Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PORÓWNANIE MINIMI P&J, CA, A&K


Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chyba ty masz "model wyjatkowy" choc trzeba przyznać, że moim zdaniem jest to jedna z gorzej spasowanych części repliki.

 

Po wczorajszym strzelaniu moge powiedzieć, że:

 

- pierwsze wrażenie wizualne nie jest złe. Moj (nasz, bo kupiony na spółę :) ) egzemplarz Para nie miał żadnych rys, ogólnie sprawia wrażenie konkretne choć jest lżejszy niz G&P. Elementy plastikowe (osłona lufy) też są porządne, z dobrego plastiku, bez nadlewek, zaciorów.

 

- budowa: lufa wujmuje sie po zwolnieniu zatrzasku, rączki raczej, podobnie do CA, nie używałbym do noszenia. Gearbox jak w CA (zreszta pisze o tym Bulli). Safety lock przy spuście (czego brak w G&P). Montaż maga jak w CA. Magazynki od M-ek nie zawsze pasowały (hicapów CA nie udało mi się wpiąć, midy Kings Arms wchodziły ale podawały kulki tak sobie). Bipod w zasadzie identyczny jak w CA czyli dość szajsowaty. Metal to większości znal 'czy cuś w podobie', niewiele elemntów jest naprawdę "steel". Lufa wewn. wygląda dość kiepsko, to chyba pierwszy element do wymiany. Aluminiowe dystansery które maja usztywiac lufę w rzeczywistości lataja w lufie zewnętrznej.

 

- strzelanie: na kulkach .25 Excel po wyregulowaniu hop-siupa kulki lecą prosto ok 25-30 m zas później wkracza Pan Bóg i zaczyna je nosić - znany efekt lejka na końcu linii strzałow. Skupienie w tarczy na odległości 20m w kole o średnicy 18 cm. Troche słabo ale wydaje się że po wymianie lufu na precke i naprawieniu mocowani lufy wewn. powinno byc dużo lepiej. Ponadto przedłużenie lufy (do wersji Ranger) tez powinno pomóc.

Więcej opinii po twierdzy.

 

Na razie w oceni Power daje 6/10 ale w ocenie Econo 10/10. :)

Link to post
Share on other sites

Nie jest to jakaś super wielka usterka ale szczerze przyznam że to drażni kiedy otwiera ci sie samoczynnie feed cover. Swoją drogą to krakmani musieli o usterce wiedzieć bo już po wyjęciu z kartonu było widać że pokrywa ta była wielokrotnie otwierana i zamykana (zdrapana farba na zatrzaskach)

 

W moim odczuciu to wysłali karabin z usterką i liczyli na to, że ktoś zwyczajnie sam sie tym zajmie zamiast tracić czas na wysyłanie karabinu.

 

Dzwoniłem do nich i kazali mi wysłać karabin, dlatego też wysłałem im wczoraj maila czy ma to być wysyłka na ich koszt, na jaki adres itp. Odpowiedzi jeszcze nie otrzymałem, a kiedy to pytałem o zakup samego karabinu odpowiedź przychodziła prawie momentalnie ;).

 

No zawiodłem sie na nich.

Link to post
Share on other sites

Jak wiadomo jednym z mankamentów w Classic-owskim karabinie jest rączka transportowa za którą broń boże nie radzę transportować karabinu! Chwytając za rączkę i podnosząc replikę, masa karabinu sprawia że w rękach zostaje nam lufa wraz z rączką, a reszta karabinu z trzaskiem ląduje na ziemi.

Przyczyną tego jest fakt kiepskiego mocowania wsuwanej lufy w korpus karabinu.

Jedynym zaczepem jest dźwignia z rolką która tak naprawdę dociska lufę

do korpusu.

