Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Karabiny wyborowe seria M14 (GB v7)


Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie będzie.

Racja.

To jest na pierwszy rzut oka to samo, ale w praktyce niemal każda część różni się wymiarowo milimetrami. Kiedyś z karta ebr i m14 cymy składałem jedno - jedynym sensowym wyjściem okazało się przełożenie CAŁEGO gb z cymy, przy czym trzeba było ciąć i szlifować koszyk silnika, bo tez są inne.

Link to post
Share on other sites

Mogę pochwalić się moją konfiguracją,

Cm.032 Socom

Lufa 407 6.03 promyk AEG czyli nie dałem rady założyć blokady była luźno w komorze (aktualnie wisi na komisie)

Gumka stara zielona G&G

Brak teflonu

m135 Element

Reszta stok.

505-508 fps

Lufa 550 mm AGM + teflon + zielona G&G 495-499 fps

Zostawiam lufe AGM bo cylinder jest 0 i 407 jest krótkie.

Replika kupiona jako uszkodzona stokowa za stok giete JG + dostałem 180 zł. Okazało się że styki były za bardzo rozwarte :)

Czyli wychodzi na to że na stok częściach można osiągnąć pokaźne wyniki.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Trochę odgrzeję ;) Moja konfiguracja

CM.032

lufa jak na razie stok

gumka guarder przezroczysta

m130 guarder

głowica tłoka shs biała pom

głowica cylindra shs zielona

dysza shs zielona doszczelniana

prowadnica łożyskowana v3

reszta stok Dodatkowo mosfet gate nano ssr a to wszystko zasila lipo 7,4v 30c 3300mha

Ps.nie wiem ile to może mieć fps ale jak dla mnie wystarczająco

Link to post
Share on other sites

Trochę odgrzeję :icon_wink: Moja konfiguracja

CM.032

lufa jak na razie stok

gumka guarder przezroczysta

m130 guarder

głowica tłoka shs biała pom

głowica cylindra shs zielona

dysza shs zielona doszczelniana

prowadnica łożyskowana v3

reszta stok Dodatkowo mosfet gate nano ssr a to wszystko zasila lipo 7,4v 30c 3300mha

Ps.nie wiem ile to może mieć fps ale jak dla mnie wystarczająco

A tłok ma pełną stalową szczękę? Do sp130 to raczej pasuje taki. Dodatkowo zainwestowałbym w sorbo i wywaliłbym guardera silikonowego póki jest cały, na rzeczy czarnej systemy lub pdi.

Link to post
Share on other sites

tłok narazie stokowy głowica tylko shs biała pom,w sorbo narazie sie nie bawiłem głowica cylindra shs zielona ma dosyć grubą gume wie narazie powinno być ok,ponoć czarna systema słabo sie uszczenia

Guarder sp130 i stock tłok? Krzyżyk na drogę... a z tym ponociem, to ponoć Grodzka jest kobietą... ile systemek montowałeś?

Link to post
Share on other sites

M14 EBR-L G&G bardzo fajne do tuningu. Silnik krótki, zębatki standardowe, tylko BU nie będzie, więc tracimy jakieś 10% z normalnie możliwych do osiągnięcia FPS. Na pierwszą strzelankę na szybko wsadziłem po prostu do środka M150 Guardera, domowym-kropelkowym sposobem uszczelniłem dyszę, dałem teflon tu i tam - 530 FPS. Oczywiście, nie na długo. W perspektywie konieczna wymiana co najmniej tłoka i jego głowicy.

 

Gearbox nie ma możliwości pęknięcia, po prostu nie. Jest niesamowicie masywny i sztywno wkręcony w potwornie solidne body. Strzelałbym z niego i na M210 przy kilkudziesięciostopniowym mrozie. Hulaj dusza, piekła nie ma, jedynym ograniczeniem są bebechy.

 

Stockowa lufa całkiem celna, porównywalna z tanimi preckami.

 

"Łapki" koszyka silnika już mi się trochę połamały, ale w niczym to nie przeszkadza po małej modyfikacji wspierającej silnik od tyłu.

 

Gdyby tylko był dostępny pełen BU...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam Moja konfiguracja ;)

CM.032

lufa Guarder 590mm 6.02

- gumka Systema

m130 guarder

głowica tłoka shs biała pom

głowica cylindra shs zielona

dysza shs zielona doszczelniana

prowadnica łożyskowana v3 Dodatkowo mosfet gate nano ssr a to wszystko zasila lipo 7,4v 30c 3300mha

Ps.480fps +- 2-3 fps panowie da się coś jeszcze z tej spręzyny wycisnąć czy juz nie? pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Witam, pytanie odnośnie lufy bo nigdzie takiego nie znalazłem. Czy lufa o dlugości 650mm 6,01 pogorszy osiągi repliki? Obecnie użyta 590mm 6,03. Pozdrawiam ������

Fps Ci spadną, bo cylinder ma za małą objętość do takiej lufy, te 0,02 średnicy nie ma tu większego wpływu na fps. Co więcej, o ile nie masz borka, to już na 590mm musisz mieć spadki. A tak btw, to znalazłes gdzieś gotowe lufy tych długości pod m14, czy przerabiałeś zatrzask?

