Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty firmy Altama.


Recommended Posts

Myślałem o tym aby kupić sobie takie buty..

Interesuje mnie jednak ich jakośc i wytrzymałość.

Czy są warte swojej ceny i czy nie lepiej rozglądnąć się za innymi.. (chodzi mi glównie o buty pustynne)

 

ps. czy to są te buty ,k tórych amerykanie uzywali w iraku podczas Pustynnej burzy?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widzialem wiele osób z w butach ze stajni Altama, jedni nażekają inni nie.

 

Przypatrując się nie są tak dobrej jakości jak Batesy czy Beleville, które swoją cenę mają... jak na buty za mniej niż 100zł to można kupić.. pewnie lepsze niż polskie skoczki :)

Link to post
Share on other sites

Lepiej dołożyć i kupić batesy albo belleville. Ja swoje altamy uważałem za najlepsze jakie nosiłem do momentu w którym kupiłem belleville. Teraz jak zakładam Altamy to sie czuje jak w kapciach. Pozatym podeszwa się szybciej zciera jeśli używa się butów na co dzień w mieście. Jak znajdziesz gdzieś okazje, np. na allegro to kup, ja radze dołozyć i kupić cos lepszego.

Link to post
Share on other sites

Moj kolega kupil na zlocie za 100zł, uzywane, ale jak nowe. Altamy sa godne swojej ceny jesli nie masz za duzo kasy. Poprostu sa wygodne i tyle i nie ma ich nawet co porownywac do Bates'ow czy Belleville'i. Za to moge powiedziec, ze w mojej przeszlosci mialem kopie Jungle Boots na i mialem rownierz polskie skoczki. Poprostu te wymienione przezemnie buty sa twarde i niewygodne, a Altamy, ktore nieodbiegaja od od ich cen sa poprostu fajne. (nie mowie o Bates, ani Bellach...mowa o Jungle'ach i skoczkach)

Link to post
Share on other sites

Z założenia są to buty pustynne więc mróz, śnieg i woda raczej im nie służy. Ja w swoich w zime chodziłem i właściwie nic poważnego się nie stało, chociaż starałem się ich nie przemaczać. Jest w nich cholernie zimno. Po dłuższym czasie używania pojawiła się mała dziura, warto wtedy buty oddać do szewca.

Link to post
Share on other sites

Altamy bardzo przyjemnie użytkuje sie w mieście na co dzień do temperatur ok. 5 stopni powyżej zera. W niższych temperaturach już jest wyraźnie zimno. Co do moczenia, to szybciej niż z zewnątrz, zjedzie się według mnie wewnętrzna, stała wkładka ze skóry.

 

Dobre jest to, że raz na pare miesięcy można je wrzucić do pralki i świetnie sie czyszczą. Ja swoje kupiłem u GunSmoke-a za 65 zł. Przyszły zakurzone, ze stemplami z demobilu itp. Wrzuciłem do pralki, wyszły jak nowe, tylko podeszwa zjechana, ale żadnych odbarwień, plam itp. Potem tylko trochę przeciwgrzybicznego, wymiana wkładek i już drugi sezon w uzytku (głownie cywilnym). Nie mogę narzekać, mam tez Belki i Batesy i uważam, że w Altamach największa różnica jest Panama na podeszwie, z która chodzi sie zupełnie inaczej.

 

Tyle

 

Procent

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Miałem dwie pary takich butów,i mam do tej pory, ale rzadko używam. Ogólnie byłem z nich zadowolony. Nie przemiękały łatwo, wygodne. Do desantów nie ma co porównywać. W zimę trochę w nich piździ i skóra jest dość delikatna, a mianowicie podatna na zarysowania. Ogólnie buty wytrzymałe, nie rozleciały się. W pierwszej parze chodziłem jakieś dwa lata, na co dzień i na strzelanki, jak były już mocno zniszczone to kupiłem nowe, a starych używałem dalej na strzelankach (Pewnie do tej pory są gdzieś na działce). Drugiej pary używałem na co dzień przez jakiś rok i poza paroma zarysowaniami dalej, że tak powiem działają. Jeżeli będziesz o nie dbał i pastował regularnie to powinny długo posłużyć. Ogólnie polecam te buty zwłaszcza że cena jest porównywalna do gównianych desantów których de facto też miałem dwie pary.

Edited by Widowm4k3r
Link to post
Share on other sites

Podłączę się do tematu... łatwo utrzymać takie pustynniaki w czystkości?

 

Jakie impregnaty polecacie- może są jakieś sposoby na to by były wiecznie czyste (bo pralka- może to tylko takie moje złe myślenie- to raczej za dobrze nie wpływa na buty)- no dobra może nie czyste a w stanie znośnym ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...