O dziwo w chińskich replikach zostało to powielone, jest taki sam sposób montażu. Ale trzymając za rączkę transportowa je, można do woli wymachiwać w górę i dół a replika nam się nie rozjeżdża.

i

 

 

Czyli mogę śmiało łapać go za rączkę transportową wiedząc, że nic mi nie odpadnie?? :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
Guest watashi

No przyszedł mi od Krakamana SAW Para . Ogólnie niby ok ciagnę za dźwignię by zwolnić zatrzask lufu wyciągam lufa sprawdzam stan ok zakładam batkę ok strzela ok chcę zdemontować batkę i załadować naciskam dźwignie a ona odpada przyczyna prosta źle zgrzane elementy pod spodem korozja wiec nie trzymło się ledwie ledwie .Napisałem do Krakmanów i wysłałem foto elemetu za zapytaniem czy odesłać całego guna czy tylko element. Czekam na odpowiedź. Ogólnie radość miesza się z roczarowaniem. Czekam na odpowiedź nawet nie wyszedłem z nim na jedno strzealanie.Posłałem serie w pudełko ot to wszystko. :/ Jak mi każą odesłać cały karabin i brać to na własny koszt to się wkurzę. Puki co czekam na ich odpowiedź.

Edited by watashi
Link to post
Share on other sites

Update nt M249 P&J po zlocie w Modlinie.

 

Pewnie nie tylko ja mógłbym parę rzeczy napisać, bo Minimków chińskich było mnóstwo. W każdym razie lans był pełen, jak wyciagnąłem z bagażnika to nie szło sie dopchac do pokoju, każdy chciał ta nowość pomacać. Takiego szpanu karabinem za 1000 zeta to jeszcze nie zadałem. :)

 

Na plus:

- nic sie nie rozwaliło, nic nie posypało, nic nie odłamało. Broń jest porządniejsza niż można by się obawiać. Wywalilismy ok 10 tys kulek.

- magazynek działa znakomicie a funkcja auto podkręcania przy strzelaniu genialna. Własciciele SAWów CA pytali się gdzie możńa dokupić samego maga.

- z zewnatrz naprawdę wygląda OK. Stawialiśmy na zlocie obok CA i G&P. Poza oczywistymi różnicami wygląd P&J jest OK a właściciel nie musi się wstydzić, że targa "chińskie barachło".

 

Minusy:

- załosny ROF

- baterie idą jak woda. Jedna mini Intellecta starcza na 1 mag

- hop-up do luftu, trzeba poprawić

 

Podsumowywując: P&J z pudełka działa ale raczej powinno sie go traktować jako dobra bazę do tuningu i przeróbek. Nawet po wrzuceniu w niego kilku stów na upgrade'y będzie znacznie tańszy niz CA lub G&P a po porawkach bedzie to na pewno świetne i mordercze narzędzie walki.

Jedne z pierwszych poprawek jakie proponuje to oczywiście poprawienie lufy i przerzucenie baterii large 10,8V do środka maga.

Edited by Milut
Link to post
Share on other sites

No Milut fakt jest faktem... lans był świetny ;)

 

A żadnego kabelka nie było :( bo to chyba opcja dodatkowa.

Po łączniku rury gazowej PJ szybko można rozpoznać a było ich sporo.

G&P nie ma możliwości podłączenia maga od M-ki (atrapa jest ale nie można strzelać) za to nie ma też adaptera do podłączenia pudełka, kuli idą prosto do góry. No i najważniejsza chyba różnica... prawie standardowy gearbox V2.

Tańsze M249 przy bardziej brutalnym obchodzeniu mają tendencje do pozostawianie pewnych elementów w ręku ale ... jak się zachowuje środki ostrożności wszystko jest ok.

Podstawowa wada konstrukcyjna wynikająca z odwzorowania oryginału to bipod a dokładniej jego mocowanie. Zdecydowanie jest to najsłabszy element ocenianych replik i przy zbyt gwałtownym przechylaniu ogranicznik pęka :(

Ogólnie repliki M249 są bardzo klimatyczne i jeszcze bardziej nieporęczne, ciężkie i mordercze.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Czy nikt na tym świecie nie ma MKI i nie może nic o nim napisac? :wink:

Ja stałem się szczęśliwym w sumie posiadaczem. Mankamentem największym jest umiejscowienie baterii i nie osłonięcie jej niczym. Bateria jest po prostu widoczna co nieco psuje efekt karabinu a ponadto naraża baterię na bezpośredni kontakt z wilgocią itp. Materiał wykonania zadowalający, płynnie regulowana optyka, malowanie zbliżone do oryginału (różnica w stosunku do CA).