Ogólnie w aegach głupotą jest dawanie dłuższej precki niż stockowa lufa, bo niepotrzebnie wydłuża się replikę a korzyści w zasadzie nie ma (no chyba, że ktoś ma kompleks). Przy odpowiednio dobranej lufie i cylindrze, nie ma różnicy skupienia pomiędzy dajmy na to 430 i 590mm - sprawdzałem to kiedyś na lufach promyka i edgi.

Link to post
Share on other sites

 

Fps Ci spadną, bo cylinder ma za małą objętość do takiej lufy, te 0,02 średnicy nie ma tu większego wpływu na fps. Co więcej, o ile nie masz borka, to już na 590mm musisz mieć spadki. A tak btw, to znalazłes gdzieś gotowe lufy tych długości pod m14, czy przerabiałeś zatrzask?

Ogólnie w aegach głupotą jest dawanie dłuższej precki niż stockowa lufa, bo niepotrzebnie wydłuża się replikę a korzyści w zasadzie nie ma (no chyba, że ktoś ma kompleks). Przy odpowiednio dobranej lufie i cylindrze, nie ma różnicy skupienia pomiędzy dajmy na to 430 i 590mm - sprawdzałem to kiedyś na lufach promyka i edgi.

 

Jestem drugim wlascicielem tej repliki i mam spis wszystkiego co zostało wymienione w serwisie. I odpowiednio, wymieniono tylko tłok i głowice tłoka oraz głowice cylindra wiec bore up to nie jest :) a lufa raczej przerabiana bo nie jest dedykowana do M14. Plus wymieniono pare innych gratów co dało niecale 520fps i podobno 100 metrów zasięgu na 0,28. Czyli cieńsza lufa tylko spapra robote, a szkoda. Może poszukam jakiegos zestawu bore up i wtedy będę mierzył i macał, dziekuje i pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites

[ciach]

... co dało niecale 520fps i podobno 100 metrów zasięgu na 0,28.

Ahahahaha :icon_smile:

Wybacz, nie wiem czy nawet lobem... może jakoś tam spadnie na tych 100m :icon_smile:

 

Zmierz dokładnie samemu.

Przykładowo M14 G&G EBR 550fps, rHop Sugru, kule Nov 0,46 skuteczny ok 85 (leciutki overhop), dalej już podnosisz lufe, albo zwiększasz overhopa (tracisz na celności). Na tej konfiguracji udało mi się wyciągnąć ~100m skutecznego ale wiatr mi kulki niósł (co ciekawe boczny), w końcowej fazie rotacji/lotu. Więc skuteczność była na zasadzie w miarę płaskiego lotu, celność ... jak to przy wietrze.

 

Przy okazji napiszę Ci, że fizyki nie oszukasz. Jak ktoś pisze, że ma zmierzone (przykładowo) 100m i 500fps i faktycznie tak daleko leci to ma joulecreep'a, a nie 500fps. Takie cuda to głównie domena HPA.

U mnie chrono (Radecka) pokazuje 535 fps przy zwykłej gumie w hopku, ale jak zmieniłem na sugru, które mi lekko hamuje kulki 0.2g (hopek już działa) i zaczyna działać joulecreep, wtedy mam 550fps.

Edited by gfilipek
Link to post
Share on other sites

520fps i podobno 100 metrów zasięgu na 0,28

eee tam, może w krasnoludki chłopak też wierzy, wolno mu przecież...

Lufka 6,01 o ile będzie to pdi (z tego co pamiętam, to robili wersję pod m14 tm), to poleprzy Ci skupienie, a jeśli dobierzesz prawidłową długość, czyli ok 400mm dla socoma i 500-540mm dla klasycznej m14/m21, to wzrosną (choć nieznacznie ~+40) również fps. Promyk też chyba miał gotowe produkty pod m14 - w sensie z niestandardowym nacięciem na zatrzask komory. To 590mm 6,03 to nie masz czasem src?

Link to post
Share on other sites

 

eee tam, może w krasnoludki chłopak też wierzy, wolno mu przecież...

Lufka 6,01 o ile będzie to pdi (z tego co pamiętam, to robili wersję pod m14 tm), to poleprzy Ci skupienie, a jeśli dobierzesz prawidłową długość, czyli ok 400mm dla socoma i 500-540mm dla klasycznej m14/m21, to wzrosną (choć nieznacznie ~+40) również fps. Promyk też chyba miał gotowe produkty pod m14 - w sensie z niestandardowym nacięciem na zatrzask komory. To 590mm 6,03 to nie masz czasem src?

 

Lufa to PPS, tak wiem jakość z Castoramy ale przypominam jestem drugim wlascicielem:D ja mierzyłem narazie na "oko" na 0,36 60 metrów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wiem że nie raz było to wałkowane itd, ale przeryłem wszystkie tematy związane z tą repliką i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania :) więc sam zapytałem i najwidoczniej to był błąd, spodziewałem się że tak może być. No cóż, życie, pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...