miedziana i plastikowa obie do auga no i dziś tak przyglądam się nim i dysza z asgshopu jest lekko spiłowana (w celu lepszego podawania kulek bo jak założyłem dysze nową plastikową czy miedzianą trzeba było odsunąć komorę od gb aby było możliwe podawanie kulek)

Pytanie do Was - użytkowników Long GB v.2 - czy wy też macie spiłowane dysze ?

 

 

Foto:

Dyszki ;)

 

1. dysza z asgshop 2. nowa dysza DF 3. nowa dysza DF

Link to post
Share on other sites
Ja mam miedzianą dysze Bore Up Deep Fire i nic nie musiałem piłowac, kazda kula podana z midów jak i z hi CA, plastikowa po jakis 500-600 strzałach sie rozleciała..

 

Lolexus a możesz podać jaką masz komorę hopup ?

Możesz zrobić foto - zdjęcie makro gniazda magazynka - tak aby było widać dyszę i komorę i GB ;) ???

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Odświeżam.

 

Czytałem cały temat, ale nie znalazłem informacji dokładnych które częsci pasują (np BU czy dysza)

Mam zamiar mieć w CA25 około 550-600 FPS, w środku jest komora KA oraz docelowo promyk 590)

 

Oto pytanie głównie do użytkowników CA25, co należy wymienić w GB aby efekt był bardzo dobry?

Jakie zębatki,czy warto brać zestaw bore up do PSG1 oraz czy trzeba jakąś sprężynę specjalną?Jakie dysze?mosiądz czy plastik?

Edited by ajgor_aa
Link to post
Share on other sites

BU dajesz systemy do m16, z zestawu nie pasuje cylinder, dysza(bierz od auga, wszystko jedno jaką) Cylinder BU od psg-1, a z gb musisz wszystko, dosłownie wszystko wywalić, wszystkie zębatki, popychacz tez by wypadało na mocniejszy, ogólnie **** jest z tym żeby śmigało jak należy to ok 4000tys zł i pól roku roboty, serio ;)Co do bu to ma to sens w przypadku lufy powyżej 60cm przy mocy 600+ otóż jeśli jest za dożo powietrza w cylindrze i jest za krótka lufa to kulka przy wylocie z lufy jest zdmuchiwana przez nadmiar powietrza co powoduje ze leci gdzie chce;) Jeśli nie chcesz wsadzać tak długiej lufy zrezygnuj z BU

Zębatki GP do sr25

Sprężynę do long gb albo do psg1

Tłok najlepiej jakbyś tez do psg1 z tym, że musi mieć kilka modyfikacji ale po tym jest nie do zdarcia(jest cały aluminiowy)

Jak masz jakieś pytania wal śmiało ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...