Generalnie gnat wart IMHO swojej ceny a po zainwestowaniu paru setek stanie się potworem.

P.S. Karabin kupowany w Gunfire, na GB naklejki Krakmana :)

Edited by temohab
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dostałem M249 MK2. Paczke otwieram a tutaj od razu rzuciło mi sie w oczy, że feed cover jest otwarty. Okazało się że coś nie tak :

Film --

We wszystkich tak jest ? Czy mam "wyjątkowy model"?

 

Nie jest to żadna wada ;) tylko jak zamykasz pokrywę to musisz uważać żeby wajcha od odciągania ,,zamka,, ;p wraz z sprężynką ktora ją odpycha była troche cofnięta , bo jesli nie jest to wtedy ten szary patencik w którym przychodzi taśma jest oparty o sprężynkę i dla tego niechce się zamknąć ;) ,kumpel tez miał ten problem ale zauważyliśmy to i teraz jest ok ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Nie jest to żadna wada tylko jak zamykasz pokrywę to musisz uważać żeby wajcha od odciągania ,,zamka,, ;p wraz z sprężynką ktora ją odpycha była troche cofnięta , bo jesli nie jest to wtedy ten szary patencik w którym przychodzi taśma jest oparty o sprężynkę i dla tego niechce się zamknąć ,kumpel tez miał ten problem ale zauważyliśmy to i teraz jest ok

Niet, probowałem, zwyczajnie sama blokada przy zamykaniu puszczała. "Wajcha do odciągania zamka" ;) nie zawadzała.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam

 

W naszym sklepie (customs.pl) rozbieramy każdą replikę, tak i było z M249 od A&K.

Ku naszemu zdziwieniu nie posiada takich części wewnętrznych, jak na zdjęciach pokazał Bulli.

Dlatego, żeby wszystko było jasne, przedstawiam tutaj jak wygląda teraz standardowy A&K oraz ten sprzedawany u nas.

 

Oto rzuty na zewnętrze gearboxa:

minimigb1gz4.th.jpg

 

minimigb2hm3.th.jpg

 

Oto łożyska - stalowe, kulkowe, 8mm:

minimilozyskapy1.th.jpg

Widać tutaj również prowadnicę - metalową.

 

Zębatki - stalowe A&K:

minimiwewsw8.th.jpg

 

Cylinder, tłok i popychacz:

minimiwew1tk8.th.jpg

 

Części wewnętrzne wymieniane przez nas - łożyskowana, wzmocniona prowadnica, sprężyna M120, aluminiowa głowica tłoka:

minimicustomth1.th.jpg

 

Jak widać - albo A&K zawyżyło poziom sprzedawanych replik, w co wątpię, albo nasz sklep dostał jakąś "lepszą" partię.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

To że coś jest plastikowe, białe czy przeźroczyste, wcale nie oznacza że jest do bani. Spójrz na części JG - wyglądają potwornie, a wyrzymałością i jakością zjadają Cyme i P&J na śniadanie. Części, które wymieniłeś spokojnie wytrzymują m130.

Edited by HubertNapierala
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Dlaczego nie to jest tylko Zwykły AEG tyle że ma inne opakowanie to dowiem się jaka musi być lufa do tego Mk II ze stałą kolbą i jaka bateria wjedzie tam bez problemu taka z 3000 mAh i jeszcze jedno pytanie czy to będzie pasowało

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1062

 

albo to

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=2201

 

albo jakieś inne części

 

mam na tuning 750 zł i chce w tym baterie jeszcze mieć

 

jakie części będą dobre czy cicha głowica jest lepsza niż zwykła ??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...